tasham

Cadouri - Copiilor 6-11 Ani

Postări Recomandate

tasham

am cautat asa tema, dar nu am gasit - daca totusi este rog moderatorii sa o uneasca.

Problema mea este cadoul sub brad la un copil de 9-10 ani. Stiu ca multi din voi ve-ti ride, dar copiii mei inca mai cred in Mos Craciun si nu vreau sa-i dezamagesc :blush: Ideea cu scrisoarea nu merge - pentru ca in fiecare an ei cer "sanatate" . Voi ce cadouri faceti?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LoredanaSP

Daaa, aceias problema am si eu, dar cu exceptia ca el stie ce vrea si scrisoare i-a scris Mosului Craciun, numai eu nu pot sa-i satisfac dorinta(((

Partajează acest post

Link spre post
tasham

Daaa, aceias problema am si eu, dar cu exceptia ca el stie ce vrea si scrisoare i-a scris Mosului Craciun, numai eu nu pot sa-i satisfac dorinta(((

mda, cu dorintele e cam greu.... noua inca de la 1 sept ne zicea ca vrea mobil cu hello kity, si noi tot o aminam - e cam scump zaraza, si ma tem sa nu-l piarda sau sa i-l fure :sorry:

Partajează acest post

Link spre post
Diana

Si la noi e problematic, doar ca doi stiu cine e Mos Craciun, dar cel mic il asteapta :)

Plus ca trebuie de fiecare data sa le cumpar aceleas cadouri la fiecare, ca sa nu se certe. Anul asta mosul va fi mai darnic cu copilasii :) Vor primi cite un elicopter cu telecomanda, plus inca cite un cadou. Cel mare vrea darts. Cel mijlociu lego sau set pentru experimente Vedem care e mai ieftin :)) Cel mic muulte vrea, nu are o dorinta stabila, dar sper ca voi gasi ceva :)

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Cand era mic, da chiar mai ieri era) nu era atat de greu, dar in acest an dorinta este foarte costititoare, mai scumpa decat telefonul mobil cu hello kity(

nici nu stiu cum o sa ma discurc( nu vreau sa-l dezamagesc, el inca crede in Mos Craciun( :sorry:

Editat de LoredanaSP

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

Eu il rugam sa scrie mai multe cadouri preferate. si eu alegeam acela care sokoteam de cuviinta. ori acela la care agungea bani. Ear baieatului ii spuneam ca Mos Craciun a socotit ca tu ai meritat uite asa cadou, si uite la anul ai sa fii mai ascultator si vei invata mai bine si cred ca Mos craciun iti va face un cadou mai bogat...))

Partajează acest post

Link spre post
tasham

Eu il rugam sa scrie mai multe cadouri preferate. si eu alegeam acela care sokoteam de cuviinta. ori acela la care agungea bani. Ear baieatului ii spuneam ca Mos Craciun a socotit ca tu ai meritat uite asa cadou, si uite la anul ai sa fii mai ascultator si vei invata mai bine si cred ca Mos craciun iti va face un cadou mai bogat...))

interesanta abordare - tre s aincerc si eu :girl_crazy: iaca colegele de servici imi recomanda un Xbox - idee nu am ce-i asta  - da tipa copiii se distreaza :poka1:

Partajează acest post

Link spre post
danyela

La mine anul acesta cel mare e tare modest,a zis ca vrea de la Mosu un puzzle 3D,iar cel mic smecherul vrea “de toate celea"...

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Şi eu am problema cu alegerea cadoului. Am întrebat fiul ce vrea să - i aducă moşul, iar el vrea numai bumboane. Bumboane şi aşa îi cumpăr, dare vreau să - i iau şi ceva un cadou şi nu ştiu ce. Parcă are de toate. Şi pazle, şi constructor, şi o grămadă de jucării. Ce să -i iau?

Partajează acest post

Link spre post
jenusca

У нас тоже проблема с подарком каждый год, чем старше тем сложнее. В этом году он хочет конструктор LEGO,

хотя у него их и так 5 штук в одном пакете лежат.

Partajează acest post

Link spre post
tasham

cred ca asta e problema multor din noi - majoritatea copiilor au tot ce-si doresc, chiar mai multe - si cind vine timpul de zi de nastere sau Craciun - tre sa-ti farimi capulce sa-i iei :kiss:

Partajează acest post

Link spre post
Seemoon

Si la noi situatia e dificila de tot anul acesta cu Mos Craciun....Fetita are tot ce-si doreste din jucarii: o multime de papusi, bucatarie cu accesorii, fier de calcat, oglinda cu accesorii pentru frumusete......etc DAR intimplator a vazut pe site-ul cu jocuri la calculator asa ceva http://shop.barbie.com/en-us/productdetail.html?id=18338196&productxxx=1&ProductName=BARBIE-DREAMHOUSE-New-Version-     Si doreste aceasta casuta de vis pentru papusele Barbie si GATA. Cum eu sa-i explic ca pretul este prea exagerat si la noi nici nu stiu unde as putea sa gasesc asa ceva, cu atit mai mult ca in ianuarie isi sarbatoreste ziua de nastere si asteapta alta surpriza? :scratch_one-s_head:

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель

И у нас проблема с подарком для старшего (9,5 лет)... И тоже верит в ДМ, и с адвент календарем и заданиями таааак парится).

Может для старшиков уже и не надо смотреть в сторону игрух?

Я своему иногда покупаю всякие аксессуары или дурацкую одежду, типа шапки с дурацкими приколами, или перчатки байкерские, или подвески всякие на брюки.

Из последнего дарила рэповскую крутяжную бейсболку и цепь здоровую с подвеской- громадный доллар)))... мой заценил, щеголяет на диско др друзей)))

А сейчас я в растеряности, сам то даже не знает что просить в письме(

Partajează acest post

Link spre post
jagoda

Stiu ca multi din voi ve-ti ride, dar copiii mei inca mai cred in Mos Craciun si nu vreau sa-i dezamagesc :blush: Ideea cu scrisoarea nu merge - pentru ca in fiecare an ei cer "sanatate" . Voi ce cadouri faceti?

Ce copii bravo! Sa-ti traiasca.

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель

А, вспомнила еще для мальчиков

Своему дарила этакую каску как для строителей, а по бокам вставляются в стаканчики бутылки с водой и трубочка идет вокруг головы... Короче, прикол)... Мой оооочень ее хотел и часто в ней прикалывается.

Видела и у нас в продаже, но точно где не помню(.

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

interesanta abordare - tre s aincerc si eu :girl_crazy: iaca colegele de servici imi recomanda un Xbox - idee nu am ce-i asta  - da tipa copiii se distreaza :poka1:

Copii mei anul trecut au primit sub brad xbox+kinekt, sunt mega multumita. Danseaza, se joaca in jocuri active. Mai putina alergatura prin casa.

Partajează acest post

Link spre post
PbICb

ОГО! здорово! Алина, а где покупала, если не секрет?

Partajează acest post

Link spre post
Rost

мы дарили mp4 заказали на999 еще есть прикольные боксы в виде машин и разное такое

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Лен, не у нас, это им подарок от дяди был, моего брата

Но штучка стоит внимания, она практически на любой возраст, потому что мои муж и брат двухметровые вполне себе скачут, играя на нём в игры. А для меня есть танцы.

Ну и у девчонок детские игры и танцы

Partajează acest post

Link spre post
Rost

А, вспомнила еще для мальчиков

Своему дарила этакую каску как для строителей, а по бокам вставляются в стаканчики бутылки с водой и трубочка идет вокруг головы... Короче, прикол)... Мой оооочень ее хотел и часто в ней прикалывается.

Видела и у нас в продаже, но точно где не помню(.

http://maginbox.md/index.php?id_category=5&controller=category&id_lang=4

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

Fetita mea vrea Iphone, ii scrie Mosului sa-i aduca.  Si cel mic ma tot siciie: mama, da papusa vrea telefon"cu degete"...   Cum sa-isatisfac dorinta daca de la scoala si fara manusi vine uneori?  Cu cel mai mic e mai usor - Hot weels e la putere, dar fetei chiar nu stiu ce surpriza sa-i fac. 

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Copii mei anul trecut au primit sub brad xbox+kinekt, sunt mega multumita. Danseaza, se joaca in jocuri active. Mai putina alergatura prin casa.

А что это такое?

Partajează acest post

Link spre post
karincikk

Fiul meu are 11 ani, si parca mai crede, sau poate ca asa ii comod sa creada. Scrisoare inca n-a scris, dar mi-a spus ca vrea si el xbox+kinekt, de unde sa-l iau, habar n-am. Si inca cit costa oare?!

In anii precedenti ii cumparam constructore de model Lego, dar alegeam sa aiba multe piese, sa-i fie mai interesant.

Partajează acest post

Link spre post
PbICb

Fiul meu are 11 ani, si parca mai crede, sau poate ca asa ii comod sa creada. Scrisoare inca n-a scris, dar mi-a spus ca vrea si el xbox+kinekt, de unde sa-l iau, habar n-am. Si inca cit costa oare?!

In anii precedenti ii cumparam constructore de model Lego, dar alegeam sa aiba multe piese, sa-i fie mai interesant.

на 999 глянула. стоит это добро от 215 евриков + кинект 80-90 их же.  :swoon:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum