Vizitator Ludmila

Anexa La Apartament

Postări Recomandate

Vizitator Ludmila

Buna ziua, am asa o intrebare. Apartamentul nostru se afla la etajul 2 al unui bloc cu 5 etaje. Primul etaj il ocupa un  magazin  care are construita o anexa mare. Noi am vrea sa construim deasupra acestei anexe a magazinului, o anexa proprie din apartamentul nostru. Magazinul este privatizat, iar directoarea acestuia nu este impotriva constructiei noastre. Intrebarea este cat de legala va fi constructia si ce pasi trebuie efectuati pentru a o legaliza?

Va multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua, am asa o intrebare. Apartamentul nostru se afla la etajul 2 al unui bloc cu 5 etaje. Primul etaj il ocupa un  magazin  care are construita o anexa mare. Noi am vrea sa construim deasupra acestei anexe a magazinului, o anexa proprie din apartamentul nostru. Magazinul este privatizat, iar directoarea acestuia nu este impotriva constructiei noastre. Intrebarea este cat de legala va fi constructia si ce pasi trebuie efectuati pentru a o legaliza?

Va multumesc

Să vă adresati la un arhitector care va va face schita de proiect si care urmeaza mai intii a fi avizata la primaria mun. Chișinău, directia arhitectura. Daca treceti de etapa aceasta va urma obtinerea certificatului de urbanism de proiectare, proiectul constructiei, autorizatia de construire. Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum