inca

Impartirea averii

Postări Recomandate

inca

Dupa decesul buneilor,timp de 10 ani,nu au fost perfectate documentele pe casa.Mostenitorii au ramas tatal meu si doua surori,la acel moment surorilor nu le trebuia nimik.Tatal meu dupa 10 ani trecuti, a dat in judecata si a trecut casa dupa el,apoi a vindut-o si mi-a luat apartament mie.Acum una din surori vrea si ea o parte din mostenire sa-i achit cu bani,daca nu ,ea vrea sa mearga la judecata. Intrebarea mea este, daca ea poate face ceva?.Tatal atrecut casa dupa el in 2007.Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Dupa decesul buneilor,timp de 10 ani,nu au fost perfectate documentele pe casa.Mostenitorii au ramas tatal meu si doua surori,la acel moment surorilor nu le trebuia nimik.Tatal meu dupa 10 ani trecuti, a dat in judecata si a trecut casa dupa el,apoi a vindut-o si mi-a luat apartament mie.Acum una din surori vrea si ea o parte din mostenire sa-i achit cu bani,daca nu ,ea vrea sa mearga la judecata. Intrebarea mea este, daca ea poate face ceva?.Tatal atrecut casa dupa el in 2007.Multumesc

Nu are șanse... deoarece prin judecata a fost constatat ca anume tatal dvs. a acceptat mostenirea prin intrare in posesie(banuiesc) cu atit mai mult ca bunul mostenit nu mai exista...

Partajează acest post

Link spre post
inca

Multumesk mult de raspuns.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum