katerinka-t

Квартирный Вопрос

Postări Recomandate

katerinka-t

Добрый вечер.

Лет 5 тому назад мой спруг влез в коператив. Относившийся к его работе. Дом начал строится и бытро поднимался. Как в один момент все заглохло. Мы оплатили полную стоимость жилья. Но на каждом собрании нам все обещают. Что дом будет скоро готов. Эти обещания длятся с 2010 года.

Диретор коператива говорит, что не хватает средств для завершения строительства.

Как нам выйти из коператива и вернуть хоть 80 % денег вложенных в не куда...

Editat de katerinka-t

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Добрый вечер.

Лет 5 тому назад мой спруг влез в коператив. Относившийся к его работе. Дом начал строится и бытро поднимался. Как в один момент все заглохло. Мы оплатили полную стоимость жилья. Но на каждом собрании нам все обещают. Что дом будет скоро готов. Эти обещания длятся с 2010 года.

Диретор коператива говорит, что не хватает средств для завершения строительства.

Как нам выйти из коператива и вернуть хоть 80 % денег вложенных в не куда...

В соотвествие с контрактом (скорее всего через суд)

Partajează acest post

Link spre post
vulpita

buna,am si eu o intrebare la dvstra!familia sotului meu locuiesc intrun apartament cu 3 camere,acest apartament l-au primit pentru ca aveau o alta casa pe pamint care au distruso si in schimb li s-a propus 2 apartamente pentru 4 persoane,un apartament cu 1 camera pentru buneii sotului,adica parintii soacrei mele si un apartament cu 2 camere pentru soacra deoarece avea fetita mica de 5 ani si nu avea sot(sotul meu inca nu era nascut)insa buneii au refuzat sa ia aparte apartament si au cerut sa li se dea un apartament cu 3 camere in loc de acestea 2 aparte,respectiv li s-a aoferit acest apartament si cind s-a privatizat au paticipat toti 4 parintii soacrei soacra si cu fetita mica!

intrebarea mea este : daca ar fi sa imparta apartamentul cum s-ar imparti in 4 parti egale sau dupa primul criteriu soacrei cu fata 2 camere si buneilor o camera,adica in 3 parti egale?multumesc

Buna ziua inca odata!e revin cu situatia noastra si deatita citez mesajul scris anterior ca sa nu ma repet si sa intelegeti despre ce este vorba!vreau sa va adresez o intrebare :soacramea vrea sa scrie cota parte din apartamentul acesta pe sotul meu!unde trebuie sa se adreseze?si inca ceva : daca fata soacrei atunci cind a fost privatizat apartamentul era minora,ea tot are parte din apartament sau nu?

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Buna ziua inca odata!e revin cu situatia noastra si deatita citez mesajul scris anterior ca sa nu ma repet si sa intelegeti despre ce este vorba!vreau sa va adresez o intrebare :soacramea vrea sa scrie cota parte din apartamentul acesta pe sotul meu!unde trebuie sa se adreseze?si inca ceva : daca fata soacrei atunci cind a fost privatizat apartamentul era minora,ea tot are parte din apartament sau nu?

:soacramea vrea sa scrie cota parte din apartamentul acesta pe sotul meu!unde trebuie sa se adreseze? - LA NOTAR

daca fata soacrei atunci cind a fost privatizat apartamentul era minora,ea tot are parte din apartament sau nu? -VE-TI AFLA COMANDIND EXTRASUL la OCT

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
romashka9209

здравствуйте!у меня возник такой вопрос мы хотим купить квартиру ни муж не я официально не работаем сумма квартиры составляет 35000 евро эти деньги нам часть подарили родители на свадьбу а часть мы собрали .так вот скажите пжл какие документы нужны на покупку квартиры с нашей стороны и со стороны продавца.справка на эти деньги должна быть?или нет?и если можно расскажите всю процедуру покупки квартиры у нас в молдове!!

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

здравствуйте!у меня возник такой вопрос мы хотим купить квартиру ни муж не я официально не работаем сумма квартиры составляет 35000 евро эти деньги нам часть подарили родители на свадьбу а часть мы собрали .так вот скажите пжл какие документы нужны на покупку квартиры с нашей стороны и со стороны продавца.справка на эти деньги должна быть?или нет?и если можно расскажите всю процедуру покупки квартиры у нас в молдове!!

Справка на деньги не нужна. Обратитесь к нотариусу он все обьяснит. Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum