Vizitator angel84

Centre Comerciale

Postări Recomandate

Vizitator angel84

Buna tuturor!as dori mult sa ma ajutati cu un sfat,de citeva zile am rasfoit tot forumul,insa nu am gasit ceia ce-mi trebuieste:

vreau sa deschid un butic cu haine moderne pentru fete,femei.,insa nu stiu unde?????

dintre toate cel mai mult am vrut la sun city,ca locuiesc aproape,insa acum de ceva timp ma primblu prin el si nu prea vad lume,nu mai este cel de cindva....la gemeni nu vreau ca mai mult seamana a piata centrala,la moll chiria e exagerat de mare....ramane elat,jumbo,grand hall.....

am vrut sa va intreb pe voi,in care centru comercial cel mai des mergeti la cumparaturi????care este cel mai populat loc?(eu nu prea stiu ca citiva ani am locuit in Romania)

ma tem mult sa risc,am bagat prea multi bani in marfa!

multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
komur_m

На форуме в большинстве своем мамы с маленькими детьми, у которых особо нет времени разгуливать по моллам.

Если откроете свой интернет-магазин, то вопрос месторасположения бутика уже не будет стоять так остро. Если товар заинтересует, то можно подъехать, померять, купить.

Мне, например, без разницы куда ехать, если я адресно еду за нужной мне вещью.

Partajează acest post

Link spre post
zagaziulea

Elat sau Sun City oarecum par a fi cel mai des vizitate. va pare ca e mai putina lume la Sun City, la Gemenii e prea totul una peste alta. dar ca varianta buna mai este Soiuz la Riscanovka. succese!

Partajează acest post

Link spre post
Kralya

самый посещаемый все таки джемений, потом элат.

джамбо, сан сити похвастаться большим потоком людей похвастаться не могут.

Partajează acest post

Link spre post
Fialca

Elat, Jambo.. si internet magazin.

Partajează acest post

Link spre post
СамаЯ

Если я хочу прогуляться, я иду в Молл. Если я хочу что-нибудь купить, я иду в Элат или Сан-Сити.

Partajează acest post

Link spre post
Надю-ша

после Молла самый популярный торговый центр у нас-это Элат и то только первый этаж-это если говорим про вещи для взрослых,ну и 4-5 этажи детской,второй и третий этажи очень и очень мало посещаемые,даже не стоит рассматривать там аренду. Потом Жемени,как не крути,а центр города.

Гранд Холл,Джамбо,Сан Сити,Атриум-мало народу в них ходит...на мой взгляд там продавцов больше,нежели покупателей

вообще на мой взгляд все более-не менее популярные места у нас заняты, а те что предлагаются не стоят тех денег, которые за них просят...так что грамотно организованный интернет-магазин, с приемлемыми ценами-это то что нужно. УДАЧИ!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Angel84

Mdaaaa m-ati pus pe ginduri,de asta am hotarit sa ma mai informez inainte sa fac vreo gafa.......am sa mai incerc sa mai caut,

peste tot unde am fost,cei din administratie iti fac asa o reclama,ca ma pune intr-adevar pe ginduri!!!

Multumesc enorm pentru sfaturi!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
bodea

Elatul imi place cel mai mult, la Jambo numai daca sunt reduceri pot merge, uneori procur cite ceva, Moolul si Grand Holl imi par mai scumpe

Partajează acest post

Link spre post
BreeVanDeKamp

in zadar ati dad Gemeni la o parte, este cel mai populat centru comercial din toate,acest lucru se vede dupa arenda scumpa si dupa posibilitatea mica de a gasi vri un butic liber pentru arenda,puteti sa va interesati. Dar sigur ca si hainele ar trebui sa fie pentru contingentul de acolo,nu exagerat de scumpe. Succese in afacere!!

Partajează acest post

Link spre post
Lorika

Eu cativa ani buni am avut sectii comerciale. Gemenii, Soiuz, Taskent. 

arenda este foarte mare, vinzare foarte putina, vinzatori cumsecade foarte greu de gasit. 

am incheiat-o cu comertul, slava Domnului! 

prietenii si cunostintele mele spun ca acum e si mai greu ca atunci cand activam eu.

cantariti bine. 

Mdaaaa m-ati pus pe ginduri,de asta am hotarit sa ma mai informez inainte sa fac vreo gafa.......am sa mai incerc sa mai caut,
peste tot unde am fost,cei din administratie iti fac asa o reclama,ca ma pune intr-adevar pe ginduri!!!
Multumesc enorm pentru sfaturi!!!!!

Administratiei ii este totuna de Dvs.

vine ziua- si trebuie achitata arenda.

Nu o achitati la timp- penalitati...

Aveti penalitati cateva luni la rind- se reziliaza contractul.

Nu veti putea Dvs sa acoperiti cheltuielile, va veni altcineva in loc. 

Editat de Lorika

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Angel85

Chiar azi am fost pe la gemeni,sunt ceva locuri libere,lume asa si asa.....da chiria este mai scumpa,cred ca a doua dupa mall!

Ma apuca o frica si mai mare.....da administratia iti spune multe....ca sa cazi in capcana lor......ei oricum nu au ce pierde!!

ce tine de internet magazin,nu este idee rea,insa nu stiu nimic despre asa afacere....as merge cu ochii inchisi!!!

Partajează acest post

Link spre post
Lorika

Chiar azi am fost pe la gemeni,sunt ceva locuri libere,lume asa si asa.....da chiria este mai scumpa,cred ca a doua dupa mall!

Ma apuca o frica si mai mare.....da administratia iti spune multe....ca sa cazi in capcana lor......ei oricum nu au ce pierde!!

ce tine de internet magazin,nu este idee rea,insa nu stiu nimic despre asa afacere....as merge cu ochii inchisi!!!

studiati mai bine segmentul asta- vinzari prin internet. nu pierdeti nimic. deja banii i-ati investit in marfa. arenda nu trebuie sa achitati. faceti o pagina internet, si o plasati pe 999.md, mama.md

cu timpul, va puteti face o pagina proprie, si asa mai departe

pe mine m-ar pune pe ganduri faptul ca in Gemenii  sunt locuri libere. 

nimeni nu pleaca de acolo, daca le merge bine

Partajează acest post

Link spre post
Fialca

Pe odnoklassniki  deschideti..

Partajează acest post

Link spre post
Kralya

как же это все таки по-нашему. сначала вложить деньги в товар, а потом думать))

Partajează acest post

Link spre post
Ilenutsa

Solutia oprima pentru moment e sa puneti anunturi pe saituri si sa incercati asa, caci unde sunt vinzari si este lume, respectiv si arenda e foarte scumpa, unde e mai ieftina arenda e mai putina lume, asa ca iesi cam la fel de peste tot.

:girl_impossible:  Asa este...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Angel84

Desigur,ca m-am gindit inainte sa iau marfa,sunt la indoiala in care centru comercial sa deschid.....doar nu puteam mai intii sa iau butic,si pe urma sa merg dupa marfa????!!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ianna

la Gemeni nu va sfatui,am avut si eu in centru dat un butic si cunosc si locurile celea libere,si cred ca va pricepeti de ce nu sunt ocupate pina acum,nu riscati ,ca nu merita,locurile bune acolo  nu sa elibereaza asa simplu.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Sergiu

Buna ziua!

Din cele scrise de Dvs am inteles ca aveti o problema in gasirea unui spatiu comercial, dar in acelasi timp nu aveti experienta pe partea crearii unui Magazin Online.

M-as putea adresa cu o idee de colaborare pentru Dvs. Acum 2 saptamani mi-am lansat propriul magazin online: www.styleavenue.md prin intermediul caruia comercializez la moment imbracaminte si acceesorii, urmand insa sa-l extind si pe alte categorii de produse. Livrarea o efectuam la domiciliul cumparatorului cu un cost de 18 lei.

Daca sunteti cointeresata as putea sa va ajut sa postati produsele pe care le aveti pe site-ul meu, iar remunerarea  persoanala o putem negocia la un anumit comision din vanzarile efectuate prin intermediul magazinului online. 

In conditiile in care aveti o sursa viabila de la care achizitionati marfa am putea stabili de comun acord o colaborare pe termen mai lung.

Ma puteti contacta la acest nr. de telefon: +373 69 402 413 sau la adresa personala de email: sergiu_dragan90@yahoo.com

Va doresc Bafta!

Partajează acest post

Link spre post
Carolina4046

Odata ce a venit vorba de locuri aglomerate, vreau si eu sa va intreb, pe cei ce locuiesc la Ciocana, unde vedeti voi locul potrivit pentru a face cumparaturi pentru nou-nascuti si bebelusi. Am deschis un magazin si eu in locul nepotrivit, si, timp de jumatate de an, vinzarile de pe net prevaleaza asupra vinzarilor din magazin. Chiria nici intr-o luna nu mi-am recuperat-o.

Partajează acest post

Link spre post
catushca

а у меня какая-то ненависть к Элату...не знаю почему.
Люблю Молл , иногда и Джамбо, Сан Сити. 
Гранд Холл- как-то не очень.
а вот Элат.......прям не терплю.. Хотя раньше много чего там покупала. 
вот бзик.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Alesea An....

Buna ziua !!!! As vrea sa cumpar un butic la mall sau la gemeni cine poate sa imi zica aproximativ 
cam cit costa un butic si cum se procedeaza...?? :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum