caprioara

Un sfat,va rog!

Postări Recomandate

caprioara

Sunt un pic dezorientata,deaceea am hotarat sa cer parerea voastra: sunt invitata la nunta unei prietene si nu am putut refuza,macar ca financiar e mult peste posibilitatile mele acum o astfel de "distractie". Nu am mai fost demult la o nunta,am mai intrebat pe ici pe colo cat se pune acum pe masa,dar raspunsurile m-au zapacit si mai mult.Nu vreau sa patesc rusinea,cu o suma prea mica,dar nici nu-mi permit o suma mare. Desi va fi un restaurant destul de scump, la cursul de astazi cred ca e firesc sa mai recalculeze oamenii sumele in euro,nu?

merg singura,deci 1500 lei va fi ok sau e putin?

scuze pentru detalii,dar retraiesc pentru acest moment..

Merci

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Нежность

Есть аналогичная тема на форуме) Там говорят, что меньше 2000 с пары класть неприлично)

Partajează acest post

Link spre post
Eusa

Sunt un pic dezorientata,deaceea am hotarat sa cer parerea voastra: sunt invitata la nunta unei prietene si nu am putut refuza,macar ca financiar e mult peste posibilitatile mele acum o astfel de "distractie". Nu am mai fost demult la o nunta,am mai intrebat pe ici pe colo cat se pune acum pe masa,dar raspunsurile m-au zapacit si mai mult.Nu vreau sa patesc rusinea,cu o suma prea mica,dar nici nu-mi permit o suma mare. Desi va fi un restaurant destul de scump, la cursul de astazi cred ca e firesc sa mai recalculeze oamenii sumele in euro,nu?

merg singura,deci 1500 lei va fi ok sau e putin?

scuze pentru detalii,dar retraiesc pentru acest moment..

Merci

Eu cred ca va fi ok , in fine ati fost invitata sa va bucurati laturi de ei , nu ca sa le acoperiti toate cheltuielile .

Partajează acest post

Link spre post
azar

Есть аналогичная тема на форуме) Там говорят, что меньше 2000 с пары класть неприлично)

Автор пишет что она одна,так что довольно прилично получается.

Partajează acest post

Link spre post
kittik

я тоже считаю,что одной 1500л нормально.

Partajează acest post

Link spre post
Нежность

Автор пишет что она одна,так что довольно прилично получается.

Ну тогда более чем. Хотя вроде слышала что нынче принято ставить 100 евро с лица. Но это только слухи)

Partajează acest post

Link spre post
klara

знакомые говорят, нынче принято по 100 евро с человека платить. соотвественно, 2 человека= 200 евро.. я в ахере

у нас страна миллионеров какая-то

Partajează acest post

Link spre post
azar

Пишут и на заборе)

Partajează acest post

Link spre post
Taniusecika

Тоже считаю ок с одного человека 1500.

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

depinde, daca nunta e a rudelor neapropiate atunci 200 euro, daca prieteni/cunoscuti 150 euro de pereche. 1500 lei pentru o pers e foarte bine. Daca altii pun mai mult, atunci sa ma scuzati exagereaza.

Partajează acest post

Link spre post
caprioara

Va multumesc,mi-ati luat o piatra de pe inima! si mie mi-au spus mai multe persoane de 100 euro minim,de aceea si ma ingrijoram..

Daca mi-as permite,cu mare drag as pune si 150. Acum pot sa stau linistita :) 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum