elenira

Voce Ragusita

Postări Recomandate

elenira

Buna ziua.

Baiatul meu de 6 ani a avut cu o saptamina in urma (mai exact vineri dupa ce l-am luat de la scoala)  timp de 2 zile fera 37,8 si numai dupa masa, si il deranja putin in git.  Pentru temperatura nu i-am dat nimic doar frectie si ceai de lamiie cu malina, in git insa i-am pufnit INGALIPT, altceva nimic. Totul parca trecuse, insa peste 3 zile a inceput sa vorbeasca ragusit si pe nas, apoi a inceput  sa i se infunde nasul, iar peste inca 2 zile a inceput sa tuseasca cu o tuse seaca.

Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat.

Ce as putea in afara de gargara cu ceai de musetel sa folosesc pentru git.

Si inca, FLUIDITEC este pentru tuse uscata sau umeda (noua ne trebuie pentru tuse uscata).

La medic nu am fost deoarece e la cursuri de perfectionare dar cel care inlocuieste scrie antibiotic pentru orice.

Mentionez ca noi amigdale nu avem au fost extrase complet, si inca,  de 2 ori am facut sinusita cu otita, si antibiotice am primit foarte multe si nu as vrea sa-i dau iarasi antibiotice. 

Multumesc pentru intelegere.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Fluditec este si pru tuse uscata si umeda. In farmacie cereti ce e necesara. Raguseala este cauzata de virosa sau infectie. Repaos vocal. Evitati iesirrile de la rece la cald si invers. Evitati bauturile reci , fierbinti si gazoase.

Partajează acest post

Link spre post
elenira

14 окт 2013 - 19:22 Losii Oleg писал: snapback.png

Fluditec este si pru tuse uscata si umeda. In farmacie cereti ce e necesara. Raguseala este cauzata de virosa sau infectie. Repaos vocal. Evitati iesirrile de la rece la cald si invers. Evitati bauturile reci , fierbinti si gazoase.
Multumesc foarte mult.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum