Vizitator Ana

Copil cu banuti in gura

Postări Recomandate

Vizitator Ana

Ma adresez mamicilor, poate cineva a avut asa cazuri. L-am prins pe copil cu gura plina de banuti, a inceput sa plinga, am fugit in casa si i-am scos din gura toti banutii, dupa l-am luat la baie si l-am lovit putin la piept si a regurgitat cu aer si saliva inca vreo 3 banuti. Acuma se simte bine, insa stau si ma gindesc la doua probleme: 1. daca a inghitit banuti si citi? si 2. daca nu va face intoxiacatie de la banuti murdari? Ma gindesc miine sa trecem un renghen? Sau nu-i cazul? Merci.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
olya

Azi. E cazul.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Ana

Unde se poate de facut renghen la copil de 3ani?

Partajează acest post

Link spre post
Kisiuk

Scuze pentrul tonul meu, dar in loc sa stati pe forum, mai bine ati duce copilul la cel mai apropiat spital, nu e de stat pe ginduri. Sanatate!

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля

spit.Ignatenco

Partajează acest post

Link spre post
valentina1985

La centrul Mamei si copilului tot este un rentgen foarte bun (computerizat) la etajul 2 mi se pare, i-am facut copilului meu cind a rupt termometru si a inghetit mercurul.

Duceti-va NEAPARAT CIT MAI REPEDE

Editat de valentina1985

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Ana

Scuze pentrul tonul meu, dar in loc sa stati pe forum, mai bine ati duce copilul la cel mai apropiat spital, nu e de stat pe ginduri. Sanatate!

Sa ma scuzati si pentru tonul meu, dar in asa caz primele 24 de ore se poate si nu de adresat la spital. Oricum asta acuma ori miine nimic n-o sa schimbe. Daca si o inghitit ceva, asta deja se va afla, oricum te trimit acasa si-ti recomanda sa astepti citeva zile sa iasa obiectele singure. Eu in panica nu intru. Totul e ok. Multumim pentru sfaturi.

Partajează acest post

Link spre post
lanalina

Sa ma scuzati si pentru tonul meu, dar in asa caz primele 24 de ore se poate si nu de adresat la spital. Oricum asta acuma ori miine nimic n-o sa schimbe. Daca si o inghitit ceva, asta deja se va afla, oricum te trimit acasa si-ti recomanda sa astepti citeva zile sa iasa obiectele singure. Eu in panica nu intru. Totul e ok. Multumim pentru sfaturi.

Смотря что проглотил ребенок... если проглотил батарейку или магнитные шарики, то надо бежать и как можно скорее в больницу.. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum