vyktorya

Pregatire de alaptare

Postări Recomandate

vyktorya

Buna ziua! Sunt mămică, din pacate la primul copil am alăptat doar 4 luni,am avut si mastita si febra, lapte aveam f mult, era nevoie sa ma storc f des, pe la 3 luni jum am observat ca lapte era mai puțin,simțeam pieptul ușor si gol, copilul sugea un pic si începea sa plinga, de adăugat adaugă f bine cam 1-1300 kg pe luna.Fiind speriata am început sa- i dau lapte praf. Acum după ani îmi dau seama ca am făcut o greșeală f mare.

Acum sunt însărcinată cu al doilea copil, întrebarea mea este ce ar trebui sa fac ca sa alăptez cit mai mult posibil, care este principiul in general ca sa alăptezi, îmi dau seama ca ceva nu făceam corect, ca ceva mi- a scăpat? Trebuie sa te storci, cit de des, cînd? Cum sa dai copilului sa sugă din ambii sini. Va rog tare mult sa ma indrumati! Va mulțumesc anticipat!

!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AlinaShmurun

Виктория, здравствуйте! 

Поздравляю вас с беременностью!

По сути вашего вопроса - тут есть очень много нюансов и информации. Т.к. уже был отрицательный опыт и не хочется повторения со вторым ребенком. Очень важно понять что не так сложилось в первый раз, чтобы не допустить повторения. Многое вы уже проанализировали, но похоже осталось много вопросов. 

Возможно для вас будет более удобен формат лекции? Мы переодически проводим встречи для будущих мам - в разных форматах - и платные и бесплатные. Ближайшая - будет 5 апреля, но на нее уже все места заняты. Если вас интересует подобная информация - позвоните мне через недельку-две. Мы будем знать когда будет следующая лекция - вы сможете подойти. 

Мой телефон - 079515727.

Если же все таки формат лекции вас не интересует - напишите - я постараюсь помочь вам тут. 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum