Vizitator eu

Prea tirziu am aflat...

Postări Recomandate

Vizitator eu

Acum stiu sa traiesc....pentru ca exista o diferenta in a trai si a exista.
Acum stiu ca trebuie sa ma dedic oamenilor,dar sa nu uit ca eu sunt cea mai importanta persoana din viata mea.
Acum stiu ca intre iubire si ura exista o bariera nult prea fragila.Si mai stiu ca pentru a-ti transforma un prieten intr-un dusman,nu trebuie neaparat sa- i gresesti ,ci este de ajuns sa nu ii faci pe plac doar o singura data.
Acum stiu ca nici un strain nu te poate iubi,nu te poate ajuta si nu te poate ierta asa cum o fac parintii tai.
Acum stiu ca lucrurile nespuse la timp,zadarnic sunt spuse mai tirziu.
Acum stiu sa nu ma implic sufleteste acolo unde nu e cazul si mai stiu sa fac diferenta intre cei,care ma iubesc si cei care doar ma folosesc.
Acum stiu ca sensibilitatea este vazuta,de multe ori ca slabiciune.
Acum stiu ca nu are rost sa ma zbat,sa fac parte dintr-o viata in care nu sunt dorita si nici sa ramin in locuri unde nu mai am nici un rost.
Acum stiu ca daca cineva ma iubeste cu adevarat,nu imi va da motive sa ma indoiesc de asta.
Acum stiu ca mai intii de toate trebuie sa incerc sa ma ajut singura si abia apoi sa strig dupa ajutor.
Acum stiu sa nu mai caut vinovati pentru esecurile mele si sa imi asum cu responsabilitate si cu demnitate greselile,neputintele si slabiciunele.
Acum stiu ca nu ar trebui sa depind de nimeni pentru a fi fericita.
Acum stiu ca trebuie sa imi protejez secretele si ca nu oricui ce ma asculta ii pasa de problemele mele.
Acum stiu ca nu merita sa pling dupa oamenii care nu m-au iubit si care m-au abandonat,fiindca aceia care m-au insotit o perioada pe drumul meu,iar apoi au cotit brusc pe alte drumuri,n-au fost decit niste umbre,care doar m-au privat de soare.
Acum stiu ca viata inseamna alegeri si niciodata nu este tirziu sa o traiesc asa cum doresc.
Acum stiu ca atunci cind iubesti,nu exista distanta ,care sa nu poata fi parcursa,nici probleme fara rezolvare,nici greseli de neiertat.
Acum stiu ca trebuie sa existe si buni si rai,dar ca oricine se poate schimba neasteptat,atit in bine,cit si in rau.
Acum stiu ca intotdeauna va exista cineva mai bun ca mine.
Acum stiu sa imi pastrez echilibrul in mers,dar sa nu uit niciodata cine m-a invatat sa merg si cine m-a sustinut sa nu cad.
Acum stiu ca trebuie sa evit conflictele,fiindca orice cearta degradeaza sufletul si calitatea de om si este neconstructiva.Si mai stii ca doar prostii recurg la insulte ,fiindca nu au acces la educatie,la bun simt sau la ironie fina.
Acum stiu ca oamenii care azi ma iubesc cel mai mult,pot fi primii care dispar cind mi-e greu,ca nimic nu-mi aprtine ca ma pot recladi de la zero,ca pot iubi iar si iar,si pierde iar si iar.
Acum stiu ca exista Dumnezeu,care ma poarta in brate atunci cind nu mai pot sa merg,care imi trimite un om bun atunci cind ramin singura ,care imi trimite un vis nou atunci cind nu mai aspir la nimic.
Acum stiu sa ma iert si sa nu ma condamn pentru nereusite si sa ma iubesc.
Acum stiu ca lucrurile facute cu iubire sunt cele mai mari realizari.
Acum stiu ca nimic nu este posibil fara Dumnezeu.
Acum stiu...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
kittik

что это???

Partajează acest post

Link spre post
Нежность

Draga autoare, nu stiu cum altii, dar eu nu am inteles ce s-a intimplat, ce ati aflat prea tirziu, si care este scopul acestui mesaj enorm de lung. Daca aveti nevoie de sfaturi sau pareri, descrieti va rog problema clar, fara metafore si aluzii. Acest rebus e prea greu de ghicit. 

Partajează acest post

Link spre post
andreea77

Nu am putut citi mesajul pina la capat. E prea lung si prea generalizator.

Dar mi-a aparut o intrebare. De unde le stiti pe toate si ce ar trebui sa se intimple in viata acesta ca un simplu muritor sa le afle pe toate?

Partajează acest post

Link spre post
azar

Ничего не поняла)

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

"Acum stiu ca nimic nu este posibil fara Dumnezeu" - ii clar....

Partajează acest post

Link spre post
Moretta

Дочитать не смогла.
И не понятно что автор хочет от темы.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum