olesea123

o trompa scoasa si una infundata

Postări Recomandate

olesea123

buna mamicilor si viitoarele mamici

deci, dupa renghenul trompelor uterina, sa depistat ca am trompe infundate, am trecut prin laparascospie dupa care o trompa mi-a fost scoasa si una asa si nu au reusit sa o disfunde, acum primesc injectii cu longidaza, cine a mai trecut prin asa ceva ati reusit sa ramineti insarcinate?sau totusi sa trecem la vitro?taaarrreee mult imi doresc un bebelus. Multa sanatate voua :poka:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
85dina

Buna! Eu sunt in aceeasi situatie... o trompa infundata si una scoasa dupa extrauterina (2012)... sanse pt sarcina naturala ft putine, dupa asteptari de 2 ani, am mers la vitro, de 2 ori, rezultate zero. problema s-a adeverit a fi si uterul.

Sfatul meu: ar fi indicata o histeroscopie, daca ai uterul bun, mergi la vitro, atunci sansele sunt bune. Si neaparat analize la anticorpi. 

Iti doresc succese mari!

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Odată cu laparoscopie mia făcut și histeroscopia, totul e în regula. Numai trompa uterina nu a reușit sa mi-o desfunde, aceasta este unica mea problema

Partajează acest post

Link spre post
85dina

Ai sanse mari la vitro! Sanatate si succese!

Partajează acest post

Link spre post
Syberia

Si neaparat analize la anticorpi. 

Puteti sa-mi spuneti va rog ce fel de analize sunt acestea? Sunt Toxoplasma, Chlamidia, Mycplasma, Ureaplasma, Citomegalovirusi? 

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

multumesc mult 85dina

Partajează acest post

Link spre post
85dina

Puteti sa-mi spuneti va rog ce fel de analize sunt acestea? Sunt Toxoplasma, Chlamidia, Mycplasma, Ureaplasma, Citomegalovirusi? 

Nu, astea sunt analize la infectii. Exact nu pot sa-ti spun, pt ca eu inca nu m-am hotarit la al treilea vitro, si nu le-am dat, dar, 3 din ele se dau la un centru la malina mica. Analize care determina daca in organismul tau sunt anticorpi care impiedica implantarea. Cel mai bine ar fi sa consulti medicul.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum