Dairish

Ирландия - Irlanda

Postări Recomandate

MumofChubby
Xenia, eu vorbesc cu fiul meu rusa fiindca tatal lui e rus, engleza o intelege, dar nu vad necesitatea de a vorbi engleza cu el, caci va invata la scoala.

Da, ma numesc Nastea, fiul meu e David, are un an si sapte luni.

Stam aproape de Dublin, 20 min cu bus, in localitatea Ashbourne.

Cristina, eu sunt Nastea, imi pare bine de cunostinta.

Cat mai stati in Moldova? Cum o duceti cu caldura? Fiul meu s-a simtit ff rau in Moldova cand in casa era 34 de grade.. s-a obisnuit ca aici nu e mai mult de +14C

Nice to meet u Nastea..mai stam inca vreo 3 saptamini.Pustiul se simte bine deocamdata, ca noi nu am prins caldurile celea mari,doar asa cum ziceau cei din jur"ei,asta nu e nimic...sa fi vazut tu acum citeva zile :blink: "dar oricum e destul de cald si pentru noi...intr-adevar cind te obisnuiesti la o anumita temperatura..e cam greu...

Noi stam in Ashtown dar vom construi casa in Dunboyne, asa ca nu chiar vom fi departe...

:blush:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MumofChubby

Fetelor,cind ne adunam la sezatoare? :sad:

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
Fetelor,cind ne adunam la sezatoare? :kiss:

Sunteti in Irlanda, sau ba? :smile: Bine ati venit!!!!

Dupa cate stiu eu, Ashtown este situat in nord-westul cantonului Dublin, undeva pe langa Royal Canal Park?

Daca e asa, noi nu suntem departe, cam la 10-15km. 0861721387

Partajează acest post

Link spre post
MumofChubby
Sunteti in Irlanda, sau ba? :smile: Bine ati venit!!!!

Dupa cate stiu eu, Ashtown este situat in nord-westul cantonului Dublin, undeva pe langa Royal Canal Park?

Daca e asa, noi nu suntem departe, cam la 10-15km. 0861721387

suntem in Irlanda,am revenit duminica.Ashtown este exact linga Royal Canal Park,noi stam in spate la Halfway House.Poate ne intilnim cumva :kiss: ...it would be nice

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
Poate ne intilnim cumva :da1: ...it would be nice

Eu sunt libera miercuri si la sfarsit de saptamana (alte zile lucrez), dormim de la 12-1 pana la approx. ora 3.

La voi cum e programul? Putem sa ne intalnim la Botanic Garden, sau intr-o sambata venim si va luam la noi in vizita.. :smile: .. sau altceva putem face. ai propuneri? :kiss:

Partajează acest post

Link spre post
MumofChubby

La noi e flexibil,caci eu stau acasa deocamdata.Nu am fost la Botanic Gardens niciodata but im willing to go anywhere.Gradina zoologica e aproape de mine,putem merge si acolo cu copii si apoi la un *ссылка* la noi... :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
La noi e flexibil,caci eu stau acasa deocamdata.Nu am fost la Botanic Gardens niciodata but im willing to go anywhere.Gradina zoologica e aproape de mine,putem merge si acolo cu copii si apoi la un *ссылка* la noi... :kiss:

Chiar ca, zoo e aproape de voi. Daca iti convine asa ne intalnim acolo, preferabil mercuri, sambata va fi aglomerat si nu-mi place. Sper sa nu ploua si sa fie cald!!! :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Marisha

Привет девочкам из Ирландии!

Я с мужем и дочкой живем в Манчестере. Доче скоро будет год. Будете в наших краях, заезжайте в гости.

Марина

Partajează acest post

Link spre post
ATI

Я с мужем и дочкой живем в Манчестере. Доче скоро будет год. Будете в наших краях, заезжайте в гости.

Марина

Salut! De cit timp esti in Anglia? Va place acolo? :da1:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Marisha
Salut! De cit timp esti in Anglia? Va place acolo? :da1:

In Septembrie a fost un an, din care vreo 4 luni am fost in Moldova la parinti. E greu sa spun definitiv daca imi place sau nu aici. E greu fara parinti si prieteni din Moldova. Dar e bine pentru fetita. Mergem cu la bazin si diferite grupuri pentru copii si mame (ultimele sunt gratis in mare parte). Cred ca cam putin am stat aici sa spun daca imi place sau nu.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Andrey

Salut! Baiatul nostru e nascut in Irlanda, acum vrem sa plecam acasa si trebuie sa inregistram certificatul lui de nastere la consulatul Moldovei. Ne poate spune cineva unde se afla acesta Dublin?

Multumesc mult!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость
Salut! Baiatul nostru e nascut in Irlanda, acum vrem sa plecam acasa si trebuie sa inregistram certificatul lui de nastere la consulatul Moldovei. Ne poate spune cineva unde se afla acesta Dublin?

Multumesc mult!

Salut Andrei,

trebuie sa te duci la Ministerul de Af. Externe, care se afla in Dublin, chiar in centru, pe langa St.Green Park. Mai exact treci Graffton Street, ajungi la intrarea principala la St.Green Park, nu intri dar il ocolesti frumos pe stanga. Intreaba acolo unde e MFA (Ministry of Foreign Affairs).

Acolo se pune o stampila, costa in jur de 40 euro, dar poate si mai putin, atunci cand am facut eu era 30 numai. Stampila asta se numeste APOSTIL, si este o dovada ca MInisterul Irlandez accepta certificatul vostru de nastere fie adevarat si corect.

Apoi faci traducerea oficiala in Moldova si urmaresti procedura cetateniei.

daca mai ai intrebari - nu ezita.

si scuze ca am raspuns tarziu - in ultimul timp intru cam rar pe aici.

daca vorbesti rusa, este forum virtualireland.ru, unde poti afla orice despre viata in Irlanda.

#O zi buna si sarbatori fericite/

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Марина

Привет Мариша, мы как раз будем в Англии весной 2008. Может увидимся :girl_crazy::girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость_Dairish_*
Привет Мариша, мы как раз будем в Англии весной 2008. Может увидимся :girl_crazy::girl_crazy:

А...это была я :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga
А...это была я :girl_crazy:

А ты чего свой пароль забыла?

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
А ты чего свой пароль забыла?

Лен, да не забыла. :girl_crazy: Голову я забыла. Дома. :girl_crazy:

Сплю ещё.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga
Лен, да не забыла. :girl_crazy: Голову я забыла. Дома. :girl_crazy:

Сплю ещё.

А Мариша на сколько я знаю в январе в Кишинев приезжает :) Может тут встретимся? ;) Айда к нам!

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
А Мариша на сколько я знаю в январе в Кишинев приезжает :) Может тут встретимся? ;) Айда к нам!

ЭЭЭх... не получится. Мы планируем попозже, примерно в начале-середине мая.

Зимой нам очень холодно в Молдавии, а летом слишком жарко. Решили ездить только весной или осенью. :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Marisha

Хорошее решения. Я с 2009 тоже так буду делать. А то прошлым летом сидели в самую жару и чуть не сжарились. Кстати, мы с малой будем в мае в Кишиневе, так что нужно обязательно встретится.

С Рождеством Христовым всех наших девчонок в католическом мире !!! Счастья вам и Радости в семье!

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
Хорошее решения. Я с 2009 тоже так буду делать. А то прошлым летом сидели в самую жару и чуть не сжарились. Кстати, мы с малой будем в мае в Кишиневе, так что нужно обязательно встретится.

С Рождеством Христовым всех наших девчонок в католическом мире !!! Счастья вам и Радости в семье!

Спасибо, вас так же. В мае, если удастся, обязательно встретимся. :lol::friends:

Partajează acest post

Link spre post
MumofChubby

A mi priezjaiem na Rojdestvo v Moldaviu...ESLI NAMCIAETSIA KAKOI-TO OFFLINE togda do kontza ianvarea to obiazatelino prisoedenimsia :friends: ,,,

Dairish,a venit cumnata deja?

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
A mi priezjaiem na Rojdestvo v Moldaviu...ESLI NAMCIAETSIA KAKOI-TO OFFLINE togda do kontza ianvarea to obiazatelino prisoedenimsia :sad: ,,,

Avionul aterizeaza peste jum de ora :sad: sotul e dus la aeroport deja. :sad:

Cristi, scuze ca nu te sun - zilele astea eram innebunita cu pregatirile - curatenia generala, lucru etc. sper ca nu te superi si ma intelegi.

va pup pe amindoi si Craciun fericit! :X-04: :x004:

cand va intoarceti, imi dai de stire?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Darish,si la tine vine cumnata?

La mine duminica vine fratele si cumnata :sad:

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
Darish,si la tine vine cumnata?

La mine duminica vine fratele si cumnata :acute:

A venit deja :acute:

apropo, am primit felicitarea voastra, esti o dulce.

ramane sa-ti trimit ciocolata irlandeza, cum si am promis, pentru ca ai ghicit numele lui Dion (al treilea, dar ma rog) :)

sarbatori fericite si La Multi Ani :X-04:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Marisha
A mi priezjaiem na Rojdestvo v Moldaviu...ESLI NAMCIAETSIA KAKOI-TO OFFLINE togda do kontza ianvarea to obiazatelino prisoedenimsia :acute: ,,,

На православное Рождество? Я с мужем и дочкой будем в Кишиневе с 14 по 20 Января. Кидай в приват телефон в Молдове, может встретимся.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum