Vikashi

cu ce se termina intentiile bune

Postări Recomandate

Vikashi

o sa desriu pe scurt totul,cu un an in urma ne-am mutat intr-un apartament nou,si cum fetita mea nu merge inca la gradinita am gasit pe etaj o femeie cu care sta copilul cit sunt la munca.problema e ca ea are un fiu de 44 ani ,care nu lucreaza nicaeri de mult timp ,poate un an sau mai mult nu stiu precis...locuesc intrn-un apartament mic cu o camera,el doarme la bucatarie,consuma periodic aloool.azi am incercat sa intru in discutie de ce nusi gaseste ceva de lucru de ex paznic doar are 90 kg si aproape 2 metri inaltime,ar fi usor pentu el,la care mama mia spus ca la 44 ani deja nu vor sa-l angajeze.nu am crezut am intat pe 999 si makler ,am sunat prezentinduma ca sotia sa si am gasit 5 anunturi concrete si stabile din care 2 sunt in regiunea noastra .iam dus telefoanele,adresele ,numele angajatorilor si ora la care sa se prezinte in costum,treaz .in schimb mai nam fost injurata ca ma amestec unde nu trebue din partea mamei lui ,ca feciorasul ei no sa mai lucreze ca paznic 1 peste 2 cu 2000 lei.si in genere ei cauta lucrul de la 8 la 5 cu tot pachetul.straniu asa pretentii pentru cineva  care nu are nici o specialitate,traeste cu mama din pensia si salariu de dadaca .la 44 ani e rusine sa iai bani de tigari de la mama,sa te tolanesti ziua intreaga pe divan cu telecomanda la televizor injurin toate cele 3 neveste care lea avut in trecut

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vikashi

cred ca am facut o greseala si acum mii frica ca o sa raminem fara dadaca.mereu eu fac gafe dorind sa fac ajut pe cineva,dar practica arata ca in ziua de azi trebue sa fii mai indiferenta ,voi ce parere aveti

Partajează acest post

Link spre post
Kometa

я сама не уважаю  лентяев и иждивенцев, но

во-первых это не ваше дело,  во-вторых мать воспитала так сына и это ее крест, а в третьих не забывайте что благими намерениями вымощена дорога в ад.

Partajează acest post

Link spre post
Kitana

во-вторых мать воспитала так сына.

Обратите внимание

А теперь воспитывает вашего ребенка

Так ли нужна вам такая няня?

Partajează acest post

Link spre post
jagoda

cred ca nu e treaba Dvs

omului poti sa-i iai cu de-a sila

dar sa-i dai cu de-a sila nu poti

faceti-va concluzii

Partajează acest post

Link spre post
tasham

ce stranie sunteti   :pardon:  eu in locul dvs. mai mult m-as teme ca copilul sta in preajma unui vlajgan de 44 de ani de 2 metri care consuma alcool :shout: catati singura alta dadaca si cit mai urgent  - si din familie normala. Va inchipuiti cum tanti asta are nevoie sa plece la magazin si va lasa fetita in compania mujikului pe 5 min???? si pe urma avem stiri la PRO tv ....bbbrrrrr :cry:

Partajează acest post

Link spre post
baghira21

o sa desriu pe scurt totul,cu un an in urma ne-am mutat intr-un apartament nou,si cum fetita mea nu merge inca la gradinita am gasit pe etaj o femeie cu care sta copilul cit sunt la munca.problema e ca ea are un fiu de 44 ani ,care nu lucreaza nicaeri de mult timp ,poate un an sau mai mult nu stiu precis...locuesc intrn-un apartament mic cu o camera,el doarme la bucatarie,consuma periodic aloool.azi am incercat sa intru in discutie de ce nusi gaseste ceva de lucru de ex paznic doar are 90 kg si aproape 2 metri inaltime,ar fi usor pentu el,la care mama mia spus ca la 44 ani deja nu vor sa-l angajeze.nu am crezut am intat pe 999 si makler ,am sunat prezentinduma ca sotia sa si am gasit 5 anunturi concrete si stabile din care 2 sunt in regiunea noastra .iam dus telefoanele,adresele ,numele angajatorilor si ora la care sa se prezinte in costum,treaz .in schimb mai nam fost injurata ca ma amestec unde nu trebue din partea mamei lui ,ca feciorasul ei no sa mai lucreze ca paznic 1 peste 2 cu 2000 lei.si in genere ei cauta lucrul de la 8 la 5 cu tot pachetul.straniu asa pretentii pentru cineva  care nu are nici o specialitate,traeste cu mama din pensia si salariu de dadaca .la 44 ani e rusine sa iai bani de tigari de la mama,sa te tolanesti ziua intreaga pe divan cu telecomanda la televizor injurin toate cele 3 neveste care lea avut in trecut

cit de comod nu ar fi ca vecina sa aiba grija de copilul Dvoastra totusi, in prim rind angajind dadaca trebuie sa analizati persoana in postura de educator. Imi pare rau pentru situatia in care ati ajuns, dar cred ca tot ce se face se face spre bine, adica ideia Dvoastra pozitiva de a ajuta aceasta familie a adus ca rezultat posibilitatea pentru copilul Dvoastra de a scapa de o dadaca care nu cred ca merita sa stea nici cu un copil. Concluzia mea - binele intotdeuna este rasplatit, nu obligatoriu prin multumesc din partea persoanei pe care o ajuti, dar cu totul din alta parte, din care nici nu te astepti! Continuati sa faceti bine, asa cum Va sopteste inima.

Partajează acest post

Link spre post
olya

Eu am o regula de aur - nu sari in ajutor omului, care nu ți-l cere.

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

ce stranie sunteti :pardon: eu in locul dvs. mai mult m-as teme ca copilul sta in preajma unui vlajgan de 44 de ani de 2 metri care consuma alcool :shout: catati singura alta dadaca si cit mai urgent - si din familie normala. Va inchipuiti cum tanti asta are nevoie sa plece la magazin si va lasa fetita in compania mujikului pe 5 min???? si pe urma avem stiri la PRO tv ....bbbrrrrr :cry:

Exact aceleasi ginduri mi-au venit si mie ((

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum