MARMELADCA

Inlaturatea amigdalelor

Postări Recomandate

MARMELADCA

Buna. noi facem des angine foliculare, medicul ne-a recomandat sa scoatem glandele, dar inca nu avem virsta, cineva a mai avut asa situatie, poate totusi va-ti tratat fara interventie????, astept pareri.mersi.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mamaL

Sotul le-a inghetat cu azot, este mai simplu decit operatia de inlaturare, dar nu stiu daca este recomandat si copiilor.

Partajează acest post

Link spre post
MARMELADCA

es

Sotul le-a inghetat cu azot, este mai simplu decit operatia de inlaturare, dar nu stiu daca este recomandat si copiilor.

este, asta a fost de fapt pria solutie, puteti sa-mi spuneti unde si la cine a facut sotul d-stra, mersi

Partajează acest post

Link spre post
mamaL

procedura nu implica multe riscuri, a primit anestezie locala, apoi procedura care dureaza vreo 20min si dupa asta acasa. Vreo saptamina a avut ca o anghina si atit.

Partajează acest post

Link spre post
cristinus

Si pe mine ma intereseaza subiectul.Noi ieri am fost la ORL la 40 ani si ne-au spus ca trebuie de scos dar insusi cuvintele operatie ,anestezie totala pt mine suna foarte inspaimintator.Poate cineva a mai facut la copii si ar putea sa -mi spuna cum a decurs totul,ati stat internati?Am citit pe net ca este o procedura foarte dureroasa si nustiu daca va putea suporta copilul meu.Dar macar sa avem o garantie ca dupa interventie cit de cit sa ne oprim din bolit.

Partajează acest post

Link spre post
cristinus

Buna. noi facem des angine foliculare, medicul ne-a recomandat sa scoatem glandele, dar inca nu avem virsta, cineva a mai avut asa situatie, poate totusi va-ti tratat fara interventie????, astept pareri.mersi.

Dar ce virsta aveti?Sunteti micuti?Pediatru nostru ia inlaturat glandele baietelului ei la 3,6 ani.Si ne recomanda si noua dar inca stau la dubii.

Partajează acest post

Link spre post
MARMELADCA

Dar ce virsta aveti?Sunteti micuti?Pediatru nostru ia inlaturat glandele baietelului ei la 3,6 ani.Si ne recomanda si noua dar inca stau la dubii.

si noi la 40 de ani am fost la d-nl MANIUC, din cite am inteles de la el si inghetarea si scoaterea glandelor se face sub anestezie totala la copii.

Partajează acest post

Link spre post
cristinus

si noi la 40 de ani am fost la d-nl MANIUC, din cite am inteles de la el si inghetarea si scoaterea glandelor se face sub anestezie totala la copii.

Dar dupa parerea dumnealui nu va sugerat care este mai eficienta.Noi am fost la d-nul Danilov si mi-a spus doar inlaturarea pt ca sunt foarte urite ,poate la noi deja e tirziu pt inghetare...

Partajează acest post

Link spre post
MARMELADCA

Dar dupa parerea dumnealui nu va sugerat care este mai eficienta.Noi am fost la d-nul Danilov si mi-a spus doar inlaturarea pt ca sunt foarte urite ,poate la noi deja e tirziu pt inghetare...

Inghetarea mai da sanse de a pastra glandele dar depinde nu in toate cazurile are eficienta 100%

Partajează acest post

Link spre post
Bamby

http://mama.md/index.php?showtopic=23049&page=33

Здесь информация и о врачах, об операциях, и проч.

Не так все страшно

Partajează acest post

Link spre post
25255080

Spuneti va rog cit costa operàtia pentru scoaterea glandelor

Partajează acest post

Link spre post
aida
В 18.04.2018 в 17:51, 25255080 сказал:

Spuneti va rog cit costa operàtia pentru scoaterea glandelor

Из этой статьи за февраль 2017

http://locals.md/2017/v-moldove-meditsinskie-uslugi-podorozhali-v-neskolko-raz/

Повысится стоимость проведения операций. Удаление миндалин будет стоить 1007 леев, а не 82 лея, как это было ранее.  

Здесь в конце статьи есть цены в частных клиниках

https://mamaplus.md/ru/posts/2560/

https://medforum.md/polezna-znaty/item/112-gde-v-kishinyove-mozhno-udality-glandy-i-adenoidy

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum