Postări Recomandate

Nastic

Fetița noastră la fel a avut hemangiomă la mînuță, unde ar fi ceasul. Am fost și noi la tot tipul de medici: chirurgul zicea că trebuie tăiată, dermatologul zicea ca trebuie tratată cu homeopate in decurs de 2-3 ani, cosmetologul spunea ca trebuie  înghețata cu azot lichid, si fiecare era convins că calea lui e cea mai corectă :-)... Pină la urmă, răsfoind internetul, am ajuns la concluzia că trebuie lăsată în pace. În mare parte m-a influențat articolul medicului Komarovschii la tema dată. Pină la un an hemangioma noastra a crescut, a devenit bombata ca o capsunica(la momentul cela imi faceam puțin griji), apoi a inceput sa scada. Acum la virsta de 5 ani ea a disparut complet fara nici un fel de tratament. Eu as putea observa poate o nuanta putin mai deschisa a pielii in locul unde a fost. Vaccinurile le-am facut dupa un grafic putin mai intirziat pina la virsta de 3 ani, cind am mers la gradinita. Nu am observat careva influenta a lor asupra hemangiomei. Sper sa fie de folos experienta mea. 

Editat de Nastic

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vikashi
В 21.12.2016 в 18:00, Vikashi сказал:

trebue sa va dau foto la a noastra ghemangioma inainte si acum la 4.5 ani,deja trece,aveti rabdare,de operat oricind veti dovedi.

noi la fel am avur hemangiome multiple mari ca zmeura in afara crescute,acum nici urma de ele ,au disparut toate ,avem aproape 7 ani,rabdare aveti ,si vaccinarea o faceti dupa schema aparte aleasa individual,cine are nevoe de poze pot trimite ,de operat se dovedeste oricind,noi eram atenti sa nu le traumeze ,mereu in maiou .

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum