SandaSun

Salariul Dadacei...

Postări Recomandate

SandaSun

fetelor, ajutatzi-ma va rog cu o informatzie - cat se achita lunar la bona, 5 zile de lucru pe saptamana, 8-18.00?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Irinka

Si eu intreb la fel ca Sanda. Cit costa o bona pentru copil de 4 ani? 5 zile pe saptamina de la 8.30 pina la 6?

Partajează acest post

Link spre post
Noela

din cate stiu eu ora e cam 25 lei - respectiv saptamina completa ar fi 1250 lei - dar am impresia ca atunci cand e vorba de toata ziua - pretul e mai mic - de regula, daca nu gresesc luna iese cam 4000 lei, tre sa ma interesez la sora-mea ca ea lucreaza ca bona, apropo cine are nevoie mai las telefonul 068227740, se numeste Mariana, are 40 ani, are 2 baieti mari, a ingrijit si de genemeni singura.

Partajează acest post

Link spre post
Ксёмпа

У меня знакомая няня говорит-20 лев в час не зависимо сколько часов в день она сидит с ребёнком

Partajează acest post

Link spre post
Iloska

fetelor, ajutatzi-ma va rog cu o informatzie - cat se achita lunar la bona, 5 zile de lucru pe saptamana, 8-18.00?

я плачу 3000, знаю девочек, кто нашел няню за 2500-2700- и делают все нужное. моя ничего не делает :sorry:

Partajează acest post

Link spre post
dinaz

Fetelor da care sint preturile acum? Pe ora? Pe zi? Pe luna?

As avea nevoie de o dadaca din cind in cind - 2-3 ori pe saptamina citeva ore... Vorbitoare de romana.. Recomandati-mi pe cineva, va rog :)

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

Fetelor da care sint preturile acum? Pe ora? Pe zi? Pe luna?

As avea nevoie de o dadaca din cind in cind - 2-3 ori pe saptamina citeva ore... Vorbitoare de romana.. Recomandati-mi pe cineva, va rog :)

ei.....eu de cînd caut...

problema că toate dădacele pe care am sunat vreau regim stabil - de exemplu luni și vineri pe cel puțin 2 ore de la 13/00 pînă la 15/00...că nu merită să vină din altă parte a orașului pentru mai puțin de 2 ore...

ora este de 20-30 de lei...

eu așa oral stabil nu pot face....și caut să locuiască în sectorul meu - să nu piardă bani și timp pe drum....

pînă ce nu am noroc.....

înțeleg și pe doamne - vreau un regim - ca să poată merge în așa fel la 2-3 familii și să aibă un salariu stabil...

dar nu să aștepte cînd eu o dată în paști voi avea nevoie de serviciile ei....

și deaceea pînă la moment dădaca îmi este feciorul cel mare - cînd doarme la amează cel mic pot pleca pe cel mult o oră ...

dar nu departe de casă...ca să revin operativ dacă se trezește....

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Cristina, dar 30 de lei ora nu e chiar exagerat? Eu pe cine cunosc dau 15-20lei, eu personal dau 15 lei plus achit si drumul, deja in week-end pot sa dau si ceva bonusuri

Poate pretul depinde si cite ore sta dadaca, la mine putea sa stee si 6 ore la nevoie si mai mult, dar 4 ore pe zi stabil

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

Cristina, dar 30 de lei ora nu e chiar exagerat? Eu pe cine cunosc dau 15-20lei, eu personal dau 15 lei plus achit si drumul, deja in week-end pot sa dau si ceva bonusuri

Poate pretul depinde si cite ore sta dadaca, la mine putea sa stee si 6 ore la nevoie si mai mult, dar 4 ore pe zi stabil

cu cît mai mult stă - cu atît e mai ieften...

mie și așa sumă mi-a fost afișată - cînd au auzit că nu este stabil și doar pe 2-3 ore.....

Partajează acest post

Link spre post
dinaz

Multumesc fetelor pentru raspuns :)

Cristina te inteleg perfect... Noi avem nevioie vineri seara sa iesim undeva si in weekend, mai rar in timpul saptaminii cind avem vreo zi de nastere de exemplu...

Eu am auzit de suma de 50 de lei ora in cazul daca vine doar pe 2-3 ore :) e adevarat ca nu am vorbit direct cu nicio dadaca...

Daca o angajezi full-time pe o luna intreaga cam cit sa coste? 3 mii de lei? Ce "intra" in acest pret? Plimbatul, hranitul (cine face mincarea?), schimbatul si baita? Ii oferiti si mesele in timpul zilei? Chiar sint profan in acest subiect...

Editat de dinaz

Partajează acest post

Link spre post
Неженка

а сколько берет в час среднестатистическая няня?

Partajează acest post

Link spre post
Natalia

а сколько берет в час среднестатистическая няня?

20-25 лей/час

Partajează acest post

Link spre post
nuseamamusea

Девочки, скадите, а если брать няню на целый день, какая оплата помесячно? Почасово поняла 20-25 ле, но если в месяц считать, то круто выходит!

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

Обычно в месяц платят 2000-2500 лей(за пятидневку)

Partajează acest post

Link spre post
Orhideia

Обычно в месяц платят 2000-2500 лей(за пятидневку)

ГДЕЕЕЕЕЕЕЕЕ такие цены????? никто за такие деньги не хочет работать, даже за 3000 нет делающих....одной у меня по моему проблема найти няню....

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

значит,я совсем отстала от жизни)))

моя мама брала 1500-2000 лей около 4-х лет назад...

а в нашем дворе женщина летом работала за 1000 лей в месяц(правда,только гуляла с ребенком)

Partajează acest post

Link spre post
lastocica

Девочки моя няня постоянно жалуется на то что устаёт и ей мало платят. работала с 8:30 до 16:30 и получала 3500 леев сейчас я на работе полный день с 8:30 до 17:30 и плачу ей 4000. Я хочу сменить нянючто вы скажете

.

Partajează acest post

Link spre post
Mari604ka

Девочки моя няня постоянно жалуется на то что устаёт и ей мало платят. работала с 8:30 до 16:30 и получала 3500 леев сейчас я на работе полный день с 8:30 до 17:30 и плачу ей 4000. Я хочу сменить нянючто вы скажете

.

жиру бесется няня!!!!!!!!!!!!!!смените!!!!скажите ей если не нравится пусть ищет другую работу....а вам еще полно предложений есть!!!

Partajează acest post

Link spre post
Nastysha

.

Избалованная Ваша няня,хотя смотря что входит в ее обязанности.Если только ребенок,то З\П нормальная.

Partajează acest post

Link spre post
lastocica

Избалованная Ваша няня,хотя смотря что входит в ее обязанности.Если только ребенок,то З\П нормальная.

она отвечает только за одного ребёнка

Partajează acest post

Link spre post
Nastysha

она отвечает только за одного ребёнка

ну пусть поищет где платят больше)))))

Partajează acest post

Link spre post
tubaribase

Девочки, я получаю много вопросов по поводу няни. Хочу уточнить - полдня (с 8.00 до 15.00), выходные свободны - от 4000 леев. Дополнительные часы оплачиваются. Работает с одним ребенком. 

Partajează acest post

Link spre post
taynyta

у менеа у самой зарплата 4000 лей, это как всю зарплату няне отдовать? по мне то максимум 3000лей в месяц...ну это уже каждый для себя решает...

Editat de taynyta

Partajează acest post

Link spre post
Orhideia

Просто тут даже не полный день.полный день вообще 5000 с чем то будет

Partajează acest post

Link spre post
Angelik

так точно, Катя, я тут звонила одной рекомендованной няне. 5500!!! это ж сколько должна получать мама?! у них конечно график работы ненормальный , т.е. стандартный раб.день 9 часов + минимум 1 час на дорогу маме утром до работы и вечером до дома, но в остальном работа не самая сложная. во всяком случае я от наших нянь много не требовала: гулять, играть, разговаривать, покормить и спать в обед уложить. Оставляла готовую еду и по дому не просила помогать.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum