KsiushaDa

Înregistrarea La Medic De Familie A Celor Ce Nu Au Viza De Reședință În Chișinău

Postări Recomandate

KsiushaDa

Bună ziua! Astăzi m-am înregistrat pe forum și cer scuze dacă am făcut o temă greșită.

Nu am viză de reședință în Chișinău, stau aici la gazdă de 5 ani și nu prea am avut probleme cu sănătatea deci nici la medic nu am fost. Acum vreau să trec un control general pentru că vreau să mă pregătesc de sarcină)) Sunt înregistrată la mine în oraș la medicul de familie. Știe cineva cum pot să mă duc aici să mă înscriu la un medic de familie? Și la care policlinică trebuie să mă duc dacă viza nu e aici? Și dacă se poate și o recomandare a unui medic bun de familie. Eu stau în sectorul Botanica acum. Vă mulțumesc din suflet!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
polina11

Вам нужно подойти в поликлинику, которая относиться к вашему району и написать заявление. Я только сегодня с этим вопросом ходила. Просто в регистратуре спросила семейного врача, который принимает по адресу проживания и у нее спросить. Вам это нужно сделать до конца месяца. 

Partajează acest post

Link spre post
KsiushaDa

16 окт 2013 - 16:59 polina11 писал: snapback.png

Вам нужно подойти в поликлинику, которая относиться к вашему району и написать заявление. Я только сегодня с этим вопросом ходила. Просто в регистратуре спросила семейного врача, который принимает по адресу проживания и у нее спросить. Вам это нужно сделать до конца месяца. 
Почему до конца месяца?

Partajează acest post

Link spre post
Marmeladka

У меня прописка не в Кишиневе, но сейчас каждый вправе выбрать подходящую ему поликлинику( даже если я снимаю квартиру на ботанике, но мне нравится семейная с 3 поликлинике которая на буюканах, к примеру), то в сентябре до 15 октября если не ошибаюсь, можно прийти в поликлинику и написать заявление, чтобы прикрепиться к ним. И все)

Partajează acest post

Link spre post
fluturash

Pina la 31 octombrie se primesc cererile :)

Partajează acest post

Link spre post
KsiushaDa

16 окт 2013 - 18:30 fluturash писал: snapback.png

Pina la 31 octombrie se primesc cererile :)
Aaaa. Mulțumesc mult!!!

Dar cu recomandările? Are cineva un medic de familie bun? 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum