Marussia

Одежда Отечественных Брендов

Postări Recomandate

Marussia

Модели не мои, ткань не моя, мне в такой неуютно, я люблю мягкие. Было дно платьичко из мягкого трикотажа, так модель балахонистая. Там зато красивые палантины есть ажурные от 300 лей, но у меня есть в таком стиле уже. 

Надо будет зайти на днях,платье там одно очень понравилось,выставляла тут фото,правда не знаю на какой рост оно идет.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ihtus

Платьичко я кстати купила в Gemenii, тоже отечественный производитель, шьёт на экспорт. Поэтому на этикетках аккуратно вырезано название бренда и номер изделия. По другим товарам "вычислила", что это скорее всего Инфинити. А Инфинити шьёт для дороти перкинс, может ещё для кого-то.

Partajează acest post

Link spre post
lita

Платьичко я кстати купила в Gemenii, тоже отечественный производитель, шьёт на экспорт. 

а где этот бутик?

сможете объяснить

и какие у них цены плиз

Editat de lita

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Там не совсем бутик, это на 2м этаже, крыло вдоль штефана. По центральной части крыла получаются магизинчики-бутики, а вдоль центральной есть боковая, в неё 2 или три захода с центральной. В одном из них обувь, в другом несколько отделов, этот сразу справа. Даже не знаю как меня занесло туда, и там если честно куча откровенной ерунды, но вот своё выцепила сразу, хотя вообще не планировала ничего покупать, "убивала" час времени между мероприятиями.

Цены на всё не смотрела, моё 240 стоило, видела пару интересных по 150, просто не моя модель, но симпатичные

Partajează acest post

Link spre post
lita

мммммм

второй этаж, крыло на Штефана, вход перпендикулярно Штефану, так?

в конце зала?

а что там еще продают?

будет и у меня время, зайду

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

да, так

прямо по курсу сумки, не смотрела, ткани для занавесок, куртки - это для "опознания"

А именно тут - много всего, висит плотно, я особо не рассматривала. Видела кардиганы, комбинезоны типа алладинов, но мрачные расцветки. 

Partajează acest post

Link spre post
micaela

а что там еще продают?

sunt genti

marerial PU, dar cele ale firmei Kenguru sunt ff calitative desi modelele nu sunt extra...

Partajează acest post

Link spre post
micaela

sorry ca m-am bagat in vorba

doream sa intreb cine stie unde se afla butic cu rochii cusute in RM, stiu ca este un butic la etajul doi- sala dea lungul str Puskin?

nu era vreun brand anume

Partajează acest post

Link spre post
lita

sorry ca m-am bagat in vorba

doream sa intreb cine stie unde se afla butic cu rochii cusute in RM, stiu ca este un butic la etajul doi- sala dea lungul str Puskin?

nu era vreun brand anume

la etajul doi, in partea veche 

in rindul din mijloc, dar din partea Puskin

acolo chiar la inceputul rindului se vinde lengerie

sper ca este clar cum am lamurit

Partajează acest post

Link spre post
micaela

acolo si cautam

dar ultima data erau mai mult modele pentru marimea 48, mie imi trebuie ceva mai mici

cu vreo doi ani in urma luasem de acolo o rochita pentru lucru si mi-a placut cum se poarta

poate am nimerit cind nu aveau modele

am sa incerc din nou -bine ca nu am incurcat buticul

Editat de micaela

Partajează acest post

Link spre post
lita

Deci, am vost la Iuvas in Centru

Costume pentru barbati au, chiar xxxl, sau 56, dar nu sint sigura ca merg pentru barbati intalti

Lungimea interioara al pantalonului 90, exterioara 118, sper ca am retinut bine

Am vrut sa-mi iau un costum, dar sint inre marimi, 42-mic, 44-mare

Partajează acest post

Link spre post
Noela

tak, fetelor, m-ati derutat complet - etajul @ asta am inteles, acum paralel cu Stefan sunt 2 culoare - unul asta care chiar da pe Stefan si unul in capatul gemenilor care s-a deschis acum vreo 2-3 ani, sau hai sa zic mai simplu - cand te ridici pe scarile centrale (intrare de pe Stefan) e coridorul apropiat care da pe Stefan sau trebuie de dus in celalat capat la scarile care vin de pe Puskin? :))) m-a inteles cineva? :)))

Partajează acest post

Link spre post
lita

eu am inteles ca e vorba de aripa, paralela cu Stefan, de pe fereasta se vede strada

daca vorbim de ceea ce a scris Alina

Editat de lita

Partajează acest post

Link spre post
Noela

o asteptam pe Alina sa ne explice

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

eu am inteles ca e vorba de aripa, paralela cu Stefan, de pe fereasta se vede strada

daca vorbim de ceea ce a scris Alina

aha

Partajează acest post

Link spre post
music_4_life

Модели не мои, ткань не моя, мне в такой неуютно, я люблю мягкие. Было дно платьичко из мягкого трикотажа, так модель балахонистая. Там зато красивые палантины есть ажурные от 300 лей, но у меня есть в таком стиле уже. 

Я была там на днях. А мне наоборот, модели и ткани очень понравились, люблю плотные ткани, модели платьев 50-60х гг, обожаю такие)))

Они на фэйсбуке https://www.facebook.com/pages/Sekana-by-Natalia-Melnic/455534124519350

1474421_582082301864531_509761694_n.jpg

552749_553753204697441_1431362022_n.jpg

Цены на платья 1100-1600 леев.

П.С. платье с фото :give_heart:

Editat de music_4_life

Partajează acest post

Link spre post
Noela

сегодня к ним заходила тоже - в принципе платья симпатичные, но опять же на маленький размер тяжело найти, да и цены как Настя говорила высокие, мне кажется у Жеоржет можно найти и подешевле

хотя на ФБ все модели маленьких размеров в магазине мало таких

Partajează acest post

Link spre post
OliMioli

нравилось в секане всё по фоткам, но из-за цен уже всё и не нравится. слишком дорого за ретро стиль, ничего нового, просто подано аккуратненько. ещё неизвестно какие ткани, если ненутуральные, то грош цена им.

Partajează acest post

Link spre post
Skalen

Года 2 назад купила платье в Триконе за 250 лей, носится и стирается безупречно!

Вот и платье :

ba0f4289855e69a79dae78851f4e7823.jpg

Editat de Skalen

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Вера, это ты? красотка!

платье тоже ))

Partajează acest post

Link spre post
Skalen

Это я)) Спасибо!

Вера, это ты? красотка!

платье тоже))

Partajează acest post

Link spre post
OliMioli

шикарно! я подумала, это рекломное фото :ok1:

Partajează acest post

Link spre post
lita

шикарно! я подумала, это рекломное фото :ok1:

si eu asa am crezut

Partajează acest post

Link spre post
duselu

Si eu de multi ani cumpar de la Iuvas malete p/u mine, p/u sot lengerie si de vreo 2 ani maiouri polo, si toate foarte bine se poarta si se spala, p/u fetita am mai luat costume de vara, preturile sunt accesibile, dar mai ales cind sunt reduceri, atunci in genere este ieftin.

P/u mine mi-am cumparat de la Acoza textile maiouri la piele, la fel foarte calitative, dar cei drept cu vreo 2 ani in urma, dar sunt intr-o stare buna si pina acuma.

Am avut pulover de la Tricot, la fel sa purtat bine, dar acum nustiu cum stau ei cu calitatea...

Partajează acest post

Link spre post
Amiga

А кто-то слышал или видел, что в некоторых магазинах Linella продают не только продукты, но и вещи??

Я совсем недавно узнала, и была очень удивлена...Говорят там продают вещи отечественных производителей.. Только я так и не поняла, там только один бренд у них, или сразу несколько..

Точно есть на чеканах и на телецентре...и кажется еще на буюканах..но я не особый спец по этому магазину)

Кто видел, отпишитесь, интересно, есть ли там что-то стоящее?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum