Postări Recomandate

TatianaSirbu

Salut, stie cineva ceva despre constructia casei din Chisinau strada Alexandru cel Bun 115?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
leon

Salut, stie cineva ceva despre constructia casei din Chisinau strada Alexandru cel Bun 115?

да знаем такой не советую покупать у них. крайне не добросовестная и не благонадежная компания 

Partajează acest post

Link spre post
leon

Оставляем отзывы. Кто что знает?

Partajează acest post

Link spre post
Ekko

Оставляем отзывы. Кто что знает?

мы приобрели квартиру в доме по адресу Александру чел Бун. Оплатили всю сумму. (((

Сроки по сдачи дома прошли .... застройщик собрал все деньги и перебросил на другие объекты. Из достоверного источника знаю, что денег у фирмы нет, банковские движения денег прекращены, админ. состав мило улыбается и кормит обещаниями, каждый раз откладывая сроки сдачи в эксплуатацию.

при всем том, что бетон заливали еще в 2007-2008 году, согласно контракту )) мы уже должны там жить.

ни в коем случае не связывайтесь с ними !!!!

Editat de Ekko

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

и что нет никакой управы на то что они нарушают условия контракта по сдачи дома в эксплуатацию?? в России слышала что за каждый месяц просрочки должны выплачивать компенсацию..

ужас..

Partajează acest post

Link spre post
Ekko

и что нет никакой управы на то что они нарушают условия контракта по сдачи дома в эксплуатацию?? в России слышала что за каждый месяц просрочки должны выплачивать компенсацию..

ужас..

никакой ((

кормят обещаниями и постоянно прячутся

Partajează acest post

Link spre post
Perseida

si eu am cumparat de la ei si deja au trecut doi ani de cind trebuia sa dea in exploatare. Blocul din spate nici nu are finisata carcasa. Stie cineve ceva, se lucreaza acolo, ca de fiecare data cind sun dau raspunsuri evazive. Sunt foarte nesinceri, nu stiu ce sa cred. Eu sint plecat peste hotare si nu pot sa aflu nimic despre ce se intimpla. Orice informatie e de apreciat.

Partajează acest post

Link spre post
magadan

Salut, si noi am procurat de la ei apartament in 2013, si tot cu promisiuni ni-au tinut pina acum, am fost o luna in urma si am vorbit cu N. Spatarel care promitea ca pina in primavara anului 2016 vom avea cheile, au promis si careva recalcule si recompense pentru intirziere. Practic toata echipa de la oficiu era schimbata, nu mai era nimeni din cei care au activat pe atunci in 2013, chiar si doamna Valentina care ne vinduse apartamentul era plecata sub pretextul unei boli, iar peste un timp au recunoscut ca nu o sa mai revina. Am fost si la inceputul lunii decembrie la oficiu si se vedeau careva mici miscari, lucrau la fatada casei si la peretii interiori. Propun tuturor persoanelor care au achizitionat imobile de la Compania Top Level  formarea unui grup pentru depunerea unei plingeri si  sau,  actionarea ulterioare a companiei in judecata. Va MULTUMESC

Partajează acest post

Link spre post
Rambo

Buna ziua
Eu am cumparat apartament la Compania TOP LEVEL IN MARTIE 2014, si este adevarat ca ei au avut probleme financiare si au mers lucrarile o perioada incet si se intirzie cu darea in exploatare, vara asta cind am fost la companie mi sa spus ca au scazut vinzarile si se lucreaza mai lent. Acum o luna in urma am fost sunat de companie sa vin sa-mi concretizez proiectul cu electricitate, cind am mers la fata locului am fost surprins sa-mi vad apartamentul deja in varianta alba. Am intrebat de Prorab citi muncitori sunt pe santier, erau 54 de muncitori... am vorbit cu baietii care lucreaza acolo si ei au spus ca se mai aduna muncitori si ca se preconizeaza ca in primavara lui 2016 sa finiseze lucrarile.
nu stiu cum voi dar eu am cumparat apartament la compania Top Level doar ca sa-l vind mai departe, 2 strazi mai la vale se vinde in casa data in exploatare de la 750 euro in sus.

Partajează acest post

Link spre post
Rambo

După ce am fost la fața locului, ca sa vad la ce etapa este apartamentul meu, am prins speranta că în primăvară voi primi cheile. Și aș vrea să Vă spun să nu credeți cu urechile, dar mai bine cu ochii, cine întradevăr se interesează de finalizarea construcțiilor, mai bine mergeți singuri la fața locului și vedeți. Chiar și dicutați cu Directorul, fiindcă am înțeles că el este permanent pe loc. Vă urez răbdare și perseverență, și ca într-un final să primim cheile și să sărbătorim cum zic rușii "Novoselie".  :beach:

Partajează acest post

Link spre post
valera

Бунэ зиуа! я вложил деньги в стройку по ул. Сф. Андрея 17/1 ,. обещали закончить стройку через 14 месяцев,  отзывы почитал и думаю закончат ли вообще, (там уровень котлована). кто то еще есть кто вложил в эту стройку, или что то известно про этот проэкт, заранее спасибо

Partajează acest post

Link spre post
valera

да знаем такой не советую покупать у них. крайне не добросовестная и не благонадежная компания 

здравствуйте ! скажите пожалуйста  в каких направлениях проявляются не добросовестность (не соблюдают сроки,не качественно строят или что то другое?) просто я вложил деньги в новострой расположенный по ул. Сф. Андрея 17/1 стройка только начата обещали через 14 месяцев закончить, и тоже как понимаете переживаю . 

Partajează acest post

Link spre post
Rambo

Бунэ зиуа! я вложил деньги в стройку по ул. Сф. Андрея 17/1 ,. обещали закончить стройку через 14 месяцев,  отзывы почитал и думаю закончат ли вообще, (там уровень котлована). кто то еще есть кто вложил в эту стройку, или что то известно про этот проэкт, заранее спасибо

Teoska privet, ea sevodnea kogda ehal na rabotu proejal mima, sf. andrei i mimo maei kvartiri, ea mogu tebe skazati shto videl tam mnogo mashin s betonam ne znaiu tocino kak oni nazivaiutsea, no tam po hodu uje zalivaiut beton, tak shto mojesh kakto poiti i posmotreti na tvoi investitii.  :xm_11: Rebeata rabotaiut v pote litsa. Udaciki.

Partajează acest post

Link spre post
valera

Teoska privet, ea sevodnea kogda ehal na rabotu proejal mima, sf. andrei i mimo maei kvartiri, ea mogu tebe skazati shto videl tam mnogo mashin s betonam ne znaiu tocino kak oni nazivaiutsea, no tam po hodu uje zalivaiut beton, tak shto mojesh kakto poiti i posmotreti na tvoi investitii.  :xm_11: Rebeata rabotaiut v pote litsa. Udaciki.

мулцумеск де информацие!!! сынт фоарте букурос . Только я так и не понял вы приобрели квартиру на Александру чел бун или на Сф. Андрей

Partajează acest post

Link spre post
valera

По чему то сайт http://toplevel.md/ последний месяц не работает?

Partajează acest post

Link spre post
Rambo

мулцумеск де информацие!!! сынт фоарте букурос . Только я так и не понял вы приобрели квартиру на Александру чел бун или на Сф. Андрей

Zdrastvui, ea priobrel kvartiru po Alexandru cel bun, penthaus, a na shet ihneva saita ne znaiu, ea na nem davno ne zahadil  :wink: .

Partajează acest post

Link spre post
aliona1912@gmail.com

Salut, si noi am procurat de la ei apartament in 2013, si tot cu promisiuni ni-au tinut pina acum, am fost o luna in urma si am vorbit cu N. Spatarel care promitea ca pina in primavara anului 2016 vom avea cheile, au promis si careva recalcule si recompense pentru intirziere. Practic toata echipa de la oficiu era schimbata, nu mai era nimeni din cei care au activat pe atunci in 2013, chiar si doamna Valentina care ne vinduse apartamentul era plecata sub pretextul unei boli, iar peste un timp au recunoscut ca nu o sa mai revina. Am fost si la inceputul lunii decembrie la oficiu si se vedeau careva mici miscari, lucrau la fatada casei si la peretii interiori. Propun tuturor persoanelor care au achizitionat imobile de la Compania Top Level  formarea unui grup pentru depunerea unei plingeri si  sau,  actionarea ulterioare a companiei in judecata. Va MULTUMESC

si noi am cumparat si nu vedem rezultate! dati un numar de contact ca ar trebui sa facem ceva!

Partajează acest post

Link spre post
aliona1912@gmail.com

ce numar de telefon aveti sau email? trebuie de facut ceva...

Partajează acest post

Link spre post
auras

Buna la toti,noi tot am procurat apart.pe alexandru cel bun.am fost pe data de 22 ianuarie si nu lucra nimeni,cind ii cald la fel lucratori nus.neau promis cum se incalzeste timpul vor incepe tencuiala.si asa numai cu promisiuni 2 ani de zile....darea in exploatare ii cam lunga ultima oara neo spus ca la primavara iar acuma o spus ca la vara nui poti intelege.suntem foarte nemultumiti....mail 9522341174@rambler.ru. si vom vb.

Partajează acest post

Link spre post
magadan

ce numar de telefon aveti sau email? trebuie de facut ceva..

pruteandorian@gmail.com

Partajează acest post

Link spre post
orasorash

salut procurat si noi pe Alexandru cel bun, vad aici un smecher Rambo tu matinca esti vun angajat deal companiei de scrii prostii aici, blocul 2 ridicat pina la acoperis la sfrasitul 2014, blocul 1 ridicat la începutul lui 2015 prima 2 luna daca tin minte si aici gata cu lucrarile, la al 3 bloc un an de zile au ridicat 2 etaje, anul 2016 inca unul  aproape mai au sal toarne podul, si mai au inca un etaj inca de ridicat adica mansarda. Asa ca Rambo nu vorbi prostii de varianta alba etc, la primul si la al 2 bloc doar vo 2-3 etaje au facut varianta alba si daca te ridici sa te uiti o sa ovservi ca la aceste etaje sant unele apartamente care inca nu leau facut in varianta alba. Au facut pe etaj 2 sau 3 apartamente si gata. La al 3 bloc doar au facut cateva etaje si gata si electricitate au mai tras asa praf in ochi.

Daca omul vine si se sfadeste tare, apoi ii face varianta alba )))) si gata iau dat putin praf in ochi ca sa se linisteasca. Oameni buni care varianta alba daca ferestrele inca nus toate puse, iar multe chiar tare multe is fara sticla, acoperisul nui facut inca, e doar turnat beton si gata. Electricitatea nui, retelele de apa gaz etc nus, ventilare nui si asa mai departe, ce vorbesc aici unii prostii.

Mai departe Valentina ceea care a lucrat manager si la fiecare a promis de toate nu sa imbolnavit si na plecat nicaieri, ea sa eliberat si lucreaza la alta companie de constructii unde acuma le spune la toti sa nu cumpere nimeni in casele astea, sia vandut apartamentul in bloc 3 si gata, cum la vandut sa si eliberat, plus la asta multi clienti au dat vina atat pe sef Nicolae cat si pe dansa, caci ea stia destul de bine ce se face.

Nicolae a investit o mare parte din bani din Alexandru cel bun si a cumparat teren mai la vale, sia facut baietul nunta si siau luat de toate masini, casa, calatorii in luna de miere si etc. Vara anul 2015 sia cumparat o mina de extrageri de piatra tot de pe banii clientilor de pe Alexandru cel bun si a inscriso pe sotia sa, apoi firma care construieste la vale de Alexandru cel bun au denumito in Armoson, capoi top level deacum are reputatie foarte proasta in tot orasul. De unde stiu, de la alti clienti care au cumparat, de la inceput nu stiam ce sa cred si lam intrebat pe Nicolae,  ista o spus ca nui drept dar iata ca jurnalul Brilliance unde o vrut sa mai cheltuie niste bani ca sa se laude la neamuri si prieteni am gasit articloul dat http://brilliance.md/nadejda-revencu-puterea-feminitatii-si-perseverentei/

Asa ca oameni buni, santem multi care asteptam din 2013-2014, ducetiva la oficiu mai faceti scandal, adunati telefoane care gasiti, dati sa ne sunam si sa facem adunare, Data trecuta  de Valentina a fost organizata adunare in 2015 dar a chemat numai pe aceea caruia le arunca praf in ochi si nu sa hotarat nimic.

asa ca din banii de pe Alexandru cel bun baietii siau cumparat masini de lux, nu de mult sotiei Porsche kayene nou nout, o sahta de cotelet, si un teren pe sfantul andrei. au vrut dintro impuscatura mai multi iepuri o data, iar acuma Nicolae de fiecare data spune ca nau bani, ca se vind greu apartamentele, dar totodata spune ca la vara o sa dea in primire, bred polnii, daca se apuca intens de lucru la toamna se poate de primit, dar cum lucreaza ei apoi la anul sau la celalalt an.

Partajează acest post

Link spre post
orasorash

Editat de orasorash

Partajează acest post

Link spre post
orasorash

noutatea zilei,  se apuca si pe ghibu 3 de construit, mai pe scurt o sa primim la pastele calului, daca oamenii is prosti si cred in lapsha pe urechi si cu vo 2 etaje chipurile varianta alba

Partajează acest post

Link spre post
magadan

In atentia tuturor celor care au procurat apartamente pe strada Alexandru cel Bun 115, de la compania TopLevel.

Propun, ca la data de 16 Aprilie 2016, orele 11:00, convocarea  investitorilor la o adunare la compania TopLevel, cu scopul solicitarii informatiei de la Spatarel Nicolae, referitor la finisarea lucrarilor si termenilor de dare in exploatare a blocurilor locative.

Rog toti cei interesati sa nu fie indiferenti, doar impreuna putem schimba situatia in care ne aflam.

Investitorii care se afla peste hotare sau din anumite motive nu se pot prezenta la adunare, ar putea fi reprezentati de o alta persoana, ruda, prieten.

Pentru confirmarea prezentei, solicitarea anumitor informatii sau inaintarea anumitor propuneri, rog sa fiu contactata la adresa de mail Tatianasirbu1@gmail.com.

Sirbu Tatiana

Partajează acest post

Link spre post
orasorash

in timpul saptamanii, ca si asa in timpul saptamanii nui nimeni pe acolo, dar sambata tot e inchis, plus la asta ei nus acolo in oficiu siau schimbat oficiu sa nui zaibeasca lumea

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum