ViVe

Sampon Pentru Copii / Детский Шампунь

Postări Recomandate

KasKarina

Мыла Джонсоном 2 года...но что-то перестал мне нравится, хотя живем в Англии и казалось бы качество должно быть....

Возможно он нам просто перестал подходить....

Были в Молдавии - взяла детский Виорика-косметик....посмотрим....а вдруг понравится:))))

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alenkaa

пользуемся Nivea крем мыло,он и для волос и для тела,очень мягкий и нежный и кожу не сушит как Бубхен

Partajează acest post

Link spre post
Lepenka

Я  купила шампунь из этой серии для своей дочки, глазки не щипет прверенно на себе))  с приятным и нежным запахом ромашки

57188b346547f_IMG_9825.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Dikovinka88

Мы вот пользовались mustela. Не хотела долго ждать и купила Weleda- у малыша стрижка под шапочку. Ну так сильно жирнит волосы, купила Bioderma, тоже самое. Ребенку 1 год и 4 мес. Прийдеться заказывать.

Partajează acest post

Link spre post
Kalatheya

Мы тоже Мустелой пользуемся. Очень нравится!

Partajează acest post

Link spre post
Vikuseayka
В 27.05.2015 в 16:51, Diras сказал:

:da1: 

eu folosesc doar cosmetica ecologica pt copilul meu(si toata familia de altfel). weleda e unul dintre cele mai bune care pot exista. nici un component chimic daunator organismului. eu in mod constient nu voi cumpara niciodata marca comerciala vanduta pe larg pe piata. 

Ира где вы покупаете щампуньки?.У меня второй ребенок и я бы хотела поменьше химии с  ним использовать.Со старшей я использовала много химии.От детской пены для вам до кремов.И подозреваю что у нас по этому есть проблемы со здоровьем. 

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

Вика,попробуй содасан,говорят без химии и прочего вредного

http://sodasan.md/

Partajează acest post

Link spre post
Diras
Acum 7 ore, Vikuseayka a spus:

Ира где вы покупаете щампуньки?.У меня второй ребенок и я бы хотела поменьше химии с  ним использовать.Со старшей я использовала много химии.От детской пены для вам до кремов.И подозреваю что у нас по этому есть проблемы со здоровьем. 

eu cumpar de pe internet de cele mai multe ori. imi pare rau, dar in Md nu stiu daca exista cosmetica ecologica certificata in vanzare. puteti incerca aici, preturi bune si varietate mare de produse. eu aici obisnuiam sa cumpar https://www.ecco-verde.com/

Partajează acest post

Link spre post
Milaya_Mila

А нам Бюбхен очень нравится. И смывается легко. Покупала как-то детский шампунь Умка, смывается очень тяжело.

Partajează acest post

Link spre post
Irinaa

У нас baby coccole - нравится очень, никаких реакций плохих нет на него, вымывается легко, волосы мягкие и пахнут очень приятно. 

Partajează acest post

Link spre post
Киртнис

Нам Ушастый Нянь подходит) 

Partajează acest post

Link spre post
Cicci

Cit era mica fetita foloseam Fissan si Chicco ,dupa care am trecut la garnier linea pentru copii.Acum am trecut la BIO si folosim asa..de la antos . Cu musetel ,miere si ginseng :son3:

shampoo-bimbi.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum