dumo4ka

Семейные традиции на день рождения

Postări Recomandate

dumo4ka

Поделитесь, пожалуйста, вашими семейными традициями на день рождения

это не касается гостей, подарков, застолий

я вот сегодня узнала, что в одной семье есть традиция: именинника утром будят праздничным тортом со свечами

и так как этот человечек сейчас живет отдельно от родителей со своим молодым человеком, то он теперь подхватил и продолжает эту традицию

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dumo4ka

так как приближается первый день рождения нашей крестницы - думаю ввести в качестве традиции дарить помимо подарков  хэнд-мэйд цифру с количеством исполнившихся годиков

Partajează acest post

Link spre post
mama

у нас в семье тоже такая традиция поздравлять именинника с тортом и свечей но только вечером то есть ночью в 12 ч поздравлять и поесть тортик всем вместе,  а на следующий день то есть в день рождения имениннику розрешаетса  все (в приделах нормы) и не наказываю (детей),  

Partajează acest post

Link spre post
Nastin

У нас в семье принято было с утра будить именинника и дарить подарки. Эту же традицию перенесла в свою семью!

Partajează acest post

Link spre post
lenacika

Cind eram mica parintii mei imi puneau cadoul linga perna si eu cind ma trezeam dimineata prima ce vedeam era cadoul de ziua de nastere si mamica mea permanent spune ca in ziua de nastere nu ai voie sa plingi, tb sa fii bine dispusa si fericita si o sa-ti mearga bine tot anul, asa ca de ziua mea mi se permitea tot, bine ca am fost copil cuminte si nu le-am facut bataie de cap parintilor mei. Traditia cu cadoul imi place mult si o s-o practic si cu copiii mei

Partajează acest post

Link spre post
kisitoka

La noi dimineata mereu Doamne domnitele se felicitau cu flori si daruri dar pe baiti cu daruri.
Sotul meu mereu de ziua mea de nastere toata ziua ma bucura cu ceva, ma ajuta mai mult imi face mici surprize, ca sa se simta sarbatoarea toata ziua.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum