IGA

O,femeia....

Postări Recomandate

IGA

Buna ziua la toate mamicile,doamnele si domnisoare de pe forum.De la inceput va spun ,sunt barbat,familist,tata a doi kopii.Am mai multe ginduri asa ca o sa scriu pe rind.Am ajuns pe saitul acesta de vre o tre i saptamini,citind trei de 9,apasind un link.Esential am vrut sa citesc despre bucate ,dar colindind pe forum am gasit si alte teme destul de interesante.Ce sa zic,FEMEIA chiar e o ghicitoare .Si cit n-ar incerca barbatul sa o cunoasca,oricum n-o sa le poata ghici pina la urma,cu toate ca poate nici nu trebuie.Ce m-a facut sa va scriu ?O tema unde era pusa intrebarea daca trebuie sa fie barbati pe forum.Cred ca da .O sa ma intrebati de ce ?Sotia e plecata in strainatate,sunt singur cu copiii.Stiti,pe acest forum am gasit multa informatie,care o sa-mi prinda bine pe parcurs.Temele despre bucate,sunt bune,cu toate ca ma mira faptul ca unele doamne nu stiu lucruri esentiale in ale bucatariei,dar toti invata....Informatia despre scoli,gradinite,mi-au deschis ocii la cum stau unele lucruri,pe care nu le-am cunoscut.As mai putea enumera si alte teme,dar sper ca sensul mesajului meu este inteles.Barbatii  (adecvati),au voie si trebui sa fie pe acest forum,ma bucur ca am dat de el.                                                                                                                                                                                    Pot sa va mai spun un lucru important.FEMEIA chiar trebuie dusa pe miini, iubita cu pasiune,ocrotita si pazita.Si nu de aceea ca e o fiinta gingasa sau slaba,(fig),Barbatii tot timpul spun:noi suntem puternici,ducem "razboaie" ,facem bani multi,ect..       Dar multi nici nu au idee ce inseamna o FEMEE.Vreau sa le dau un sfat la acele  doamne  care sustin ca nu au multa atentie din partea sotului,   Duceti va de acasa pe vre- 3-4 saptamini.Lasati copii in grija sotului,treburile casnice,mincare,curatenie,scoala,gradinita ,ect..    Eu sunt mai mult ca sigur,un mare procent din barbati o sa-si schimbe atirnarea ,o sa vada cum e sa faci mincare,sa speli copii ,sa calci haine ,ect..si ce insemna sa fii FEMEE.                                                                                  Multe ginduri,dar cam incurcate....                                                                                                                                                                               Bucurativa ca sunteti FEMEI,MAME,cu litera mare .Eu ,sincer va multumesc la toate......                                                                                                                                                                              

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ihtus

IGA, bine ati venit pe forum! ma bucur mult pentru un mesaj atit de sincer, sper sa va placa la noi :)

Partajează acest post

Link spre post
larena

Chiar azi ma gandeam de dimineata cand sotul a uitat sa faca un lucru pe care il rugasem,  in legatura cu copiii; ca barbatii sunt foarte superficiali si ca daca ar ramaine pe vreo 2 zile cu copiii, ei sa-i duca la gradinita, sa-i pregateasca de scoala, cred ca ar fi un dezastru cum ar arata copiii, si mi-am zis atunci in gand, nu degeaba se spune ca barbatii sunt de pe Marte iar femeile de pe Venus, de aici reiese ca ei sunt martieni, si doar gandul asta nastrusnic nu m-a lasat sa ma enervez mai tare.

Doamne fereste sa se imbolnaveasca sotia, nu poti conta pe aceea ca sotul o sa faca fata ...

Ei nu vad toate aceste lucruri mici, dar importante pe care le fac femeile zi de zi.

Doamne pazeste femeile sanatoase, cel putin cand copiii sunt mici si au atata nevoie de noi.

Partajează acest post

Link spre post
IGA

IGA, bine ati venit pe forum! ma bucur mult pentru un mesaj atit de sincer, sper sa va placa la noi :)

mersi mult pentru primire.sper ca n-o sa derangez....

Partajează acest post

Link spre post
Aries

а почему жена на заработаках а не муж? :)

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

mersi mult pentru primire.sper ca n-o sa derangez....

Eu intotdeauna am fost pentru pluralizmul de opinii. Bine a-ti venit, si mersi pentru primul mesaj, a fost foarte dragut din partea Dmv.

Partajează acest post

Link spre post
IGA

а почему жена на заработаках а не муж? :)

если честно,то мне стыдно что она уехала,я корю себя за это,я долгое время был против такого расклада дел,мы 14 лет вместе,мы долго думали ,решали и по обоюдному согласию пошли на этот шаг.у меня нет документов ,разрешающих выезд,иначе до этого не дошло бы,поверьте мне на слово.

Partajează acest post

Link spre post
Vicki

Femeia

Mai rar cind barbatii sunt interesati de astfel de saituri. Sotul meu mai mult navigeaza pe odnoklasnichi

Mai rar cind barbatii sunt interesati de astfel de saituri. Sotul meu mai mult navigeaza pe odnoklasnichi

Partajează acest post

Link spre post
Bogdanamd

Can I contact admin??
It is important.
Regards.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum