iuli4ka85

Cursuri make -up Marcela Ursu?

Postări Recomandate

iuli4ka85

Fetelor cine a fost la cursuri de machiaj la Marcela Ursu, ce parere aveti?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
alesia1982

Julia, eu am trecut cursul la Marcela, in general mi-a placut, ea e foarte pozitiva si destul de bine preda

si pretul nu este atit de ridicat cum o fac cei cu renume...

trebuie la fiecare lectie dupa teorie sa ai model, la sfirsitul sau pe parcurs sa ofera in vinzare cosmetica

in grup eram 6 sau 7 fete

p.s: si un mic sfat pentru toata lumea : trebuie bine de gindit totusi daca merita aceasta investitie (cheltuielile pe instrumente si cosmetica sunt nebune), iar pina la urma daca nu faci practica in continuu (gratuit), ramii doar cu cosmetica buna si cunostintele de a te machia singura pe tine, asa cum am patit-o personal...e doar un sfat

Partajează acest post

Link spre post
iuli4ka85

Julia, eu am trecut cursul la Marcela, in general mi-a placut, ea e foarte pozitiva si destul de bine preda

trebuie la fiecare lectie dupa teorie sa ai model, la sfirsitul sau pe parcurs sa ofera in vinzare cosmetica

p.s: si un mic sfat pentru toata lumea : trebuie bine de gindit totusi daca merita aceasta investitie (cheltuielile pe instrumente si cosmetica sunt nebune), iar pina la urma daca nu faci practica in continuu (gratuit), ramii doar cu cosmetica buna si cunostintele de a te machia singura pe tine, asa cum am patit-o personal...e doar un sfat

Problema cu model cred ca va fi actuala la mine dar mi-au zis ca imi vor gasi model dac nu gasesc eu(sper)

Problema cu model cred ca va fi actuala la mine dar mi-au zis ca imi vor gasi model dac nu gasesc eu(sper)

Dar iesi cu cunostinte de la ea..poti sa lucrezi dupa?

Partajează acest post

Link spre post
alesia1982

cu modelele trebuie sa ai noroc, orice persoana poate in ultimul moment sa-si schimbe planurile

in privinta la cunostinte, clar ca sunt, DAR nu trebuie sa te opresti, mereu trebuie sa machiezi ,mereu, si de dorit sub supraveghere, cu explicatii

Eu eram atit de infierbintata, aha, cu fierbinteala am ramas (doar o fata din grupul nostru machiaza putin vecinile sale)))

Succese mari Iulichka

Partajează acest post

Link spre post
alinasirbu

alesia1982, spune-mi te rog, macar aproximativ, in cifre, care sunt investitiile initiale (cursul + cosmetica,pensulele etc)

Partajează acest post

Link spre post
alesia1982

alesia1982, spune-mi te rog, macar aproximativ, in cifre, care sunt investitiile initiale (cursul + cosmetica,pensulele etc)

Alina, nu stiu daca pot scri aici, dar incerc, daca ceva moderatorii vor curati

pe curs am dat 5 mii lei, (te folosesti cu cosmetica lor) , dar luind in consideratie ca pensule nu ajung la toti incepi a cumpara fara sa iti dai seama, + 450 euro cosmetica (strictul necesar) aici intra 3-4 pensule, 5-6 palete atelier, 2 pudre, fond de ten 2,  s.a.m.d

Partajează acest post

Link spre post
iuli4ka85

Acum cursul e 4000 si cosmetica....deci un minim necesar pt un incepator e de 500euro

Partajează acest post

Link spre post
alinasirbu

Alina, nu stiu daca pot scri aici, dar incerc, daca ceva moderatorii vor curati

pe curs am dat 5 mii lei, (te folosesti cu cosmetica lor) , dar luind in consideratie ca pensule nu ajung la toti incepi a cumpara fara sa iti dai seama, + 450 euro cosmetica (strictul necesar) aici intra 3-4 pensule, 5-6 palete atelier, 2 pudre, fond de ten 2,  s.a.m.d

Multumesc tare mult, m-ai ajutat :kiss2:

Acum cursul e 4000 si cosmetica....deci un minim necesar pt un incepator e de 500euro

Merci Iulicika :)

Partajează acest post

Link spre post
alesia1982

Fetelor, cum a trecut cursul ?

Partajează acest post

Link spre post
iuli4ka85

Foarte bine...mi-a plăcut cum explica. Deja am avut citiva clienți. Am rămas mulțumită de cursuri!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum