123Ira

Strabism la copil de 2 ani 5 luni

Postări Recomandate

123Ira

Buna ziua.

Copilul meu se pare ca sufera de strabism, si avem o problema mare: Oamenii din jur (bunica- neonatolog, tatal copilului) observa periodic ca ochii se uita spre nasuc, iar eu ca mama nu vad...Adica daca si existra strabismul, eu nu-l vad...Am incercat de 2 ori sa consultam oculistul la Neuroscan, doar ca copilul categoric refuza sa fie examinat- tine ochii inchisi si se impotriveste violent! Ce sa fac? Unde sa apelez ca sa pot diagnostica copilul? Un medic care ar avea rabdare cu noi... Timpul trece iar noi suntem impotenti la moment. Va rog mult sfatul Dvs! 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Silk

Buna ziua! La copilul meu la fel, uneori ii fugea un ochi. Avem 2 ani. Acum mai putin, sau deloc. Ne-am limitat la medicul din policlinica, caci la fel era foarte greu sa il consulte. Aceasta a zis sa mai asteptam pina la 3 ani, caci pina atunci, oricum nu prescriu nimic. Ea considera ca se va corecta. 

Daca retraiti, adresati-va la Microchirurgia ochiului, vedeti ce o sa va spuna. Eu personal as astepta pina la 3 ani.

Eu tot am avut strabism, daca aveti careva intrebari, in privat.

Partajează acest post

Link spre post
Микрохирургия глаза

Buna ziua.

Copilul meu se pare ca sufera de strabism, si avem o problema mare: Oamenii din jur (bunica- neonatolog, tatal copilului) observa periodic ca ochii se uita spre nasuc, iar eu ca mama nu vad...Adica daca si existra strabismul, eu nu-l vad...Am incercat de 2 ori sa consultam oculistul la Neuroscan, doar ca copilul categoric refuza sa fie examinat- tine ochii inchisi si se impotriveste violent! Ce sa fac? Unde sa apelez ca sa pot diagnostica copilul? Un medic care ar avea rabdare cu noi... Timpul trece iar noi suntem impotenti la moment. Va rog mult sfatul Dvs! 

Buna ziua

Основная причина косоглазия у детей это слабое зрение, так как все дети рождаются со слабым зрением. У некоторых оно более слабое как правило это зрение ниже 40%. В таких случаях, чаще всего, появляется косоглазие. Лечение нужно начинать как можно раньше, если повысить зрение то косоглазие может уйти само. Особенно это касается случаев с непостоянным косоглазием. В любом случае лучше посетить врача, обследоваться, и получить подробные ответы на ваши вопросы.

Partajează acest post

Link spre post
123Ira

Порекомендуйте ПОЖАЛУЙСТА ВРАЧА к которому мы можем обратится...Или клинику...Заранее благодарю!

Partajează acest post

Link spre post
Микрохирургия глаза

Порекомендуйте ПОЖАЛУЙСТА ВРАЧА к которому мы можем обратится...Или клинику...Заранее благодарю!

ну, я отвечаю за нашу клинику Микрохирургия глаза ул.Зелинского 15 тел.558365, детский офтальмолог  Виктория Перчик

Partajează acest post

Link spre post
123Ira

Спасибо только позвонила...Попробуем зайти сегодня к ней...Заранее благодарю...

Partajează acest post

Link spre post
olgapetcu

E posibil ca din cauza acestui diagnostic sa o doară capul?

Partajează acest post

Link spre post
Микрохирургия глаза

E posibil ca din cauza acestui diagnostic sa o doară capul?

Добрый день

Сложно связать головную боль и диагностику у офтальмолога, во всяком случае мы с этим не сталкивались

Editat de Микрохирургия глаза

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum