Vizitator Violeta

Anunturi De Genul Fac Cunostinta!

Postări Recomandate

Vizitator Violeta

Fetelor, sunt socata. Am intrat din curiozitate pe 999.md in Знакомства и поздравления si am ramas socata de cita murdarie. Oare face lumea cunostinta cu oameni care posteaza asa anunturi de genul: Sunt un barbat/ o fata curata si caut amant/amanta s.a. De ce s-a pierdut obiceiul de a face cunostinta in realitate, de a demonstra simpatia in fata si nu a posta asemenea anunturi, ca si cind au ajuns intratit de disperati ca deam nu mai stiu ce sa faca. Pentru mine cel putin e josnic sa postez anunturi, hai ca pe znakomstva mail inca e alta situatie, dar tot mi-i sila cind vad o sumedenie de barbati care cauta sex pe o noapte si scriu ca sunt gata sa sponsorizeze domnisoara, oare atit de putin se respecta incit sunt gata sa se culce cu oricine care e gata pentru bani, FU. Intradevar, cum sa faci acuma cunostinta cu o persoana, doar vazindu-l direct iti poti da seama e pentru tine acest om sau nu,dar sa iesi la intilnire cu fiecare de pe net pina dai de unul adevarat al tau e o pierdere de timp. Eram odata in troleu si am observat priviri in partea mea din partea unui barbat, amindoi suntem deja peste 25, la o virsta cind nu e atit de usor sa te apropii, doar pot fi maritata, el insurat. Asa imi venea sa ma apropii si sa-l intreb direct "Eu tie-ti plac? Daca da, atunci hai sa iesim la o cafea" Sincer, deam e o disperare anunturile astea. si daca eu vreau sa-mi gasesc pereche, atunci ce trebuie sa postez anunt ca sunt curata si caut barbat pentru relatii serioase si apoi sa astept sunete si sa sperrr.......???? Sincer mi-i mila de noi ca acuma nu rosim cind iesim la intilnire, nu ne demonstram adevaratele emotii si trairi, nu facem cunostinta pe strazi, la cafenele etc. Cine cunoaste cazuri reale de perechi fericite create pe net??? Si care sunt metode alternative de a face cunostinta in zilele noastre?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fania

care FU,eu tot am facut cunostinta de pe net,anunturi matrimoniale. si mam maritat si sint o gramada de persoane cumsecade. da cind vrei sa faci cunostinta? ambii lucram si unde sa faci cunostinta?hai inkipuitzava ca lucrez de luni pin vinerea de la 8 pina la 6,si dupa lucru eu personal doresc sama odihnesc acasa,in pace si liniste.

ceatzi avut in vedere cu "curata"?

roshesc copii de 14-15 ani cind se intilnesc

inca ceva.. ce atzi cautat pe

?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Violeta

Ia intra pe 999 sa vezi citi oameni normali sunt acolo, eu nu pre am vazut, concluzie, dupa originalitatea anunturilor si scopul lor de a face cunostinta "fac orice pentru o femeie; caut sponsor; n-o sa regretati daca o sa ma sunati (ca si cind se vinde) etc. " Eu nu zic, fac oamenii cunostinta, sunt oameni normali, da des intilnesti si murdarie, cum sa stii, cum sa faci deosebire intre oameni normali si nenormali? Ce sa ies cu toti nenormalii la cafea si sa risti de fiecare data, sa nu stii cum sa fugi de acolo. Adica ma indigneaza faptul ca acuma gasesti direct anunturi, caut o domnisoara pe o noapte sau fac cunnilingulus, intreb, se raspund oare la asa anunturi??? Daca ele se posteaza inseamna ca se gasesc domnisoare care cauta cunni pe o noapte, sau sponsor.....Asta intreb....

Partajează acest post

Link spre post
Dika

Presupun ca daca este oferta (si nu doar una) inseamna ca exista si cerere. Va inteleg emotiile fata de astfel de anunturi si in cazul sar eu sunt pentru cenzura.

Cat despre cunostinta pe net in general, stiu si cazuri fericite si familii frumoase. Eu cred ca poti face cunostinta cu persoane cumsecade pe siteuri matrimoniale serioase (nu ma intrebati care ca nu cunosc:)). Insa nicidecum pe 999, makler etc.

Si inca ceva...oamenii rosesc la orice virsta si, zic eu, asta e minunat ca nu toti au pierdut aceasta capacitate.

Partajează acest post

Link spre post
ejik

мы с мужем познакомились 6 лет назад в одноклассниках. и знаю много пар,образовавшихся от Инет-знакомств. просто 999 не тот сайт.

Partajează acest post

Link spre post
Алая Буква

Автор, это объявления о предоставлении интимуслуг. Неужели не понятно?.. Это же 999, а не сайт знакомств. 

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

может создать там аккаунт, выложить объявление и посмотреть сколько отзывов будет?)))) кому интересно?

Partajează acest post

Link spre post
Алая Буква

может создать там аккаунт, выложить объявление и посмотреть сколько отзывов будет?)))) кому интересно?

Да в том-то и дело, что там не просто аккаунты, а конкретно номера телефонов. Помню, как в детстве наши мальчишки звонили с целью поприкалываться таким вот "пышногрудым красоткам" и "нежным орхидеям", которые давали свои объявления в "Маклер" :). Работа у них такая...

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

я зашла глянуть, есть и номера очень напоминающие фиктивные и написано что только в личку обращаться

Partajează acest post

Link spre post
Алая Буква

я зашла глянуть, есть и номера очень напоминающие фиктивные и написано что только в личку обращаться

Ну уж не знаю... В рубрике "Ищу мужчину" как раз наоборот :). 

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

:blush:  :blush:  :blush:  я полезла в "пара познакомится", даже не подозревала о такой рубрике на 999

просмотрела пару штук выборочно

вот http://999.md/11366887

Telefonul si pozele nu sunt reale!

Partajează acest post

Link spre post
toria881

Мы с мужем познокомились по тел. Через общего знакомого. Мы 5 мес общались не зная как выгледит другой. Соц сетях у него тогда ещё не было и был он на то время в Москве. Приехал,встретелись,влюбились и вот уже скоро 8 лет вместе из каторых 3 года в браке))).

Partajează acest post

Link spre post
lina

:blush:  :blush:  :blush:  я полезла в "пара познакомится", даже не подозревала о такой рубрике на 999

просмотрела пару штук выборочно

вот http://999.md/11366887

))

Alina, tii minte acum 1-2 in urma scandal intro sauna unde se intilneau asa cupluri. politia iau prins

pai ei, faceau  asa anunturi

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Violeta

Автор, это объявления о предоставлении интимуслуг. Неужели не понятно?.. Это же 999, а не сайт знакомств. Am vazut si 

Sunt anunturi de genul relatii serioase, sau baieti care scriu "sunt un baiet 23 ani chispes, destept, curat (adica fara BTS), caut domnisoara sau doamna de la 25-35 ani, partea financiara din partea mea" Adica cauta partenere pentru sex ci nu pentru bani...Adica eu-s curioasa daca sunt femei sau barbati care se respecta care raspund la asa anunturi, care suna, se intilnesc...... Problema ca chestia asta se intilneste nu numai pe 999.md sau makler dar si pe znakomstva.md (pe alte saituri nu stau). Acolo in profil la multi in scopul cunostintei e scris direct SEX. Adica sunt domnisoare, doamne care se intilnesc cu asa macho pentru o noapte de sex, adica se intilnesc cu ei pentru a fi folosite. Da citi barbati in ziua de azi sunt gata sa linga si sa fie frecati si spun asta direct, fara taboo. Parerea mea e ca trebuie sa fie oleac de cenzura. Dar daca o adolescenta prostutsa intra pe asa saituri pe care foarte usor devine victima unor foto de macho care le promite bomboane in schimb la o seara petrecuta impreuna.....Sunt indignata de наглость si pre уверенность в себе la multi din cei care posteaza anunturi. M-o facut sa rid in hohote un anunt al unui macho, cu foto de om real diaperat Caut sponsor. Iata de ce am scris FU...

Partajează acest post

Link spre post
Ingrid

Sunt anunturi de genul relatii serioase, sau baieti care scriu "sunt un baiet 23 ani chispes, destept, curat (adica fara BTS), caut domnisoara sau doamna de la 25-35 ani, partea financiara din partea mea" Adica cauta partenere pentru sex ci nu pentru bani...Adica eu-s curioasa daca sunt femei sau barbati care se respecta care raspund la asa anunturi, care suna, se intilnesc...... Problema ca chestia asta se intilneste nu numai pe 999.md sau makler dar si pe znakomstva.md (pe alte saituri nu stau). Acolo in profil la multi in scopul cunostintei e scris direct SEX. Adica sunt domnisoare, doamne care se intilnesc cu asa macho pentru o noapte de sex, adica se intilnesc cu ei pentru a fi folosite. Da citi barbati in ziua de azi sunt gata sa linga si sa fie frecati si spun asta direct, fara taboo. Parerea mea e ca trebuie sa fie oleac de cenzura. Dar daca o adolescenta prostutsa intra pe asa saituri pe care foarte usor devine victima unor foto de macho care le promite bomboane in schimb la o seara petrecuta impreuna.....Sunt indignata de наглость si pre уверенность в себе la multi din cei care posteaza anunturi. M-o facut sa rid in hohote un anunt al unui macho, cu foto de om real diaperat Caut sponsor. Iata de ce am scris FU...

Nu vreau sa par rea,dar..."Curiosity killed the cat" sau n-aveti ce face cred ca :-) ,lumea e diferita si pe toti nu o sa ii schimbi dupa cum credeti Dvs ca ar fi mai bine...C'est la vie...

Take it easy;-)

Partajează acest post

Link spre post
Syberia

Sincer mi-i mila de noi ca acuma nu rosim cind iesim la intilnire, nu ne demonstram adevaratele emotii si trairi, nu facem cunostinta pe strazi, la cafenele etc. 

eu, de exemplu, nici o data n-am sa fac cunostinta pe strada! In cafenele, rar, dar tot nu sunt prea incintata de asa cunostinte!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator taia

nu va inteleg indignarea

fiecare cauta de ce are nevoie

dupa parerea mea , slava domnului ca scrie ca e casatorit si vrea amanta, sau are anume preferinte in sex - ii vor raspunde doar  persoanele corespunzatoare, ceilalti nu vor pierde timpul cu convorbiri si intilniri ca apoi sa afli ca e casatorit

Partajează acest post

Link spre post
Алая Буква

Автор, это объявления о предоставлении интимуслуг. Неужели не понятно?.. Это же 999, а не сайт знакомств. 

Пожалуйста. То, о чем я писала:

Социальный эксперимент, так сказать...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Dc sunt diferite persoane care vor numai sex dv un cuni sau un simplu sex dv sa nu scrie simplu bine ca spun adevaru dar nu scriu ca vreu cv serios si kind esi cu ei sau ea se folosesc si te las asta e un plus ca tu esid cu el stii la el te triaka sau tu o freci mai mult nimil iaka adevarui

Partajează acest post

Link spre post
thalia

si eu am trecut prin shock atunci cind m-am confruntat cu asemenea valori...spre exemplu incepi sa comunici cu cineva si dintr-odata sunt invitata sa-mi iau citeva prietene si sa mergem cu totii la sauna pe noapte, sau pe net: deschide web-camul si dezbraca-te...exact asa m-am intrebat: oare sunt fete care accepta sa fie tratate astfel? Dupa cit de indrazneti sunt se pare ca sunt si nu putine si nu o data incercau sa ma convinga ca eu nu sunt normala ca refuz asa ocazii...

dar la tema, unde poti sa mai faci cunostinta? oriunde: in supermarket, la diferite serbari de familie sau evenimente, in park, la expozitii...depinde pe cine vreti sa cunoasteti, la spital poti cunoaste bolanvi, la biblioteca oameni destepti iar pe 999 respectiv :)

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Andy

Salut Violeta, chiar mi-a placut cum gindesti si cum abordezi lucrurile, intr-adevar ai dreptate..., nu ar fi rau sa continuam si sa dezvoltam ideea asta pe un site de socializare pentru inceput..., ce spui??

Partajează acest post

Link spre post
Feeria

Фу, после этого видео захотелось пойти помыться

Противно и стыдно, действительно разлагается народ

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.