NatyMama

Dislecsia - cine ma poate ajuta?

Postări Recomandate

NatyMama

Baietelul meu a terminat clasa 3. Citeste foarte rau, avem probleme cu scrisul si alte greutati intilneste la scoala. In acelasi timp oral este foarte bun. Dupa simptome ar avea dislecsie. Am citit ca este nevoie de ajutorul unui logoped. Cine imi poate recomanda un logoped? Cine s-a ma i ciocnit cu aceastaproblema?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AlexandrinaTurcanu

Salutare!

Va recomand sa vizitati un looped in timpul apropiat, dar si sa mergeti neaparat la neurolog, deoarece e mare probabilitatea ca sunt mici dificultati la nivel de creier care uneori se regleaza foarte usor medicamentos prin administrarea preparatelor ce contribuie la imbunatatirea circulatiei...

Partajează acest post

Link spre post
NatyMama

Buna ziua.
La neurolog am trecut toate investigatiile, deoarece sintem la evidenta. Din primele luni spuneau ca e probabil sindrom epileptic, dar dupa investigatii au depistat ca este distonie. Am urmat tratamentul si acum parca e totul in regula. Urmam doar periodic tratament pentru hipertensiune intracraniana.

Din ce am citit pe net asa si am inteles ca e nevoie de logoped, dar ce logopet mi-ati putea recomanda. 

Dv lucrati cu dislexia la copii?

Partajează acest post

Link spre post
AlexandrinaTurcanu

Buna ziua. 

De regula, un logoped lucreaza cu toate tulburarile de limbaj, inclusiv cu cele ale scris-cititului, asa ca va puteti adresa la oricine...

Important este sa respectam legile forumului dat si sa nu facem nimanui publicitate, de cit prin intermediul mesajelor scrise in privat.

Cu respect, 

A. Țurcanu

Partajează acest post

Link spre post
NatyMama

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum