DaniliucVictor

Torconstruct Prim, Cartusa 95, Durlesti

Postări Recomandate

DaniliucVictor

Stie cineva de ei? 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DaniliucVictor

etaj 1-4 = 420€

etaj 4-9 = 390€

Partajează acest post

Link spre post
Мия

самореклама?))

Partajează acest post

Link spre post
DaniliucVictor

самореклама?))

Нет, думаем брать там квартиру.

Partajează acest post

Link spre post
Мия

не далеко ли от города?

общественный транспорт говорят не ходит после 9ти, да и ни школы ни садика нормального рядом...

еще и алкашей куча... частный сектор как-никак...

В общем я не лучшего мнения о дурлештах...

и на этой улице на сколько я знаю проблема с газом.. в смысле его - нет...

Partajează acest post

Link spre post
DaniliucVictor

не далеко ли от города?

общественный транспорт говорят не ходит после 9ти, да и ни школы ни садика нормального рядом...

и на этой улице на сколько я знаю проблема с газом.. в смысле его - нет...

Este liceu Moldo-Turc alaturi, baiatul oricum la Gradinita merge in Durlesti. Rutierele da, nu prea merg dupa 9. De gasificare nu cunosc, constructorii spun c este gaz.

De acolo mai repede ajung in centru decat de la Ciocana.

Editat de DaniliucVictor

Partajează acest post

Link spre post
DaniliucVictor

Nu este nimeni care a bronat sau a cumparata acolo? 

Partajează acest post

Link spre post
Мия

А это не тот дом который прямо на перекрестке и уже сдан в эксплуатацию?

Молдо-Турецкий лицей говорят сильный, только мальчики учатся отдельно от девочек.. ну естественно он частный и наверняка не малых денег стоит.. ну ладно эт не мне решать)

Partajează acest post

Link spre post
DaniliucVictor

Nu, e pe linia a doua, in spatele acelor blocuri. Acum e ridicat pana la nivelul 4, incep nivelul 5.

Partajează acest post

Link spre post
Мия

аа ну возможно первую линию строила та же компания, попробуйте узнать у людей которые там живут.

Partajează acest post

Link spre post
cisa

Domnisoara, DVS realizati ce scrieti? 

Partajează acest post

Link spre post
Мия

вполне, у меня в том районе родственники живут

Partajează acest post

Link spre post
cisa

Ei tot sunt alcoolici? Doar locuiesc in sectorul privat...

Partajează acest post

Link spre post
Мия

Ei tot sunt alcoolici? Doar locuiesc in sectorul privat...

мнда, а сами-то... нет слов...

Partajează acest post

Link spre post
Kralya

а зачем всех людей под одну гребенку?

отврат

Partajează acest post

Link spre post
mamunya

Am analizat aceasta oferta pentru ca era la un pret foarte si foarte atractiv. Apartamentele lor sunt vindute prin compania ProimobilGrup. La companie mi-a placut de persoana care se ocupa de vinzarile acestora,foarte amabila tot mi-a explicat. Am fost la fata locului. Ce pot sa spun...in luna mai 2014 (cum este afisat la ei pe site) blocul la sigur nu se va da in exploatare.

Dar nu asta a fost cauza din care nu ne-am oprit la ei....analizati foarte bine contractul, Va sfatui chiar sa va consultati cu un jurist. Compania este noua, acesta este primul obiect iar contractul e este tare скользкий .

Cel mai tare m-a deranjat punctul prin care comapnia isi rezerva dreptul de a gaja bunul imobil al carui investor esti tu (cumaparatorul cu 30% deja investite ca rata initiala) pentru a atrage mijloace banesti cu ajutorul carora sa termine constructia. Pfffffff...am solicitat sa fie schimbate cca.7-8 pct. din contract (in anexa nu era precizat nici daca cazanul intra in pretul apartamentului, nu era nimic de calorifere, absolut nimic concret despre conditiile in care ei trebuie sa iti predea apartamentul) ei au spus ca contractul nu se schimba,este contract - tip si atit. Nu i-am mai sunt 1 sapatamana (timp in care deja am gasit alta locuinta putin mai scumpa dar deja data in exploatare tot in Durlesti) si ne-au sunat ei ca deja au schimbat contractul si sa venim sa semnam. Iata asa

Sper cuiva sa ii fie de folos informatia respectiva si sa solicite schimbarea punctelor in contract care nu va aranjeaza.

Editat de mamunya

Partajează acest post

Link spre post
zhenea

Am analizat aceasta oferta pentru ca era la un pret foarte si foarte atractiv. Apartamentele lor sunt vindute prin compania ProimobilGrup. La companie mi-a placut de persoana care se ocupa de vinzarile acestora,foarte amabila tot mi-a explicat. Am fost la fata locului. Ce pot sa spun...in luna mai 2014 (cum este afisat la ei pe site) blocul la sigur nu se va da in exploatare.

Dar nu asta a fost cauza din care nu ne-am oprit la ei....analizati foarte bine contractul, Va sfatui chiar sa va consultati cu un jurist. Compania este noua, acesta este primul obiect iar contractul e este tare скользкий .

Cel mai tare m-a deranjat punctul prin care comapnia isi rezerva dreptul de a gaja bunul imobil al carui investor esti tu (cumaparatorul cu 30% deja investite ca rata initiala) pentru a atrage mijloace banesti cu ajutorul carora sa termine constructia. Pfffffff...am solicitat sa fie schimbate cca.7-8 pct. din contract (in anexa nu era precizat nici daca cazanul intra in pretul apartamentului, nu era nimic de calorifere, absolut nimic concret despre conditiile in care ei trebuie sa iti predea apartamentul) ei au spus ca contractul nu se schimba,este contract - tip si atit. Nu i-am mai sunt 1 sapatamana (timp in care deja am gasit alta locuinta putin mai scumpa dar deja data in exploatare tot in Durlesti) si ne-au sunat ei ca deja au schimbat contractul si sa venim sa semnam. Iata asa

Sper cuiva sa ii fie de folos informatia respectiva si sa solicite schimbarea punctelor in contract care nu va aranjeaza.

De la ce companie ati procurat daca nu-i secret?

Partajează acest post

Link spre post
Nina777

oameni buni, calitatea de acolo este de cea mai rea, raionul foarte rau, mai bine cautati ceva in locuri mai potrivite.....casele se fac din cele mai rele materiale, o sa va muscati coatele daca veti procura la ei.....

Partajează acest post

Link spre post
VladaMilla

Consider ca raionul e destul de bun. Circula rutierele 180, 101, 124, autobusul 11, gradinita si policlinica is la citiva metri, la distanta de o statie este liceul Hyperion, iar in alta directie - liceul Orizont. Timp de 5 ani cit am dus copiii la gradinita nu am vazut mai multi oameni beti decit vad deobicei prin oras. Imprejur is multe case noi.

Partajează acest post

Link spre post
Nina777

relativ e bine

Partajează acest post

Link spre post
Citrinka

Bună,as vrea sa stiu locuitorii acestui bloc sunt multumiti de calitatea constructiei?!

Partajează acest post

Link spre post
guta

Ce puteti spune despre regiune la general? Nu te simti izolat? Ne gindim sa procuram apartament prin regiune, se merita? Cum cu transportul public?

Partajează acest post

Link spre post
EugenG
La 15.09.2017 la 17:01, guta a spus:

Ce puteti spune despre regiune la general? Nu te simti izolat? Ne gindim sa procuram apartament prin regiune, se merita? Cum cu transportul public?

ati mai aflat ceva informatie despre ei? 

Partajează acest post

Link spre post
guta

nimic inca , din analiza care am fc si discutii parerile sunt impartite

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum