Vizitator alina

Careva Schimbari Fiziologice Dupa Nastere

Postări Recomandate

Vizitator alina

fetelor scriu anonim fiindca ma simt putin incomod si nu prea stiu unde sa ma adresez si daca mai poate fi schimbata situatia

dupa nastere greu imi tin udul(трудно сдерживаю мочу) deja mii asa incomod la fiece tuse sau stranut ma trezesc uda, trebuie permanent sa am absorbant si deja a trecut mai mult de 2 ani, de aceea vreau sa va intreb unde sa ma adresez? mai poate fi schimbat deja discomfortul asta?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
azar

Вам надо пойти к урологу, или уролгинекологу.

Может быть и инфекция, а может и просто мышцы растянуты, и надо будет делать упражнения для укрепления мышц тазового дна.

Partajează acest post

Link spre post
rolya

конечно к гинекологу,не надо было ждать 2 года.

Partajează acest post

Link spre post
Rost

упражнения Кегеля

у многих такое бывает

Partajează acest post

Link spre post
olesea25

Cred ca trebuie sa mergeti neaparat la ginecolog, poate fi si lasarea uterului (опущение матки). Pina ajungeti la ginecolog, faceti exercitiile Kegel, ele nu incurca.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator anonimous127

de ce ati asteptat asa de mult /ce simtiti nu este o norma .adresativa la medic neaparat/cum a spus cineva mai sus sau infectie sau ceva ginecologic

Partajează acest post

Link spre post
twimoon

fetelor scriu anonim fiindca ma simt putin incomod si nu prea stiu unde sa ma adresez si daca mai poate fi schimbata situatia

dupa nastere greu imi tin udul(трудно сдерживаю мочу) deja mii asa incomod la fiece tuse sau stranut ma trezesc uda, trebuie permanent sa am absorbant si deja a trecut mai mult de 2 ani, de aceea vreau sa va intreb unde sa ma adresez? mai poate fi schimbat deja discomfortul asta?

Eu tot am avut aceiasi situatie dupa nastere,ma simteam tare aiurea,dar a trecut de la sine peste vreo jumatate de an.Am fost si la ginecolog si mi-a zis sa fac execitii pt intarirea muschilor.

Partajează acest post

Link spre post
ponypuffprincess

к врачу - это в первую очередь

а для себя - элементарную зарядку по утрам и вечерам делать. приводит в тонус организм в целом )

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum