SELI

Astigmatism Hipermetropic Compus

Postări Recomandate

SELI

Buna ziua!

Copilul meu de 7 ani a fost recent diagnosticat cu astigmatism hipermetropic compus. Ni s-a spus ca e un defect innascut. Plus muschiul ochilul (cred eu ca este vorba despre muschiul ciliar) este slab dezvoltat la ambii ochi. Fara termeni medicinali au spus ca vederea lui este la moment la 50 %. Si trebuie de antrenat acesti muschi, pentru a fortifica capacitatea de vedere a ochilui.

Acestea sunt rezultatele investigatiei.

666afa0410a5.jpg

2298116a51fc.jpg

Ni s-a recomandat acum fizioterapie cite 10 zile o data la 3 luni, de 4 ori pe an si dupa primul tratament se vor indica ochelari, pe care ii v-a purta in continuu.

Ma intereseaza mult parerea Dvs. in legatura cu diagnosticul pus si daca este posibil de facut la clinica Dvs acest tratament fizioterapeutic, in ce consta el si cit ne va costa o cura de 10 zile.

Va multumesc anticipat si astept raspunsul Dvs.

Editat de natavic

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Микрохирургия глаза

Buna ziua!

Copilul meu de 7 ani a fost recent diagnosticat cu astigmatism hipermetropic compus. Ni s-a spus ca e un defect innascut. Plus muschiul ochilul (cred eu ca este vorba despre muschiul ciliar) este slab dezvoltat la ambii ochi. Fara termeni medicinali au spus ca vederea lui este la moment la 50 %. Si trebuie de antrenat acesti muschi, pentru a fortifica capacitatea de vedere a ochilui.

Acestea sunt rezultatele investigatiei.

666afa0410a5.jpg

2298116a51fc.jpg

Ni s-a recomandat acum fizioterapie cite 10 zile o data la 3 luni, de 4 ori pe an si dupa primul tratament se vor indica ochelari, pe care ii v-a purta in continuu.

Ma intereseaza mult parerea Dvs. in legatura cu diagnosticul pus si daca este posibil de facut la clinica Dvs acest tratament fizioterapeutic, in ce consta el si cit ne va costa o cura de 10 zile.

Va multumesc anticipat si astept raspunsul Dvs.

Добрый день

Для нас этой выписки не достаточно чтобы назначить вам лечение. Во всяком случае мы не видим остроты зрения с коррекцией, чтобы судить об амблиопии, и судя по данным рефрактометра диагноз описан не полностью.

Partajează acest post

Link spre post
SELI

Спасибо. Мы подойдем в ваш центр для более тщательных обследований.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum