Vizitator Anastasia

Ce Pot Sa Fac

Postări Recomandate

Vizitator Anastasia

Buna ziua. Noi locuim in camin familial de 3 ani. Un vecin de pe etaj, in bucataria comuna, m-a insultat, m-a amenintat, si s-a indarjit sa ma loveasca si cu palma a pus maina pe fata mea. La moment era si sotia sa, iar la balcon era alta doamna. Eu nu vreau sa las asta asa, ce as putea face, sa scriu plangere la sectia de politie? Chestia e ca persoanele din camin locuiesc de ani de zile, si se cred deja stapani si pe coridor si pe bucatarie, care e comuna. 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua. Noi locuim in camin familial de 3 ani. Un vecin de pe etaj, in bucataria comuna, m-a insultat, m-a amenintat, si s-a indarjit sa ma loveasca si cu palma a pus maina pe fata mea. La moment era si sotia sa, iar la balcon era alta doamna. Eu nu vreau sa las asta asa, ce as putea face, sa scriu plangere la sectia de politie? Chestia e ca persoanele din camin locuiesc de ani de zile, si se cred deja stapani si pe coridor si pe bucatarie, care e comuna.

Da, scriti la politie:

Articolul 69.Cod Contraventional: Injuria

(1) Injuria adusă în public, vorbele sau faptele care înjosesc onoarea şi demnitatea persoanei

se sancţionează cu amendă de la 20 la 60 de unităţi convenţionale sau cu muncă neremunerată în folosul comunităţii de pînă la 60 de ore.

sau:

Articolul 354. Huliganismul nu prea grav

Huliganismul nu prea grav, adică acostarea jignitoare în locuri publice a persoanei fizice, alte acţiuni similare ce încalcă normele morale, tulbură ordinea publică şi liniştea persoanei fizice,

se sancţionează cu amendă de la 10 la 50 de unităţi convenţionale sau cu muncă neremunerată în folosul comunităţii de la 20 la 60 de ore.

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Anastasia

Va multumesc. In ziua aceea am scris plangere la sectorul de politie. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum