Postări Recomandate

Natusic

Buna ziua ,mamica mea a fost deagnosticata cu ceva timp in urma cu sacroileita ,e posibil pe cale homeopatica de tratat aceasta boala .

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Savciuc Tatiana

Buna ziua!
In caz de sacroileita, pentru a scoate inflamatia si durerea, cel mai des este indicat Bryonia 9ch, de 3 ori pe zi, timp de 1 saptamina. Insa pentru a rezolva problema privind radacina ei, cel mai corect ar fi un consult la medicul homeopat.

Partajează acest post

Link spre post
Natusic

Buna ziua!

In caz de sacroileita, pentru a scoate inflamatia si durerea, cel mai des este indicat Bryonia 9ch, de 3 ori pe zi, timp de 1 saptamina. Insa pentru a rezolva problema privind radacina ei, cel mai corect ar fi un consult la medicul homeopat.

mersi mult

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana

mersi mult

Cu placere! 

Sanatate!

Partajează acest post

Link spre post
macari

Buna d-na Tatiana! Copilul meu de 3 ani des raceste si inhate viroze (in fiecare luna suntem bolnavi)cel mai des ne luptam cu muci(galbeni grosi). Ne-am consultat cu un medic homeopat ne-a dat tratament insa la a 3 zi iarasi muci ,vorbeste cpe nas ,avem 10 zile de muci grosi care nu au de gand sa treaca ,doamna medic ne-a recomandat multe tratamente si scheme am cumparat multe granulete de diferite feluri(paragrip,amigdale,hepar sulfur,antimoniu,beladona,kaliu bikro,calciu posphoricum) ,dar fara nici un efect! Daca sincer sunt descurajara!! Nu stiu ce sa fac? Poate noua homeopatia nu ne ajuta ,dar daca sincer cred ca medicul nu e atat de calificat!!! Stiu ca e greu dar va rog sa ma sfatui-ti ce sa fac? Sa ma intorc la medicul de familie cu prep din farmacie?

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana

Buna ziua! 
Nu cred ca cazul copilului D-stra sa fie unu atit de disperat, si sa nu ajute homeopatia. Poate e nevoie de putin timp, rabdare.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum