Vizitator eu

Intrebare Chinuitoare

Postări Recomandate

Vizitator eu

Buna ziua!As avea nevoie si eu de niste pareri.

Anul trecut mi s-a depistat un miom uterin si niste chisturi,un an am facut tratament cu Utrogestan,iar acum medicul ma sfatuie sa incep un asa zis tratament prin intermediul steriletului MIRENA.Ce vreau eu sa stiu?Din cele citite si stiute,steriletul se foloseste atunci cind viata sexuala e destul de activa,dar ce se face atunci cind relatiile sexuale sunt foarte rare,Acest sterilet nu este contraindicat????Vreau sa stiu ,daca poate cineva sa-mi explice acest factor,caci la medic v-oi merge peste 2saptamini,dar as vrea sa stiu cazuri reale.Daca poate cineva sa ma ajute,v-oi fi foarte recunascatoare.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
olya

Buna ziua!As avea nevoie si eu de niste pareri.

Anul trecut mi s-a depistat un miom uterin si niste chisturi,un an am facut tratament cu Utrogestan,iar acum medicul ma sfatuie sa incep un asa zis tratament prin intermediul steriletului MIRENA.Ce vreau eu sa stiu?Din cele citite si stiute,steriletul se foloseste atunci cind viata sexuala e destul de activa,dar ce se face atunci cind relatiile sexuale sunt foarte rare,Acest sterilet nu este contraindicat????Vreau sa stiu ,daca poate cineva sa-mi explice acest factor,caci la medic v-oi merge peste 2saptamini,dar as vrea sa stiu cazuri reale.Daca poate cineva sa ma ajute,v-oi fi foarte recunascatoare.

totul depunde de rezultatele, care le aveti dupa un an de tratament cu utrojestan.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum