lumipupsic

Trauma la roledrom

Postări Recomandate

lumipupsic

Buna ziua!

Ieri am fost cu copiii la roledrom, la un moment fetita a cazut, si-a lovit mina.

Azi deja e cu mina in gips. S-a mai calmat si mi-a spus ca a cazut din cauza unor denivelari pe pista de role.

Ieri nu am intreprins nimic, nu le-am inaintat nici o pretentie celor de la roledrom. 

Intrebarea mea:  1.daca as fi avut bonul de casa (pe care nu mi l-au eliberat), ce le puteam inainta celor de la roledrom?

2. In lipsa bonului sau a altei dovezi ca trauma s-a produs pe pista lor  - nici nu face sa ma apropii de ei?

3. Care ar fi fost pasii pe care trebuia sa-i intreprind pentru ca acum sa ma fi putut dus "inarmata" sa le inaintez pretentii si sa cer despagubirile legate de tratament?

Multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua!

Ieri am fost cu copiii la roledrom, la un moment fetita a cazut, si-a lovit mina.

Azi deja e cu mina in gips. S-a mai calmat si mi-a spus ca a cazut din cauza unor denivelari pe pista de role.

Ieri nu am intreprins nimic, nu le-am inaintat nici o pretentie celor de la roledrom. 

Intrebarea mea:  1.daca as fi avut bonul de casa (pe care nu mi l-au eliberat), ce le puteam inainta celor de la roledrom?

2. In lipsa bonului sau a altei dovezi ca trauma s-a produs pe pista lor  - nici nu face sa ma apropii de ei?

3. Care ar fi fost pasii pe care trebuia sa-i intreprind pentru ca acum sa ma fi putut dus "inarmata" sa le inaintez pretentii si sa cer despagubirile legate de tratament?

Multumesc anticipat.

În așa cazuri e practic imposibil de demonstrat legaura cauzale dintre cauza(careva denivilari) si rezultatul accidentului(chair daca ati fi avut bon de casa)

Partajează acest post

Link spre post
kisitoka

Intradevar fara bonul de la casa si peste careva timp trecut , nu cred ca veti face dreptate. Daca acolo pe loc s-ar fi demonstrat ca a cazut din cauza denivelarilor, atunci poate da, desi chiar si in asa caz ei pot spune ca era neatentia copilului...

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

În așa cazuri e practic imposibil de demonstrat legaura cauzale dintre cauza(careva denivilari) si rezultatul accidentului(chair daca ati fi avut bon de casa)

mersi.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum