Нежность

Два Дня Подряд В Одной Одежде На Работе - Допустимо?

Postări Recomandate

Miranda

Кому-то и 10 минут хватит, кому-то час нужен, какая разница? каждый выбирает, что конкретно ему ближе. И в плане одежды, и в плане волос. Главное - чистота и внутренний комфорт, а как он достигнут - уже личное дело каждого

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fluturash

А кожный жир что не вырабатывается? Неужели через 10-12 часов после принятия душа вечером, можно говорить, что тело чистое?

Если что, я особо и днём не потею.

Утро должно начинаться с приятных вещей.

imho asta e cam exagerat deja... in primul rand uleiurile astea sunt absolut necesare stratului exterior.. da' nu litri de creme si lotiuni (iar revenim la faza cu autodistrugerea omului.. ). Intr-al doilea rand - intensitatea glandelor sudoripare e diferita la toti, si suprafata prin care se elimina transpiratia la fel e ft diferita, adica unii ca sa transpire pe spate trebuie sa depuna efort fizic ft mare, si asta apropo nu e aceeasi cu glandele seboreice cand v-ati referit la sebum.

Речь о всём теле. Вообще в сутки выделяется около полу литра пота. В жаркую погоду-в разы больше. Кто пишет, что не потеет,робот наверно?

iarasi, glande sudoripare si glande seboreice.

точно что-то не то, моет посуду, потом идет мыть руки с мылом минуты 3

cred ca ar avea nevoie de consultatie la doctor.. doar ca nu stiu daca in MD exista doctori cu asa specializare. Se numeste daca nu gresesc sindromul Obsesiv-Compulsiv (Obsessive-Compulsive Syndrome)

Mai scria cineva despre sampoanele pentru uz frecvent, iarasi e vorba despre consumatorism.

Editat de fluturash

Partajează acest post

Link spre post
larisa

Офф , темка  познавательная  .... Пот , кожный жир , пыль , запах котлет , челки обсудили ... Можно усугубить. У нас еще ороговевающий эпителий есть  , он ороговевает чешуйками  маааленькими премаленькими .  А прилично ли нерегулярно  пользоваться скрабами , пиллингами ? :girl_impossible::crazy: И  каково оно с этими чешуйками жить ? И что скажут окружающие  , если не покарябать их  ( чешуйки )  скрабом ... или пилингом ... или все-таки скрабом . 

Partajează acest post

Link spre post
Vallentina

я после прочтения этой темы невольно стала замечать, кто в чем одет на работе))  да и сама уже боюсь 2 раз рубашку одеть.. вдруг подумают, что я дома не спала))

Partajează acest post

Link spre post
Him

А я в 20-22 когда работала , тоже иногда дома не спала и естественно на второй день приходила на работу в том же. А что в этом ужасного?))) меня ни разу мысль не посетила что обо мне подумают.

Я была молода и влюблена)))

Partajează acest post

Link spre post
lina

А я в 20-22 когда работала , тоже иногда дома не спала и естественно на второй день приходила на работу в том же. А что в этом ужасного?))) меня ни разу мысль не посетила что обо мне подумают.

eu in general stau la 2 case

si nu dovedesc sa ma schimb

oo ujas, ujas

Partajează acest post

Link spre post
Vallentina

гыгы)) ну судя по ответам в теме, это ужас ужасный и вообще-неприлично!

Partajează acest post

Link spre post
fluturash

Офф , темка  познавательная  .... Пот , кожный жир , пыль , запах котлет , челки обсудили ... Можно усугубить. У нас еще ороговевающий эпителий есть  , он ороговевает чешуйками  маааленькими премаленькими .  А прилично ли нерегулярно  пользоваться скрабами , пиллингами ? :girl_impossible::crazy: И  каково оно с этими чешуйками жить ? И что скажут окружающие  , если не покарябать их  ( чешуйки )  скрабом ... или пилингом ... или все-таки скрабом . 

aha si inca mai sunt microorganisme mici-mici de tot care traiesc pe pielea noastra :crazy:

pe google se gasesc foto in zoom mmmmmm))))

Editat de fluturash

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

так, все те кто ночью не потеет, значит только спЯт)))

Partajează acest post

Link spre post
katerina90

Я не вижу ничего плохого в том чтобы ходить 2 дня подряд в одной и той же одежды...главное чтобы чистая была...а так хоть неделю ходи....я вообще не обращаю внимание на то как люди одеты...главное удобство)

Partajează acest post

Link spre post
Taria

Sotul meu 3 ani in urma lucra la Sandra si acolo toti purtau maiouri de culoare albastra. Respectiv sotul era in fiecare zi in acel maiou albastru. Pai intr-o zi vecina mea m-a intrebat cind eu reusesc sa spal acel maiou blestemat caci sotul era zilnic in el. Ea desigur ca nu stia ca sotul avea in jur de 15 maiouri de acelasi fel. Eu pursisimplu ii spalam zilnic cite un maiou si ea vedea doar unul pe sfoara :)))))))))) Uite asa vecini am eu.....care ma cred o rapanoasa si iubesc sa isi bage nasul :))))) 

referitor la tema: eu port zilnic haine diferite, le spal dupa fiecare purtare. Orice haina se vede cind este purtata de 2 ori de aceea eu nu fac asa caci nu imi place. Copiii schimba hainele de 2-3 ori pe zi.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum