Vizitator ani

lipsa copiilor si viata de familie

Postări Recomandate

Vizitator ani

Sintem casatoriti de 5 ani si nu putem avea copii. Problema e la sot, el este steril din cauza unei boli din copilarie. Am facut tratamente, am mers si la babe-degeaba. La moment avem ambii 30 de ani si in ultimul timp traim ca pisica cu ciinele. Eu vreau nespus copii, el s-a resemnat cu situatia si il aranjaza asa cum este. Sa infiem un copil-ma tam ca no sa-l pot iubi si inca sper ca voi avea pe al meu- eu sint sanatoasa. Insamintarea in vitro e prea scumpa, ambii sintem bugetari saraci. CE sa fac, nu stiu.

Cu sotul am vorbit - el zice " ne va tine la batrinete vreun nepot, eu am frati, tu ai sora". Vine de la lucru, papa si liuliu la televizor

Rudele mele zic sa divortez, ai lui- sa rabd. Il urasc deja. Ma gindesc sa-mi fac un amant dar stiu ca nu va fi cinstit pentru nimeni. CE sa fac-nu stiu.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SELLA

О том, что муж не может иметь детей, вы узнали уже после замужества?

Partajează acest post

Link spre post
Danciu

Il urasc deja. Ma gindesc sa-mi fac un amant dar stiu ca nu va fi cinstit pentru nimeni. CE sa fac-nu stiu.

Cred ca stiti, ati scris raspunsul. Ce fel de familie, daca il urati si va ganditi la amant?

Partajează acest post

Link spre post
Levantica

La sperma de donator nu v-ati gindit?

Partajează acest post

Link spre post
azar

Разводиться.

Если муж не шевелится,чтоб заработать денег на процедуры,его все устраивает...

Ну переспите вы,забеременеете,муж примет чужого ребенка?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator forum

Rupeti calul de la gard,atit timp cit sunteti tinara si va puteti intemeia o FAMILIE,caci ceea ce aveti acum e un haos.Despre ce copil infiat puteti vorbi,daca va uriti sotull si va ginditi la un amant?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ani

Dupa casatorie am aflat, am facut teste si spermograma a aratat negativ. Apropo soacra a propus sa luam ca donator pe fratele sotulyi ca acela are deja copii. Daca serios- procedura chiar cu donatorul costa mult, nu puten face fata financiar

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ani

Разводиться.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ani

Разводиться.

nu stiu daca ar primi copilul, uneori zice ca da dar sa nu stie cine e adevaratul tata

Partajează acest post

Link spre post
solnysko

Cred ca stiti, ati scris raspunsul. Ce fel de familie, daca il urati si va ganditi la amant?

+1

автор,вы ответили на свой вопрос

не мучайте ни себя ни его

елси нет любви и уважения,то после измены-лучше не будет..

Partajează acest post

Link spre post
Vallentina

а чувства между вами еще есть?

если нет, разводитесь

ну а если есть, значит надо шевелиться обоим, заработать денег на процедуры,либо

обговаривать может быть усыновление малыша

Partajează acest post

Link spre post
Nastysha

Dupa casatorie am aflat, am facut teste si spermograma a aratat negativ. Apropo soacra a propus sa luam ca donator pe fratele sotulyi ca acela are deja copii. Daca serios- procedura chiar cu donatorul costa mult, nu puten face fata financiar

дорого,если покупать чужую сперрму. А если брат мужа сдаст то процедура около 500 лей. И процедура называется искуственная инсеминация,делается в центре планирования. Они там паспорт не проверяют. Можно вполне брата выдать ща мужа. Только вот вопрос,а кому это надо? Если мужу ничего не надо.

Partajează acest post

Link spre post
azar

Понимаете,в вашей семье только один супруг хочет ребенка,и это вы.

И проблема в вашем муже,а не ваша.

Если бы он так же хотел как вы,то давно бы уже разрешили ее.

Моя подруга в таком же положении.

Муж даже не может пройти лечение трехмесячное, постоянно срывается.

Лет 15 уже так.

Ей уже 40,выглядит на 50.

И ей даже батюшка говорил,что надо уходить от него.

А она все его жалела.

Чем больше будете тянуть,тем тяжелее вам будет.

Вы молоды, можете найти себе мужчину,и родить не одного,а несколько.

Но вам решать,ваша жизнь.

Editat de azar

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ani

Saptamina trecuta ne-am certat, iam zis sa ne desoartim -el nici nu vrea sa auda. Poate la mihlic e faptul ca traim in apart meu , se plimba cy masina mea. Nu stiu, am un haos in cap si viata

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Autor, vorbiti serios cu sotul, nu e normal ceea ce se petrece la voi. Nu am in vedere faptul ca el e stiril, dar faptul ca el sta cam relaxat - e devreme, cred eu.

Clarificati cu sotul ce vreti mai departe, la ce sunteti gata sa mergeti? Daca la dvs e totul bine si ambii puteti accepta fratele lui ca donator, atunci asta ar usura mult situatia. Nu veti avea nevoie de bani mari ca sa faceti insemintare.

Dar mai intii de toate, clarificati situatia. 

Amantul nu e o solutie, inca veti ramina singura cu copilul. Iar daca situatia devine imposibila si nu mai puteti nimic clarifica, atunci, mai bine va despartiti frumos si va cautati fiecare de viata voastra.

Succes!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator сантабарбара

Если нет любви и уважения, нежности, и мужа устраивает отсутствие детей, то сложно будет стать семьёй даже с ребёнком, это может ещё усугубить проблемы. Брат мужа будет знать что это его биологический ребёнок, неизвестно как отнесётся к этому жена брата. Муж сам со временем может запутаться в том, кто для него малыш - родной или племянник и тд.

Сначала нужно наладить отношения между вами двумя, а уж потом думать откуда родить ребёнка для вас двоих. Любовник - не вариант

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ani

Eu nici nu vreau sa aud de donator sa fie cumnatu- ce va simti cind va veni in ospetie si va vedea copilu.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Eu nici nu vreau sa aud de donator sa fie cumnatu- ce va simti cind va veni in ospetie si va vedea copilu.

Dar el este la curent ca soacra dvs, adica mama lui il vede pe el in candidatura de donator?

Daca el ar acepta, nu vad problema, o sa-si iubeasca nepotelul foarte mult, caci pina la urma, printi sunt cei ce cresc si educa copilul. 

Dar daca va este incomod  la acest capitol,atunci, nu cred ca merita sa va fortati, am in vedere sa-l luati pe cumnatul ca donator.

Editat de Fericire

Partajează acest post

Link spre post
Axm

Автор, если решитесь на инсеминацию:

1. Накопите на донора. Они на то и анонимные, чтоб не было потом косых взглядов от родственников мужа. Люди у нас не тактичные, могут ляпнуть, что ребенок весь в отца (то есть брата мужа) и т.д. и т.п.

2. Проверьтесь основательно сами. Если у мужа достаточно быстро обнаружили проблему, то могли на этом поставить точку, недообследовав вас. Обязательно проверьте все гормоны, инфекции, проходимость труб, узи и т.д. 

Partajează acest post

Link spre post
andreea77

Девочки, а что с этими анонимными донорами нет проблем. В смысле, откуда знаешь, что за человек, какая генетика.  

Partajează acest post

Link spre post
azar

Автор, муж согласен на донора?

Или согласен,но денег нет,поэтому отпадает.

Может машину продать,если согласен.

Partajează acest post

Link spre post
andreea77

Только хотела написать про машину. Если он ее использует на передвижение собственной персоны, а денег на доноров не хватает. 

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ani

Девочки, а что с этими анонимными донорами нет проблем. В смысле, откуда знаешь, что за человек, какая генетика.

asta ma sperie si pe mine, nu stii cine, daca nu e alcooloc sau unu cu 9 clase

Partajează acest post

Link spre post
azar

Вы извините конечно,но никто не даст гарантию,что с высшим образованием рожают гениев.

Partajează acest post

Link spre post
andreea77

Так и я подумала, как знать что за мужчины сдают там свою сперму за деньги. Проверяется ли это или пришел, сдал и прощайте.

Да, мне кажется, дело и не высшем образовании, Чтобы небыли проблемы пострашнее.

Зависимости тд и тп

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum