Olina

Acordeon Ptr Copii

Postări Recomandate

Olina

Copilul de 3 ani vrea un acordeon. Cine stie, unde sa gasesc asa ceva la un pret bun? 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lenok123456

Я заказывала из Одессы

А есть у Герды в магазине http://slingi.md/node/581

у нас такой же)))

Editat de lenok123456

Partajează acest post

Link spre post
fantasy

Лена, и как?   Моя доча у дедмороза заказала тоже на НГ, Гердин видела - как он "в носке"?)

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

Малая быстро потеряла интерес)))так иногда достает,растянет пару раз и все)))

музыку на нем не наиграешь,как мой папа говорит(музыкант со стажем),басов нет)))просто пиликает тоненьким писком)))

По-моему в вашем возрасте уже будет неинтересно

Editat de lenok123456

Partajează acest post

Link spre post
fantasy

Вот потому и не хочу особо покупать - не этот конкретно, а вообще.  Знаю я этих детей - им такие игрушки на 10 минут)

Если б кто умел дома на чём-то играть - это одно, а так...

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

наш так и лежит в шкафу...как-то жалко в коробке держать,обшарпается об другие игрушки,а играть и не играет особо)))

Partajează acest post

Link spre post
Vallentina

я саоей доче тоже в прошлом году аккордеон купила.. заказывала у Герды.. но не такой как по ссылке у Лены.. мой дороже был, около 350 лей кажется. была приятно удивлена качеством игрушки.. но! малая тоже быстро потеряла к нему интерес, хотя просила очень настойчиво на НГ. сейчас редко когда достает, благо дома появилось настоящее пиано)) короче, лежит он себе в коробочке  и кушать не просит)))

Partajează acest post

Link spre post
Olina

Multumesc fetelor, inteleg ca il voi cumpara pentru 5 min de fericire a baiatului, dar de alt cadou de la Mos Craciun nu vrea sa auda. La Gerda vad ca costa 280 lei, mai ieftin in alta parte nu este? La Elat sau Baby Hall? poate a procurat sau a vazut cineva recent.

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

Магазин Герды есть и в Элате...но вряд ли есть дешевле

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

La Metro incercati (sau piata)

noua de acolo ni l-au luat si au facut cadou copilului.

se mai joaca uneori, mai ales cind vede clipul lui Ionel Istrati - eu numai numai... :)

de asta avem http://slingi.md/node/1419

Editat de Танюсик

Partajează acest post

Link spre post
Zotik

Девочки, мой сынуля примерно с 3-4 лет начал просить купить пианино. Думала - очередная прихоть, как игрухи. Но просьба не затихала и в 5 лет я не выдержала и повела его на прослушку к педагогу (думала - он там попробует и перехочет) - где там - еще больше захотел! И вот мы с тех пор посещаем уроки фортепиано (уже 4-й год). Хотя в школе во второй класс ходим. Теперь я поняла, что для сына музыка - это необходимость, как воздух! Да, часто ленится поиграть, но когда на него нахлынет вдохновение! Это перечеркивает все мои сомнения. Так что приглядывайтесь к своим малышам и их просьбам и если уж покупать звучащий инструмент, то чтобы звук был не фальшивым...

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

это точно

но кто знает,прихоть это или призвание...моя захотела,потому что у нашего деда-музыканта увидела.

а вообще за такие деньги можно и настоящий купить)))

Partajează acest post

Link spre post
Olina

In fine, Mos Craciun i-a adus baiatului acordeon de la Gerda de 320 lei, l-am luat de la Elat. Pina ce, cintam cu Ionel Istrati "Eu numai, numai" :)))).  Ii place la nebunie. Vedem peste citeva luni ce soarta il asteapta pe acest acordeon, clar ca nu cinta ca unul adevarat, scoate doar citeva sunete, dar pentru un copil de 3 ani vad ca e suficient.

Da, sotul zice ca la Metro se vinde exact acordeon de asta, doar ca nu tine minte, i  se pare ca 350 lei costa.

Lenok123456, mie mi se pare ca unul mic adevarat e mult mai scump, trebuie sa coste mai mult de  1-2 mii lei. Cine stie, poate sa scrie aici, ca ar fi interesant de comparat preturile.

Partajează acest post

Link spre post
Olina

Raportez, butoanele care sunt 3 pe o parte deja au cazut, adica cel mic a apasat unul si a intrat inauntru, in acordeon. Aceeasi soarta le-a avut si celelalte 2. Rau ca producatorul nu a prevazut sa le fixeze cumva mai bine. Asa ca acordeonul a rezistat doar 1 luna... :girl_impossible:  

Partajează acest post

Link spre post
Tancik-titancik

Am vazut in vinzare iarna, jucarie acordion rosu pentru copii la magazinul Fulger (sectorul Ciocana). Pretul era in jur de 320-350 lei, numi aduc aminte bine.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum