iuliandra

Bioparox

Postări Recomandate

iuliandra

d-mnul Oleg se poate de folosit bioparox,pentru nas infudat la copilul de  3 ani6 luni,?timp de 2 saptamini ne luptam cu nasul curgator cu mucozitati sau transparente sau galbene,sau infundat.LOR-UL nea prescris adrianol si vit c cu erolin timp de 5 zile,dar nu ia trecut,de la mucozitati sa format tuse din git ii dau bronolac 30mg.deci vrem sa incercam bioparox,se poate ?cit de periculos este inhlatiile lui in nas?si daca interactineaza bronolac cu bioparox?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Nu va ajuta Bioparoxul. Mai utile vor fi picaturile compuse.

Partajează acest post

Link spre post
iuliandra

ok,am inceput sai pikur de azi picaturi compuse,in care intra sol.de furacilina 0.02 10,dimidrol0.01 si sulfacil natrii1.0.

Cite zile de tratament fiindca data trecuta am pikurat 5 zile ia trecut si peste citeva zile a inceput din nou?Ce sa fac cu gitisorul vad pe perete mucozitati galbene si tuseste,sai dau ambroxol?are vreo 2 saptamini in asa stare ba trece ba nu,copilul fregventeaza gradinita si inca e pe a 2 luna de bronhomunal?!

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Tratament 2 saptamani. De dorit sa prelevati picaturile intr-un sprei si sa administrati 2 pufuri de 2 ori pe zi.

Partajează acest post

Link spre post
iuliandra

mersi mult d-mnu Oleg, sarbatori fericite!!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
iuliandra

dmn-ul Oleg azi am fost la pediatru si mia ascultat fetiza si mia spus ca nu avem bronsita nici pneumonie dar tusea persista si e umeda ea a spus ca e faringita,si ca pe glande sunt pic. albe mia dat sa dam analize din gitisor si nasuc.Acum vreau sa va intreb oare depunerile acestea albe poate sa dee tuse?va rog datimi un rs?!mersi mult?!

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

dmn-ul Oleg azi am fost la pediatru si mia ascultat fetiza si mia spus ca nu avem bronsita nici pneumonie dar tusea persista si e umeda ea a spus ca e faringita,si ca pe glande sunt pic. albe mia dat sa dam analize din gitisor si nasuc.Acum vreau sa va intreb oare depunerile acestea albe poate sa dee tuse?va rog datimi un rs?!mersi mult?!

E necesar de vazut. Daca depunerile sunt o candidoza sau cazeum sau puroi. Nu va pot da raspuns caci nu pot vedea copilul.

Partajează acest post

Link spre post
iuliandra

D-mnul Oleg urmam tratamentul cu pik.compuse,parka e mai binisor dar tot se infunda ba o nara ba alta,am vrut sa intreb avem acasa un inhalator Maholida e din stikla,mama il folosea cind eram eu mika insaea punea uleiuri eterice din ingalipt,eu la fetiza mea mie frica sai pun uleiuri,ce se poate de inhalat ?ca sa se destupe sa poata respira mai usor?copilul are3 ani jumatate?

Editat de iuliandra

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Nu, nu folositi ala din stikla. Daca aveti nebulaiser atunci e bine. Daca nu atunci limitativa la picaturi compuse.

Partajează acest post

Link spre post
iuliandra

d-mnul Oleg ce parere aveti de untura de bursuc in capsule?ridica imunitatea ce contine?e rezistent la bolilie respiratorii?

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

pentru copii nu e chiar sanatoasa, dar la maturi are efect bun.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum