sasa

Eldorado Terra

Postări Recomandate

sasa

la fel ati procurat de la ei?

vad ca constructia merge astept mai repede sa se ridice.. chear lucreaza foarte bine...

cine a mai procurat in blocu 6?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Siupka

Blocul 6 va fi dat in exploatare la inceputul anului viitor.....vroiam si eu acolo, dar numai din cauza data nu am luat (stiam ca va fi nevoie de mai mult timp pentru capatarea celorlalte 50%). Astfel, am ales blocul 1 - ca el va fi ultimul finisat (catre septembrie 2016).

Lucreaza bine. Finantarea o fac din mijloace proprii - nu se bazeaza pe banii clientilor pentru a finisa consructia. Si, ceea ce e foarte bine, construiesc fara a modifica esential proiectul - fac dupa regula (lucru extrem de rar intilnit acum).

(Am o sursa sigura care ma aproviziona cu informatii despre companiile de constructii pe care le luam in vizor, pina am gasit varianta optima.)

Partajează acest post

Link spre post
Gabriala

На каких этажах покупаете квартиры?

Partajează acest post

Link spre post
Siupka

На тех, где дешевле. :wink: У меня на 10-ом жилом (фактически на 11-ом - это предпоследний этаж в данном блоке).

Editat de Siupka

Partajează acest post

Link spre post
sasa

din start la fel ni sa zis ca va fi dat in exploatare pina la sf decembrie 2016 si in contract lafel asa..

Dar acum cind am scris mesaj pe pagina online miau zis ca e posibil mai repede dar achitarea o fac conform contractului 

asta nui rau ca cind imi da cheile eu le dau cealalta jumate.

am auzit de la ei ca in blocu 6 apartamentele cu 2 odai sunt toate procurate care de 60

На каких этажах покупаете квартиры?

la fel la penultimu ca la mijloc sunt mai scumpe  :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Siupka

am auzit de la ei ca in blocu 6 apartamentele cu 2 odai sunt toate procurate care de 60

:

Eu tot la cel de 60 ma uitam initial, si intr-adevar etajele mai ieftine erau deja vindute si ramasese doar citeva la etajele de jos. Ati reusit sa-l luati pe cel de 60? Editat de Siupka

Partajează acest post

Link spre post
sasa

da  noi din decembrie 2014 si in februarie 2015 neam decis si lam procurat...  

Partajează acest post

Link spre post
sasa

dar acum cind iam intrebat online pe consultanti miau zis ca sunt vindute toate de 60  din cele lalte blocuri de 63 metri mai sunt citeva 

Partajează acest post

Link spre post
Siupka

Se vind repede astea. In ele spatiul e repartizat mai bine decit in cele cu metraj mai mare - coridoarele si balcoanele nu sunt atit de mari si, astfel, nu achiti aiurea metrii pe care nu-i prea folosesti.

Partajează acest post

Link spre post
magda

noi am procurat de la ei in credit pe 10 ani. De facto creditul vi-l acorda Moldindcombank dar firma va ajuta sa-l obtineti chiar daca nu aveti venit oficial

Partajează acest post

Link spre post
sasa

noi am procurat de la ei in credit pe 10 ani. De facto creditul vi-l acorda Moldindcombank dar firma va ajuta sa-l obtineti chiar daca nu aveti venit oficial

as si noua niau zis ca lafel nu munceam oficial ...

da voi in ce bloc ati cumparat

Partajează acest post

Link spre post
magda

as si noua niau zis ca lafel nu munceam oficial ...

da voi in ce bloc ati cumparat

Pe bd. Decebal

Partajează acest post

Link spre post
Gabriala

Проезжала вчера мимо объекта показалось что работы более медленее идут чем раньше....Рабочих не так много

Partajează acest post

Link spre post
Mara33

buna.

Ce i care ati procurat in acst complex cum ati facut achitarea in euro sau lei si daca lei la ce curs?

mersi

Partajează acest post

Link spre post
Siupka

Achitarea o primesc in orice valuta aveti la moment (euro, lei, dolari), in orice mod (transfer sau cash) la cursul bancii nationale in ziua achitarii.

Partajează acest post

Link spre post
Siupka

Проезжала вчера мимо объекта показалось что работы более медленее идут чем раньше....Рабочих не так много

Аж зашла на их онлайн камеру посотреть. Не знаю, как вчера, но сегодня рабочих достаточно - к ним как раз грузовик подъехал и они что-то разгружали - вроде всё как обычно. А то я уже сразу напряглась.... :unsure:

Editat de Siupka

Partajează acest post

Link spre post
sasa

buna.

Ce i care ati procurat in acst complex cum ati facut achitarea in euro sau lei si daca lei la ce curs?

mersi

noi tot asa am achitat dupa cursu zilei ..  poati sa achiti in orce valuta ..  in chitanta iti scrie suma din toate 3 lei,euro,dolari...

de lucrat vad ca lucreaza bine eu trec in fiecare zi pe alaturi fiindca locuesc pe dragan

de lucrat ei nu lucreaza numai la un singur bloc da practic pe la toate blocurile se cad muncitori

Partajează acest post

Link spre post
Gabriala

noi tot asa am achitat dupa cursu zilei .. poati sa achiti in orce valuta .. in chitanta iti scrie suma din toate 3 lei,euro,dolari...

de lucrat vad ca lucreaza bine eu trec in fiecare zi pe alaturi fiindca locuesc pe dragan

de lucrat ei nu lucreaza numai la un singur bloc da practic pe la toate blocurile se cad muncitori

la care bloc nu lucrez?

Partajează acest post

Link spre post
sasa

nu am inteles ce ai vrut sa zici

eu am zis ca se vad la toate blocurile lucrind odata

tot cei posibil se lucreaza si in nauntru de aia nu se vad asa multi

Partajează acest post

Link spre post
Gabriala

Аж зашла на их онлайн камеру посотреть. Не знаю, как вчера, но сегодня рабочих достаточно - к ним как раз грузовик подъехал и они что-то разгружали - вроде всё как обычно. А то я уже сразу напряглась.... :unsure:

А как вы к камере подключились? Я набираю логин и пароль у меня просто белое окно

Partajează acest post

Link spre post
Gabriala

nu am inteles ce ai vrut sa zici

eu am zis ca se vad la toate blocurile lucrind odata

tot cei posibil se lucreaza si in nauntru de aia nu se vad asa multi

я поняла что вы сказали что на вмех блоках работают кроме одного блока? Я спросила на каком блоке не особо работают..

Partajează acest post

Link spre post
Siupka

А как вы к камере подключились? Я набираю логин и пароль у меня просто белое окно

Когда первый раз подключалась всплыло окошко для установки необходимого плагина. Я установила, перезагрузила браузер и всё заработало.

Нет, не совсем так - вспомнила: там под кнопкой "камера онлайн" была ссылка на установочную программу. Я сначала на ссылку нажала и прошла установку и только тогда камера заработала.

Editat de Siupka

Partajează acest post

Link spre post
sasa

sterge brauzeru descarcat si descarca din nou dar nu prin google crom.  la mine tot asa a facut si am descarcat prin explore si merge fiindca cromu nu permite instalarea 100%

Partajează acest post

Link spre post
Siupka

La mine e firefox, cred ca de aceea nu am avut probleme cu instalarea.

Partajează acest post

Link spre post
sasa

posibil ca eu cu cromu am avut si am incercat cu explorer si merge

multe plaininguri am descarcat si  cromu imi dadea eroare de aia nici nu mai descarc cu el ....

interesant este ca descarci cu explorer dar cin intre pe sait sa te uiti te uti prin crom 

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.