Хомячок Че

Секс после родов

Postări Recomandate

lady_marmalade

am si eu o cunoascuta care dupa ce a nascut al doilea copil a pıerdut ınteresu de a face sex sı ın genere chıar o deranjau mıngıereıle sotuluı , s-au adresat sı la medıc sı tratament sı nımıc nu a ajutat-o , abea dupa 3 ani si-a revenıt de la sıne

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Мурка
SALUT FETELOR,MAMICILOR!!!!!!!!!!!

:girl_in_love: VA multumesc mult pentru sfaturi,si cred ca va voi urma pe rand toate sfaturile ce mile-ati dat si cred ca va fi totul ciki-puki :wink2: , Pa,o zi buna la toate :wink2: .

Расскажите пожалуйста как у вас дела?Правда я по-молдавски не очень.Что пробовали?Что помогло?У меня точно такая же проблема.Дочке 1,9,после родов совсем отпало желание,хотя раньше всё было на высшем уровне.Помогите,подс

кажите.Ато из-за моих отказов в сексе может скоро семья распасться.

Partajează acest post

Link spre post
insu1in

Недели через три,кажется...Ощущен

ия-не очень,рановато это по-моему было.

Partajează acest post

Link spre post
SandaSun

noi asteptasem doar vreo 3 saptamani, desi am avut rupturi mici neinsemnate. desi intr-adevar exista unele schimbari de ordin fiziologic - vaginul e mai... incapator :)) eu personal am descoperit ce-i aia orgasm vaginal doar dupa nastere :)

Partajează acest post

Link spre post
Danutsa
SALUT FETELOR!!! SPUNETI VA ROG CINE MA POATE SFATUI CU VRE-UN SFAT BUN. AM NASCUT ACUM 2 ANI, SI MII CAM FRICA CA NU AM NICI O POFTA DE A FACE SEX. :girl_haha: SOTUL MA IUBESTE SI MI-O SPUNE DE MULTE ORI,MA DORESTE PERMANENT CHIAR SI DE 2-3 ORI PE NOAPTE,DAR EU.............NU AM NICI O DORINTA O FAC CA SA NUL DEZAMAGESC,DAR EL ASTA O SINTE SI-MI PARE FOARTE RAU CA NU POT SA MA SCHIMB. AL IUBESC MULT DAR NUSTIU DE CE MI SA SCHIMBAT TOTUL AN LEGATURA CU SEX AN PESIMISM.

Ştii nuţii fie frică , la moment eşti cu totul ocupată de copil, dacă pînă la naştere era totul in regulă atunci nu retrăii. Încearca sa te relacsezi mai mult, să te odihneşt. Am avut si eu o perioada dificila , dar cum a inceput fetita sa criasca mi safacut mai usor , si a revenit totul la normal.Succes!! :angry:

Partajează acest post

Link spre post
Katrina
Народ! А конкретно по теме кто-то что- то может посоветовать?

Ero Pharm The Spanish LoveCream. В секс шопе продают. Существует огромное кол-во разнообразной продукций, содержащей афродозиаки и т.д., поинтересуйтесь в магазинах.

Partajează acest post

Link spre post
licusor
SALUT FETELOR!!! SPUNETI VA ROG CINE MA POATE SFATUI CU VRE-UN SFAT BUN. AM NASCUT ACUM 2 ANI, SI MII CAM FRICA CA NU AM NICI O POFTA DE A FACE SEX. :laught: SOTUL MA IUBESTE SI MI-O SPUNE DE MULTE ORI,MA DORESTE PERMANENT CHIAR SI DE 2-3 ORI PE NOAPTE,DAR EU.............NU AM NICI O DORINTA O FAC CA SA NUL DEZAMAGESC,DAR EL ASTA O SINTE SI-MI PARE FOARTE RAU CA NU POT SA MA SCHIMB. AL IUBESC MULT DAR NUSTIU DE CE MI SA SCHIMBAT TOTUL AN LEGATURA CU SEX AN PESIMISM.

În aceiaşi situaţie am fost şi eu după ce am născut băiatul, mai mult chiar aveam o mare antipatie faţă de sex, în timpul cînd făceam dragoste îmi venea, v- o spun serios, să-i dau cu ceva în cap soţului, nu aveam răbdare să se şfîrşească totul. :blink: Dar slavă D-lui totul a răvenit la normal peste 8 luni, cînd mi-a apărut ciclul. Poate cel mai bine ar fi să consulţi un medic?

Partajează acest post

Link spre post
elena-zagadailov

я вообще не понимаю как это- отказывать мужу.

после родов у нас был перерыв, пока все зажило и в бой!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Надя`78

а у меня ситуация еще хлеще :smile: ... к сексу отношусь не то чтоб равнодушно, а близко к неприязни... НО не могу пенять на гормоны ( т.к. малому уже 4,5 года), да и на мужа тоже (хороший он...). В общем, мы крепкая, дружная, любящая семья, но с сексом проблема (у меня)!!! В силу сложившихся обстоятельств, муж с пониманием относился, но все больше проявляется обида, злость, боязнь притронуться (даже невинные прикосновения в течение дня меня колбасят).....Раньше

, по молодости все было ок, но это было давно. Мы в браке уже 10 лет, до свадьбы еще 4 года встречались, короче, он мой первый и единственный, сравнивать с кем то другим не имею возможность, но и не хочу никаких новых опытов. Муж любитель разнообразий, сильных ощущений, да и вообще он мужчина на все100%.

Знаю что надо к врачу, знаю....муж даже предлагал сходить вместе, правда незнаю когда и к кому.

Неужели я фригидная?!

ПС: секс не бывает по 3-4 недели, пишу и самой не верится...бедный муж :smile:

Partajează acest post

Link spre post
kotea motea

Гость_Надя`78_*

А раньше вас все в сексе с мужем устраивало? До того как наступило охлаждение. У вас был оргазм, вы испытывали сексуальное возбуждение, приятные ощущения во время ПА?

Муж вполне может быть хорошим. Но совершенно не устраивать вас в сексе. По двум причинам. Или не хочет делать то что вам нравится. Или не знает о том что вам нравится.

Вам для начало надо самой разложить по полкам, что не так. Или к психотерапевту сходите. Возможно у вас психологические проблемы какие то родом из детства.

Не можете к психотерапевту - ну расскажите тут. Коллективный разум поможет. :)

Partajează acest post

Link spre post
liuda17

Я тоже изменилась после родовя,но у меня другая проблема.Я поправилась и очень сильно комплексую,и когда идет речь о сексе для меня это ужас,хотя муж ни разу не упрекнул меня в том что я набрала в весе.

Partajează acest post

Link spre post
afera

Мы с мужем попробовали через полтора месяца, внутри болей не было, но шов болел. Ощущения такиеже как и до родов. У меня шов маленький был, даже обработки не требовал, но всеравно кровил и болел.....

Partajează acest post

Link spre post
Мурка

Через месяца полтора был 1 раз.Было хорошо...Меня не шили,только губы немного.А потом совсем секса перестала хотеть.Так до сих пор.Меня это так пугает.Скандалим...Н

е знаю,что делать.Аж отвращение будто какое-то.А ведь до родов 3,5 года жили и было всё супер,не передать..А что случилось не пойму...Может губы не так как-то зашили.???

Partajează acest post

Link spre post
Wasabi

am avut 2 nashteri,dar pofta de sex nu a disparut ci sa marit :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
karapuzik

Salut fetelor si mamicilor eu stiu ca pe asa teme deja se discuta

dar as vrea sa ma ajutati. Copilul meu are deja 9 luni dar eu inca

nu-mi pot reveni. Eu imi iubesc sotul dar cind e vorba de s*x imi este

greu. De o data e greu dar cind :val19: pe urma totul merge normal.

Nu inteleg de ce deodata e greu sa faci primul pas. Ajutatima cu vrun

sfat. :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Businka

У меня тоже с началом тяжеловато, но потом завожусь и благодарна мужу, что он начал.

Я знаю, что во время кормления грудью снижается женское либидо и это нормально... плюс усталость, плюс постоянные мысли о ребенке... все пройдет!

Partajează acest post

Link spre post
помидорка
а у меня ситуация еще хлеще :wink: ... к сексу отношусь не то чтоб равнодушно, а близко к неприязни... НО не могу пенять на гормоны ( т.к. малому уже 4,5 года), да и на мужа тоже (хороший он...). В общем, мы крепкая, дружная, любящая семья, но с сексом проблема (у меня)!!! В силу сложившихся обстоятельств, муж с пониманием относился, но все больше проявляется обида, злость, боязнь притронуться (даже невинные прикосновения в течение дня меня колбасят).....Раньше

, по молодости все было ок, но это было давно. Мы в браке уже 10 лет, до свадьбы еще 4 года встречались, короче, он мой первый и единственный, сравнивать с кем то другим не имею возможность, но и не хочу никаких новых опытов. Муж любитель разнообразий, сильных ощущений, да и вообще он мужчина на все100%.

Знаю что надо к врачу, знаю....муж даже предлагал сходить вместе, правда незнаю когда и к кому.

Неужели я фригидная?!

ПС: секс не бывает по 3-4 недели, пишу и самой не верится...бедный муж :cry:

эхххх.... я то думала, что таких как я не бывает.

ситуация точь-в точь. только разница в том, что мы вместе только 2,5 года.

до беременности была такая ситуация. а теперь еще хуже. секса не было уже 9 месяцев во время беременности и плюс 2 месяца после.

итого 11 месяцев без секса.....

как он меня еще не бросил????

Partajează acest post

Link spre post
Sirius

Мы так и не можем попробовать. Прошло уже 2 месяца, а мужа заклинило. Во время Б нельзя было, и видно пол года отсутствия секса сказались... Не могу развести, вернее могу но хочу, чтобы сам пошевелился... Скоро в психушку поеду наверное :wink:

Будет у нас платоническая любовь!

Partajează acest post

Link spre post
Laura

La cezariana in principiu functioneaza aceasi regula ca si la nasterea normala, 6 saptamani, timp in care uterul revine la dimensiunile avute inainte de sarcina.

Partajează acest post

Link spre post
vol4itza87

dupa 40 zile,chiar daca eliminarile au durat 2 sapt nu am incercat mai devreme,deoarece am avut rupturi interne.nu am asteptat special 40 zile,asa sa primit.mam facut mai sensibila dupa nastere asa ka orgasmul lam simtit din prima. :smile:

Partajează acest post

Link spre post
ttt1

dupa o luna dupa ce mi-a dat acordul ginecologul.

de ce trebuie sa asteptam 40 zile?

Partajează acest post

Link spre post
oxanuha

Ой, мы поздно начали, после 3-х месяцев , я все боялась. Потом, поняла , что зря, лучше б раньше, мне кажется, если не затягивать с этим делось, то легче прийти в форму.

Partajează acest post

Link spre post
Отрада

мы через 3 недели после

все хорошо))

Partajează acest post

Link spre post
olya

după 3 săptămâni. mai multă răbdare n-am avut, pentru că în timpul sarcinii nu ne-am limitat deloc şi această pauză a fost o încercare pentru ambii :smile:

Partajează acest post

Link spre post
nesik

ma adresezi la toti care citesc aceasta tema, de fapt motivul pentru care m-am inregistrat pe mama.md, este intrebarea care ma framinta, oare la multe femei se schimba veata sexuala dupa nastere, daca da, atunci cand sa astept normalizarea??? Nu pot sa spun ca este catastrofic de rau, dar nicidecum de bine ca altadata :((( cand, cand o sa fie totul super? :help::girl_in_love::4tivo:

коротко переведу на русский : девочки, у кого были изменения ощущении в плане sеха после родов? Кода это нормализуется? И случится ли? HEEEEEEEEEELP !!!!!!!!!!! :4tivo:

Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum