Ootilya

Черный Список Недобросовестных Компаний-Застройщиков

Postări Recomandate

Ootilya

Подскажите названия фирм и строительных компаний, с которыми лучше не связываться. Это многим поможет уберечься от строительных мошенников! Пишите, не оставайтесь равнодушными, расскажите всем свою историю и помогите другим не попасть в эту же ловушку.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
maniamay

На моей памяти это фирма  Tomaili-Argo с незавершенным проектом Casa ta. Несколько блоков планировали сдать еще в октябре 2011г. А уже 2014. и люди остались ни с чем....

Partajează acest post

Link spre post
Scanya

Promansarde. Мы заплатили им большую часть суммы за квартиру, которая должна была быть сдана в эксплуатацию в ноябре 2012-го но стройка даже не началась до сих пор и не начнется, потому что оказалось что они не имели никакого права там строить. Деньги не возвращают, номер телефона уже меняли не раз, даже адрес поменяли. В общем кидалово чистой воды. В итоге ни денег, собранных по всем родственникам, ни квартиры :(

Editat de Scanya

Partajează acest post

Link spre post
Panda345

compania "Rom-Prim", care nu s-a limitat la Chisinau, ci a iesit si in afara lasand sute de oameni  fara bani si fara speranta de a avea propria casa. Pina la urma compania a dat faliment si oamenii nu au cum sa-sirwstitue banii...

Partajează acest post

Link spre post
taina27

BasImobil Group - но сейчас они, кажется, как-то переименовались. Контора на Зелинского 15. Сначала заключают выгодный клиенту договор, а потом, под конец строительства пытаются сменить его на кабальный и без сроков сдачи. Со мной номер не прошел, так были угрозы и другие, очень неприятные вещи. Но даже уже заселившись, вы не отделаетесь от мысли, что вас продолжают дурачить. И так оно и будет. 

Partajează acest post

Link spre post
Vvalera

А что известно про SRL "Igrix-Trans", SRL "Immobiliare Corporation", SRL "Galsam Service" și SRL "Kirsan-Com"?

Partajează acest post

Link spre post
maryland

Adaug aici si Neomansarde. O companie care a lasat atitia oameni pe drumuri...cu tot cu credite ce trebuiesc achitate. La inceput totul mergea minunat, aveau o echipa buna si lucrarile erau in toi...insa deja de mai bine de 1 an, stau pe loc.

Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce mai trebuie de trecut, pt a rezolva situatia. Si daca sarmanii oameni isi vor vedea banii inapoi.

Partajează acest post

Link spre post
magadan

a procurat cineva apartamente de la compania TopLevel pe str. Alexandru cel Bun 115?

Partajează acest post

Link spre post
Hasan

Buna! am si eu o intrebare, nu cunoaste nimeni de proiectul din str. Primar Gherman Pintea rn. 104? este construita de @firma +Sapiens+ SRL, dar nu prea am auzit de ei, de asta si as vrea ce va informatii daca detine cineva... mersi anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Nina777

nu va legati cu companiile neomansarede, ecomansarde, euromansarde, Argo

Partajează acest post

Link spre post
thaiguy

Salut,

Ati auzit cineva de aceasta firma? Ce reprezinta? Se poate de avut incredere in ei?

La moment ei construiesc 3 blocuri locative.

Iata si site-ul lor: vasigur-imobil.md

Partajează acest post

Link spre post
ksusa

buna ziua,a procurat cineva apartamente de la compania Cotruta Leonid pe strada Ceucari? agutati va rog cu informatie,mulzumesc

Partajează acest post

Link spre post
ksusa

casa e pe strada Ceucari 9, e foarte frumoasa si cred ca construita bine ,construita catre Cotruta Leonid,d.ar uficial inca nu.i data in expluatare ,am intelet ca a trebuit si da inca in luna mai....si pina acuma inca nu-i data....multumim

Partajează acest post

Link spre post
granit

noi tot mult timp ne-am uitat la acest bloc.. (ceucari 9)... am fost.. alegeam... nu stiam ca nu e cu probleme! dar ne-a oprit fapta ca e facuta din fortan ( el ne lamurea ca e intors cu picioarele in sus tipa mai bine) si fortanul e deosibit... oameni buni... fortan e fortan..

ne-a oprit fapta ca apartamentul nu are balcon.. nici debara... in antreu practit nu e loc.. nici dulap nu ai unde pune! o camera mare de 19mp si gata.. eu tre un perete intreg sa fac dulap de 1000eu sa tin acolo si aspiratorul, si scurtele... si lucrurile de baie... da sa ma duc sa cumpar un sac de cartoafe unde sa-l pun? sub pat... nici rufele nai unde pune la uscat... de asta am refuzat... si apoi am aflat ca nu este dat si are niste probleme! dar d-ul a spus ca gazul este conectat!

Partajează acest post

Link spre post
ksusa

mulzumim pentru informazie,am aflat si noi ca gazul este conectat..d.ar dece nu este dat --stranic....

Partajează acest post

Link spre post
a.hinkishiev@gmail.com

Galsam Service и Iki Invest. Недобросовестные, опоздали со сдачей дома на 2 года. На вопросы кормят обещаниями, при попытке выяснить подробности хамят. Кидают субподрядчиков на деньги.

Partajează acest post

Link spre post
Nina777

noi tot mult timp ne-am uitat la acest bloc.. (ceucari 9)... am fost.. alegeam... nu stiam ca nu e cu probleme! dar ne-a oprit fapta ca e facuta din fortan ( el ne lamurea ca e intors cu picioarele in sus tipa mai bine) si fortanul e deosibit... oameni buni... fortan e fortan..

ne-a oprit fapta ca apartamentul nu are balcon.. nici debara... in antreu practit nu e loc.. nici dulap nu ai unde pune! o camera mare de 19mp si gata.. eu tre un perete intreg sa fac dulap de 1000eu sa tin acolo si aspiratorul, si scurtele... si lucrurile de baie... da sa ma duc sa cumpar un sac de cartoafe unde sa-l pun? sub pat... nici rufele nai unde pune la uscat... de asta am refuzat... si apoi am aflat ca nu este dat si are niste probleme! dar d-ul a spus ca gazul este conectat!

daca casa nu este data in exploatare, atunci nu poate fi gaz......

Partajează acest post

Link spre post
sasa

salut...   care sunt companiile de top adica in care poti avea incredere?

Partajează acest post

Link spre post
granit

noi am ales LAGMAR IMPEX...

usa blindata.. totul e foarte calitativ... am platit foarte eftin m2...

\primul etaj il imbraca in granit...  suntem foarte multumiti...

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

cit de iefti

noi am ales LAGMAR IMPEX...

usa blindata.. totul e foarte calitativ... am platit foarte eftin m2...

\primul etaj il imbraca in granit...  suntem foarte multumiti...

n...m2?

cit de ieftin?

Partajează acest post

Link spre post
granit

noi am platit 550EU   m2

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

depinde-cind ati platit, ce etaj si nu asi zice ca 550 m2-e ieftin

Acuma- cusul valutar ati vazut?

Partajează acest post

Link spre post
granit

apartament construit - 550! gata la 90% in interior.. nu era pus numai usa la balcon.. nu era pus cazanul.. si usa la intrare nu era.. acum totul e pe loc.. 

daca mai gasiti asa preturi.. in chisinau nu la stauceni sau alte regioane..

in rate pe jumate de an

Partajează acest post

Link spre post
QS300

depinde-cind ati platit, ce etaj si nu asi zice ca 550 m2-e ieftin

Acuma- cusul valutar ati vazut?

blocurile sunt aproape gata! cu asa pret nu gasiti la sigur nicaieri! Si lucru il fac destul de calitativ! Ce tine de curs, se  va ridica sau va cobori - pretul oricum ramine in euro. Si eu recomand Lagmar!

Partajează acest post

Link spre post
QS300

http://www.lagmar.md/#!/cameravideo

alegeti video al doilea (camera 1, blocurile rosu cu alb). acolo se vede mersul lucrarii. si deja puteti judeca, daca 550 e mult sau nu pentru asa conditii. Apropo, adresa e Riscanovca, linga Union Fenosa, da nu Bacioi sau Gratiesti. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum