lilicikkka

reparatie iarna

Postări Recomandate

lilicikkka

Buna ziua, ma intereseaza pararile voaste privind efectuarea reparatiei pe timp de iarna. Trebuie sa-mi fac unele modificari in apartament, schimbam odaia baiatului, care va trece in salon, iar fata in odaia cea mica. Dar inainte de procurarea mobilei, asi  face podul in salon si poate chiar si tapetele sa schimb, dar sotul e impotriva si zice ca iarna nu se face reparatie. Ce parere aveti?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
liana

Lilia, nu-i nici o problema iarna sa faci reparatie daca este cald in incapere, o spun din proaspata experienta.

Si noi stateam pe ginduri, dar discutind cu mai multi mesteri dar si prieteni, ne-am hotarit sa incepem la sfirsit de noiembrie si iata ca ne-am mutat deja sapt trecuta.

Totul s-a uscat foarte bine, si podul si gresia si faianta in baie, si tapetele. Cazanul a functionat tot timpul si ventilarea e buna. Eu imi inchipuiam ca o sa curga siroaie pe pereti cind se vor incleaia tapetele, dar a fost foarte ok.

Partajează acest post

Link spre post
elenka

Trebuie sa fie cald si uscat in încăpere, altfel se usucă foarte greu

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

Lilia, nu-i nici o problema iarna sa faci reparatie daca este cald in incapere, o spun din proaspata experienta.

Si noi stateam pe ginduri, dar discutind cu mai multi mesteri dar si prieteni, ne-am hotarit sa incepem la sfirsit de noiembrie si iata ca ne-am mutat deja sapt trecuta.

Totul s-a uscat foarte bine, si podul si gresia si faianta in baie, si tapetele. Cazanul a functionat tot timpul si ventilarea e buna. Eu imi inchipuiam ca o sa curga siroaie pe pereti cind se vor incleaia tapetele, dar a fost foarte ok.

dar ce mesteri ai avut? a fost brigada? sau aparte pentru fiecare fel de lucrare?

Partajează acest post

Link spre post
liana

dar ce mesteri ai avut? a fost brigada? sau aparte pentru fiecare fel de lucrare?

tot aceeasi baieti

Partajează acest post

Link spre post
libotnari@gmail.com

Nu e o problema reparatia in timpul iernii, e mai complicat doar daca locuiesti in acest apartament pe parcursul cat se face reparatie, vara e mai usor, poti petrece mai mult timp pe afara cu copii.

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

in incapere e cald, dar peretii sunt de la marginea blocului si nu sunt incalziti pe dinafara, nu poate fi problema in acest caz?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum