milashka89

До Скольки Месяцев Вы Стерилизовали Бутылочки?

Postări Recomandate

milashka89

нам 4 месяца.до 3 мес стерилизовала...потом надоело и не вижу особой нужды, так как ребёнок сейчас всё в рот тянет-эти вещи я же не стирилизую( например кровать..) и слава богу. Да и мне кажеться , что ребёнка не нужно под колпаком изолировать, иммунитет должен выробатываться .А вы во сколько месяцев перестали стерилизовать?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Эвиза

вообще не стерилизовала. Бутылки были из пластика. Просто горячей водой с детским мылом и хорошо сполоснуть.

Partajează acest post

Link spre post
sergheevna

Тоже не стерилизую бутылочку. Кипятком обдаю после моющего ср-ва и достаточно))))))

Partajează acest post

Link spre post
GladiOlka

Я перестала стерилизовать когда начали прикармливать ребёнка) Просто мыла их хорошо, и ошпаривала кипятком.

Partajează acest post

Link spre post
lucaroxana25

baitelul meu are 1,7 ani si papa si acum lapte praf si i le stirilizezi si acum

Partajează acest post

Link spre post
Carolina4046

Ca sa nu va chinuiti cu sterilizarea, eu am descoperit pt mine(dar cred ca va fi de folos si pt alte mamici) lichid de sterilizare de la Chicco. Eu tot, ca si dvs, biberoanele, suzetele le spalam cu solutie lichida pt bebelusi, aopi le opaream pe jum. ora. Cind am incercat acest lichid am vazut cum ramine pe sticla depuneri, mai ales de la ceai. Atit de usor se inlatura murdaria,dupa ce stau jumatate de ora biberoanele. In plus, cu el poti dezinfecta si jucariile, care de pe la 4 luni, copii le rod, + acolo scrie ca si fructele, dar inca n-am incercat. Miine o sa incerc cu mere. Apropo, nu-i scump deloc, in jur de 70-80 lei.

Editat de Carolina4046

Partajează acest post

Link spre post
killkillpusycat

am sterilizat pina la 3 luni.

Partajează acest post

Link spre post
gregoriana

Ca sa nu va chinuiti cu sterilizarea, eu am descoperit pt mine(dar cred ca va fi de folos si pt alte mamici) lichid de sterilizare de la Chicco. Eu tot, ca si dvs, biberoanele, suzetele le spalam cu solutie lichida pt bebelusi, aopi le opaream pe jum. ora. Cind am incercat acest lichid am vazut cum ramine pe sticla depuneri, mai ales de la ceai. Atit de usor se inlatura murdaria,dupa ce stau jumatate de ora biberoanele. In plus, cu el poti dezinfecta si jucariile, care de pe la 4 luni, copii le rod, + acolo scrie ca si fructele, dar inca n-am incercat. Miine o sa incerc cu mere. Apropo, nu-i scump deloc, in jur de 70-80 lei.

treb sa iau si eu, am inceput de la o luna cu steriliyatorul cin d copilul facea candida in gurita, cum am trecut la sterilizator sa terminat problema

Partajează acest post

Link spre post
huva

Я ни старшему ни младшему не стерилизовала, промывала и кипятком обдавала и все ) тоже самое и с сосками

Partajează acest post

Link spre post
kotea89

я не стерилизую...мою с моющим средством потом обдаю хорошенько кипятком и все...никаких проблем нет

Partajează acest post

Link spre post
Dina89

стерилизовала до 4 мес, а потом перестала. сейчас мою простой водой, иногда с мылом. бутылки есть и стеклянные и пластиковые

Partajează acest post

Link spre post
katia82

и я кипятком обдаю = ставлю в кастрюльку и обливаю крутым кипятком с чайника.

Partajează acest post

Link spre post
Padma

Стерилизовала редко, только после проблем со стулом, сейчас просто щёткой мою и обдаю кипятком

Partajează acest post

Link spre post
Enya

Почти до двух лет кипятила в их миске бутылочки стеклянные и туда же в конце кидала за компанию пласт.тарелочки и ложечки. Пока один раз не уснула и проснулась через час с кухней полной дыма.

Сказала сама себе, что хватит быть сверхчистюлей.

будя.

С тез пор месяца три просто мою все.

Partajează acest post

Link spre post
Lesika

со старшей месяцев 3  стерилизовала. а с младшей стерилизовала изредка в компании с сосками. ну там раз в неделю

Partajează acest post

Link spre post
karlesa

я кипячу бутылочки и планирую это делать до первого прикорма(5-6 месяцев)

Partajează acest post

Link spre post
Alenkaa

До года и пару месяцев кипятила их постоянно,а сейчас перестала,хватает в микроволновке их на 2 мин стерилизовать

Partajează acest post

Link spre post
Zefirka

Не стерилизовала вообще. Промывала хорошо с спец. средст и обдавала кипятком ( младенцу) а потом просто мыла хорошо и все.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum