neovox

Помощь Молодой Девушке С 2-Мя Детками

158 сообщений в этой теме

Din pacate sunt multe istorii de acest fel. Chiar si cea mai recenta : o familie mereu cere ajutor si apoi vinde totul pe 999.md carucioare si lucruri daruite de fete. Si familia data traieste nu rau, dar foloseste acei 2 copilasi pe care ii are , sarmanii copii de asa parinti

Поделиться этим сообщением

Eu ieri am vazut-o la Unic, era cu 2 copii, am intrebat-o daca nu vrea probleme cu politia, am zis ca am un copil cu dizabilitati si nu ies cu ea in drum ca sa nu raceasca, ea a zis ca a avut probleme cu politia si nu se teme. Dumnezeu cu dinsa, pacat numai de copii ca-s purtati pe drumuri.

Это ужасно. Хуже всего то, что выжившие дети, таких "матерей" с детства растут озлобленными на весь мир, это искалеченные судьбы (  

Никогда не подаю. Часто сердце разрывается, но понимаю, что это бизнес. Помогать нужно тем, кого видишь, кого знаешь. Тем, кому сложно, но они пытаются сами что-то делать - а не становиться на улице с протянутой рукой. Лучше куплю гнилые яблоки у бабушки, или цветы в пластиковом стаканчике, и заплачу сколько смогу больше.

В 2010 году, я дала свой телефон восьми женщинам, которые стояли просили милостыню. Кто-то был с детьми, кто-то нет. Я давала свой телефон со словами "у меня есть для вас работа". Вы думаете хоть одна позвонила? Нет! Это бизнес. 

У нас такое правительство..детей отобрать а горе родителей сожать за такое обращение

Din pacate multe femei cersetoare se folosesc de copii lor pentru a parea mai jeloase.Recent un copil mic cersetor a cerut bani de mine si eu i-am oferit o chifla.El s-a uitat mirat la mine si mi-a spus ca mama lui i-a spus sa ia doar bani de la oameni si fara bani sa nu sa se intoarca acasa.Tot el mi-a povestit ca mama lui impreuna cu taic-su beau toata ziua acasa , din banii pe care el ii cerseste. Este groaznic ceea ce se intimpla.Nu mai cred in cersetori.

В 7/31/2015 в 14:22, kisitoka сказал:

Din pacate sunt multe istorii de acest fel. Chiar si cea mai recenta : o familie mereu cere ajutor si apoi vinde totul pe 999.md carucioare si lucruri daruite de fete. Si familia data traieste nu rau, dar foloseste acei 2 copilasi pe care ii are , sarmanii copii de asa parinti

Si stiti ca saracii copii vad comportamentul parintilor si cu timpul capata aceleasi deprinderi.Am avut si eu un caz asemanator cu o ruda,care se folosea de 3 copii ai sai ca sa primeasca bani ,haine ,produse alimentare de la rude si oameni apropiati.In conditiiile in care ambii maturi nu lucrau si cel mai mic copil al lor avea 7 ani. Mi-am facut concluzia ca nu voi mai oferi ajutor fara ca sa fiu convinsa ca istoria este adevarata si oamenii chiar au nevoie de el.

1 пользователю нравится это

Создайте аккаунт или авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи

Создать аккаунт

Зарегистрировать новый аккаунт в нашем сообществе. Это несложно!

Зарегистрировать новый аккаунт

Войти

Есть аккаунт? Войти.

Войти

• Недавно просматривали   0 пользователей

Ни один зарегистрированный пользователь не просматривает эту страницу.