MamaDi

Show La Cumatrie

Postări Recomandate

Marianuska

Fetitele de la studioul muzical -dac te referi la copilasii de la Doremicii este un nr de tel putin mai sus .Noi iam invitat la cumatrie au fost super au un ritual foarte frumos dar shi foarte scurt pe noi ne-a costat 1200 lei suntem din suburbia Chisinaului. Dar banii ai merita pe bune

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
WinFast

Ca interpret special (un cadou pentru nuntaşi sau nani) pot să îl recomand pe Suruceanu, sau Anişoara Puică, dar eu l-aş alege pe Nelu Stratan, cel ce cântă "Da Trenul Tuc Tuc Tuc ", "Zai, Zai", "Ultima Noapte" ...

A fost la nunta noastră şi a făcut o veselie de neredat. Nimeni nu a putut să stea pe scaune şi să nu iasă la un trenuţ.

Vă pot oferi şi numărul lui (sper să nu se supere): 069112001

În rest, vă doresc o cumătrie de neuitat, să vă crească mare şi sănătoas(ă) fiul (fiica).

Partajează acest post

Link spre post
Emerald
Poate cineva ma ajuta. a invitat cineva la cumatrie ursitele?

Va puteti adresa la 069165707.

se ocupa de cumatrii si nu numai...

Din pacate eu am aflat de ei dupa ce am facut noi botezul/cumatria, dar din cunoscuti de incredere stiu ca face sarbatoarea pe cinste!

Partajează acest post

Link spre post
MysteryGirl

Emerald spuneti-mi va rog...numarul care l-ati recomandat ...cu ce se ocupa persoanele? cu organizarea diverselor show-ri pt cumatrii?

am citit despre ursite? ele ce fac? in ce consta show-ul lor?

Partajează acest post

Link spre post
Yryna
E bine sa le dai invitatilor cadouri mici?

E foarte fain la cumatrie fontan de ciocolata.

da unde se poate de comandat fontan de ciocolata si cit costa?

Partajează acest post

Link spre post
karinka

Yryna, fontan de ciocolata poti sa gaseti pe adresa asta :http://spool05.narod.ru/photoalbum03.html

nu stiu cit costa....

Partajează acest post

Link spre post
yolanta

Am sunat-o si eu pe d-na Marcela ansamblul Doremi acum citeva ore in urma si de acum costa 1700 lei, dar cred ca am sa-i invit ca ideea lor cu ingerasii imi este interesanta.

Partajează acest post

Link spre post
Akmaya
Am sunat-o si eu pe d-na Marcela ansamblul Doremi acum citeva ore in urma si de acum costa 1700 lei, dar cred ca am sa-i invit ca ideea lor cu ingerasii imi este interesanta.

Fetelor dar in afara de Doremi nu mai sunt alti ingerasi? 1700 lei mi se pare scump pt a cinta un cintec doar si juca in jurul copilului :girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
karinka
Poate cineva ma ajuta. a invitat cineva la cumatrie ursitele?

am fost la mai multe cumatrii unde au fost invitate ursitoarele. sincer, deloc nu mi-a placut spectacolul luind in consideratie pretul care il cer. costa 175-200 euro, dar nu inteleg pentru ce asa scump? au un spectacol de vre-o 20 minute, spun toate 4 citeva replici si s-au dus 200 de euro. la asa bani ma asteptam la ceva mai spectaculos. si apoi ele se potrivesc numai daca cumatria se face in aceeasi zi cu botezul, daca nu, textul un pic nu prea coincide cu sarbatoarea.

Partajează acest post

Link spre post
sweet angel
Yryna, fontan de ciocolata poti sa gaseti pe adresa asta :http://spool05.narod.ru/photoalbum03.html

nu stiu cit costa....

noi vara trecuta am avut asa chestie la cumatrie - pretul era 100 E si ei au adus si fructele pt el, taiate frumos, si betisoare.

Partajează acest post

Link spre post
Danac

Buna fetelore, si imi bat capul pentru partea artistica, ingerasii e frumos dar mi se pare deja depasita, vreau ceva nou, daca cineva imi poate da vre-o ideie ceva?

Partajează acest post

Link spre post
aleona

poate cineva sa-mi spuna cit ia Nelu Stratat pentru o ora de cintare?

Partajează acest post

Link spre post
marianushca

Am facut cumatria pe cinci noiembrie.Despre injerashi- pentru 10 min 1600 lei eu cred ca e cam scumpushor,ca sa fie frumos trebuie ca copilul sa nu doarma, dar dupa botez deobicei daca is mici ei dorm sau is capricioshi.Noi am chemat clovni,ia-u distrat shi pe cei maturi vri-o 20 min apoi au luat copii shi ia-u distrat inca 40 min iar noi am continuat dansurile.Am avut tigani, poate e banal dar nu a stat nimeni pe scaune,moderatorul ne-a facut shi un concurs unde eram impicati cu totii chiar shi copii, shi la desert un dans oriental ( sa vazut voi ce fete aveau barbatii :rolleyes: ).Sint shouri la care ne-am deprins shi parca suna plictisitor , dar va asigur mereta.La sfirshitul sarbatorii am fost foarte laudati de oaspeti,era 2-30 noaptea sh nu-i puteam alunga acasa :scratch_one-s_head: .Dar cel mai super au fost dansatorii in costume nationale care ne-au intimpinat cu pine shi sare ,apoi au stat linga noi pina au venit toti oaspetii,au dansat colacii shi cadourile,au scos lumea la dans pina shi galushtele shi vinul de pe prizidium le-au dansat ei ,Bravo lor.Shi nu mai putin important e moderatorul care ne-a scapat de unele momente organizatorice shi am putut sa ne distram de minune. :girl_wacko: Mai sa uit la toti invitatii am cadonat cite o bomboniera cu foto a fetitei noastre.

Partajează acest post

Link spre post
trec

Am mai sarbatorit o cumatrie. De fapt, facem showul cu cumatritele- zine,( la masa de daruri toate cumatritele se transforma in zine) iar pentru copii- clounada, dar n-a intrat in cadru aici!

http://www.youtube.com/watch?v=esmRxfpHG0M

Partajează acest post

Link spre post
trec

Iata asa, dar si cu coronite speciale sunt zinele

f21a4c2b5a54.jpg

Partajează acest post

Link spre post
cisa

Urmeaza sa botezam si sa facem cumatria copilului. As dori sa le facem placut invitatilor cu o petrecere frumoasa si interesanta. Poate ati fost sau ati facut Dvs. cumatria si ati avut ceva interesant inafara de mincare, dansuri ?

Partajează acest post

Link spre post
cisa

La idei neobisnuite nu ma refeream doar la show.. E o idee super- montarea unui film despre bebelus, dar e nevoie de cineva sa-l monteze si proiector pentru al arata. Poate aveti ceva informatii unde se poate face asta?

Sau am citit aici pe forum spoate de facut un puzzle cu foto bebeului si de daruit invitatilor.

Am fost la o cumatrie unde la cumatri la daruirea colacilor au fost date niste panere cu o gaina coapta cu puisori din ou, niste felinare decorative si o acadea mare pe betisor :) Au fost niste detalii , dar care au facut sa-mi amintesc cu placere de evenimentul la care am fost prezenta.

Editat de lareeska

Partajează acest post

Link spre post
olivika

Eu am avut ocazia sa vad mai multe momente surpriza la cumetrie,cel mai mult mi-au placut zinele ursitoare.Va recomand la toate mamicile...lacrimi de bucurie garantate.

Partajează acest post

Link spre post
ToncoglazAlina

salut mamicilor,imi puteti va rog si mie da un nr de contakt a unor dansatori pentru cumatrie?si nr klovnului daca se poate?ms

apropo are rost sa chem klown daca copilasul are doar 8 luni si alti kopilasi nu vor fi la kumatrie?ms

Partajează acest post

Link spre post
any_dy

Salutare! Cine a fost pe la cumatrii unde erau invitate zinele ursitoare, puteti sa spuneti ce show fac ele? Pe fotografii am vazut ca mamica cu copilasul in brate sta in cerc si ele probabil recita ceva, are rost sa le invitam, daca fetita va avea 1 an si jumate si la sigur ca nu va sta in brate mult timp?

Partajează acest post

Link spre post
NataCris

Salutare! Cine a fost pe la cumatrii unde erau invitate zinele ursitoare, puteti sa spuneti ce show fac ele? Pe fotografii am vazut ca mamica cu copilasul in brate sta in cerc si ele probabil recita ceva, are rost sa le invitam, daca fetita va avea 1 an si jumate si la sigur ca nu va sta in brate mult timp?

Show-ul cu ursitoare este mult pentru oaspeti si pentru părinti, mai putin pentru copilas... Ele ii ureaza copilului multe lucruri frumoase si danseaza pe o melodie frumoasa si sugestiva. Eu cel putin asa stiu... Dar daca melodia si textul este facut foarte bine, atunci emoțiile va sunt garantate.

Partajează acest post

Link spre post
Strliia

Buna ziua,noi facem cumatria baiatului in august si vroiam sa va intreb daca cineva a auzit de Mickey Mouse ca show?

Partajează acest post

Link spre post
mara6

Salutare, fetelor acum in august vreau sa fac cumatria baiatului meu. Nu am sa am moderator si nici zine ursitaore nu vreau ca sint un pic plictisitoare bani multi iau pentru un ricital sub muzica, insa ma intereseaza ceva concursuri hazlii sa fie atit pentru maturi cit si pentru copii......Va multumesc!

Editat de mara6

Partajează acest post

Link spre post
azo9

noi am dat la nanuti cind au plecat acasa cite-o canuta cu imaginea finutului pe ea.au fost placut surprinsi.plus am chemat fetitele de la ansamblul doremicii cu numarul sau artistic foarte fain.invitatilor le dadeau lacrimile.spre finala fiica a interpretat un cintec inregistrat la studiou despre fratiorul ei Sorin.atita tot cfda1740189e.jpg6cdb930d8376.jpg

Am avut: moderator? doua perechi de dansatori (Joc), hulubii(Varvara), clovn Suric, si sowul de la restaurantul Golden Lion( dansuri, tiganii).

Clounul a facut distractie super, toti "lesinau"; de ris. Pretul era 600 lei.

Dansatorii 40 euro perechea

Am niste carti de vizita de la expozitie de nunti, acolo este si sow magic, ingerasii si multe altele, daca doresti ma uit ce e nou pe acolo/

Salut Lilia ....poti sa-mi dai num de contact a acestor minunati kopilasi kare au dansat pu bebelusul tau cu costume de ingarasi ?

noi am dat la nanuti cind au plecat acasa cite-o canuta cu imaginea finutului pe ea.au fost placut surprinsi.plus am chemat fetitele de la ansamblul doremicii cu numarul sau artistic foarte fain.invitatilor le dadeau lacrimile.spre finala fiica a interpretat un cintec inregistrat la studiou despre fratiorul ei Sorin.atita tot cfda1740189e.jpg6cdb930d8376.jpg

Am avut: moderator? doua perechi de dansatori (Joc), hulubii(Varvara), clovn Suric, si sowul de la restaurantul Golden Lion( dansuri, tiganii).

Am niste carti de vizita de la expozitie de nunti, acolo este si sow magic, ingerasii si multe altele, daca doresti ma uit ce e nou pe acolo/

Salut Lilia ....poti sa-mi dai num de contact a acestor minunati kopilasi kare au dansat pu bebelusul tau cu costume de ingarasi ?

Fetitele de la studioul muzical -dac te referi la copilasii de la Doremicii este un nr de tel putin mai sus .Noi iam invitat la cumatrie au fost super au un ritual foarte frumos dar shi foarte scurt pe noi ne-a costat 1200 lei suntem din suburbia Chisinaului. Dar banii ai merita pe bune

...salut ti-a mai ramas cumva si num de contact ?

te rog mult , ma intereseaza, ai putea plasa ceva num de contact ?

Partajează acest post

Link spre post
catja

Buna ! noi la prima fetita am avut show-ul cu ingerasii de la "Doremi" ,noua ne-au placut mult ,cind recitau binecuvintarea copilului te treceau fiorii.

Acum organizam a 2-a cumatrie , stiu ca e deja banal,dar ma gindesc la showul cu ursitoare ,imi pare mie ca e cel mai la tema ca si ingerasii , cred ca clovnii se pot chema la toate urmatoarele zile de nastere.

Daca cineva ma poate ajuta cu ceva contacte a ursitoarelor (vazute in practica :)) voi fi recunuscatoare.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum