abe

Последние Косметические Средства Которые Закончились

Postări Recomandate

Алая Буква

Rimmel Lasting Finish Foundation True Ivory 103. Очень довольна! У меня светлая кожа, веснушки, сложно подобрать нужный тон. 

Rimmel-Lasting-Finish-Foundation-True-Iv

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dharma

Mai toate o data s-au terminat . Sa le i-au pe rind : 

1.Sampon uscat Sephora , nici un efect in afara ca te lasa sura si cu miros greoi de ceai . 

2. Spuma pentru ingrijirea tenului , nu curata practic , nu este econom si a tinut cam 5 saptamini . Are miros placut . 

3.Sampon uscat Batiste , recomad , de trei ori Da !  La mine. Atinut cam 5 luni , dar l-am folosit nu mai des decit 1 data la 10 zile . 

4. Muss balsam de la Pantene , un emoliant bun dar de la el se ingrasa parul practic in aceeasi zi si am facut matreata . 

5. John Frieda , spray pentru improsoatarea blondului , asta e must have la mine . Il flosesc de vreo 4 ani . Recomand fara ezitare .

6. Kiehls , ultra facial , in raport cu pretul este loc si de mai bine . 

7. Ruj Seohora , din toate produsele care le-am folosit de la Sephora , asta a fost cel mai reusit . Pe o scara cu Lancome as zice .  L-am cumparat in perioada reducerilor , l-as mai cumpara daca s-ar mai vinde seria aceasta . 

8. Scrub Sephora . Bani in vint . 

9 . Cushion Lancome .. nu ! In primul rind igiena zero . Si doi nu tine efectul decit prima ora . 

5D72114A-922D-4073-ACEB-93DA180801F1.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

О забыла про эту тему

Начала собирать то что закончилось в течение месяца 

Новой и начатоей косметики на следующие 10 лет точно есть но начала ставить на виду то что надо уже заканчивать 

Partajează acest post

Link spre post
kreative

а у меня не получается скапливать использованные флаконы

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Eu tot nu le  adun , s-au terminat cam toate o saptamina in urma . 

Dar practic si eu chestia cu flacoanele care trebuiec#c terminate , le las la vedere , celelalte in sertare.

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Apa micelara cu baza de ulei , Sephora . Nu recomand pentru ca tenul ramine necuratat , in afara de asta nu este econom deloc .

4B441206-934B-4D78-9D4E-3CE787F2C682.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Итак шампунь очень понравился как эффект но не знаю если повторю так как у меня дерматит и не очень подходит, 

Маска Image очень хорошая сушит высыпания и сужает поры

Гели для душа очень красиво пахнут особенно caudalie

И сыворотка закончила и купила вторую и заодно всю серию покажу в покупках

20190909_185747.thumb.jpg.050b66d5fa74942e099962752daf25f9.jpg

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Фиолетовый Шампунь 

Крем для рук не нравится запах, на хорошо работает, повторила покупку

Гели для душа caudalie вкусный запах

Крем для тела саudalie нравится запах и текстура, не жирный 

Крем после загара не в восторге

Кларинс обычное молочко для снятия макияжа 

20190909_185827.thumb.jpg.4f37e39817b73add846702ce3bb20a92.jpg

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Я снова закончила пару косметических средств 

Сыворотка с витамином С очень ее люблю периодически покупаю 

Крем от Авен пользуюсь на протяжении 15 лет лехгий, дружит с тональным средством и есть защита

Помада стёрла до дыр, матовая, хорошая не сушит губы, повторю эту марку но надо закончить мой запас на 100 лет вперёд 

20190929_105917.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

1. Gel pentru curatarea tenului Sephora , nu recomand . Nu curata deloc in schimb daca intra in pori da infectie serioasa . 
2. Crema cu efect hidratant si stralucire Sephora , de fapt e glicerina lichida si puturoasa . Crema de miini de la Arko e mai ok si costa de 10 ori mai ieftin :)))

3. Ruj Chanel Coco Shine , must have pentru mine , isi merita fiecare cent acest produs . Usor de aplicat , pigment care tine ore , chiar si cele mai intense culori arata nu arata deloc vulgar , particulele de straluci dau o finete si eleganta care nu o poate reda nici un aparat de fotografiat . Recomand !!!

E291C831-9923-44A1-AA96-16E77CF72F08.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
Dharma
La 30.09.2019 la 4:53, petoxy a spus:

Крем от Авен 

De vreun an ma tot invirt in jurul la aceasta crema si apa termica , dar am o ezitare in privinta produselor farmacologice . In trecut am avut o experienta urata cu seria norma derm de la Vichy si cu Roche Posay . Totusi o sa cumpar aceasta crema travel size , daca nu imi merge mie , sotul obisnuieste sa isi maseze coatele si genunchii cu cremele care nu imi cad bine mie . 

Partajează acest post

Link spre post
InessaContesa
В 30.09.2019 в 03:53, petoxy сказал:

Помада стёрла до дыр, матовая, хорошая не сушит губы, повторю эту марку но надо закончить мой запас на 100 лет вперёд 

Какая?)

Editat de InessaContesa

Partajează acest post

Link spre post
petoxy
La 20.10.2019 la 16:40, InessaContesa a spus:

Какая?)

by Terry 

синяя штучка как карандаш 

Partajează acest post

Link spre post
petoxy
La 19.10.2019 la 18:21, Dharma a spus:

De vreun an ma tot invirt in jurul la aceasta crema si apa termica , 

Nu o sa regrets Imi place ca este foarte legera si merge cu fondurile de ten si are 

Editat de petoxy

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Eu ma tin din rasputeri as nu cumpar nimic nou si contii as lichidez ceea ce am acumulat.

Masca pentru par 

Mi-a placut parul descilceste usor, este stralucitor si matadors

Luciuri de buze si Sisley si Guerlain mi-am placut  

In schimb Givenchy nu usuca numele

Luna aceasta am calatorit multisor si am soloist o multimedia de esantioane acum incerc sa le folosesc si acasa ca am o multimea

Creionul de buze il atunci ca s-a uscat.

20191107_071155.jpg

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Aceasta crema pentru față ( cu bifidobacterii), tare multumita, unicul dezavantaj ca s-a terminat repede. Dar merita fiecare bănuț. Deja am procurat a doua ))

CBFC92E5-DAAB-4905-A1A4-EC4D0A2221B3.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Ale mele , bune toate in afara de gelul facial sephora 

B57E6729-1334-4DB7-8273-1E392C4D4ECE.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Итак мои пустые банки

Шампунь хороший 

Пилинг Kheils куплю в большом формате

Косметика Lierac, пилинг очень деликатный с очень красивым запахом.

Сыворотка отличная дружит с кремом и тональным кремом 

Тональный Шанель мой любимый на водяной основе для вечернего макияжа

А также лаки 

20191202_080059.jpg

Умывалка - повторю покупку но позже 

20191202_082337.jpg

Editat de petoxy

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Kiehls , Kerastase , Chanel , le-am avut si eu . Spune ceva de Clarins . Eu mereu o evitam crezind ca e o linie pentru persoanele mai invirsta , dar ultima vreme tot mai multe produse i-au de la ei si sunt incantata la propriu de finetea lor , de calitate si efect . Drept ca a trecut ceva vreme si nici eu nu mai am 25+ )) 

Partajează acest post

Link spre post
petoxy
Acum 59 minute, Dharma a spus:

Spune ceva de Clarins . 

Eu am 40.

Clarins nu am cumparat niciodata dar tot ce am, am primit ca cadouri de la pharmacie si am o multimea ( cred pe un an inainte) de unde imi cumpar de obicei produsele.

Am folisit crema de miini, corp mi-au placut enorm chiar, de aici am si inceput sa folosesc crèma de corp, nu sunt grase, uleioase au o aroma usoara si foarte placuta, nu ramin urme le haine

scrub foarte fin 

Cred ca voi trece numai pe iarna la crema lor de fata, deoarece au factor de protectie 15.

Vara eu folosesc minimum 30 

Am luat si tonicul si demachiantul avez am inceput parca sunt bune.

Am prietena consultant la Clarins iam scris mesaj si astept raspunsul ei si iti raspuns in privat 

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

La noi consultantul  de la Clarins strange din dinti cind vrei sa probezi ceva , nu tocmai sa mai ofer mostre ))  Tare vreau sa incerc fondul lor de ten , dar am nevo,e macar de doua mostre ca sa analizez . Am pielea combinata , pe alocuri uscata si nu imi cade bine orice fond de ten .

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Am sa trec la farmacie si am sa iau din interes fondul lor de ten si iti zic parerea mea 

EU personal folosesc Chanel seara,  Bobby Brown serul  zi de zi este preferatul meu protectie 40 si in geanta am cuchion de la Dior(foarte practic)

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Eu prefer machiaj nud ,natural . Conteaza sa nu se usuce linii in zona ridurilor mimice ( ochi si frunte ) . Multumesc anticipat ! Iarna am drum prin dutty free si imi i-au eu Dior Nude sau Vitalumiere :) 

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Despre Bobby Brown , nu ma aranjeaza ca cosmetica lor are termen mic de pastrare , e prezentata drept produse fresh . 

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

In wish list-ul meu urmatorul fond de ten este Clarins Everlasting Youth Fluid Foundation.

L-am incercat recent cind am fost machiata pentru in eveniment, mi-a placut enorm.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum