Vizitator eu

146

Postări Recomandate

Vizitator eu

Ce ati face voi,daca sotul vostru ar fi avansat in post,si ar avea conditii mult mai bune si un salariu dublu fata de cel anterior,doar ca ar mai avea si un sef foarte sever care e dur cu toata lumea.Seara de seara sotul vine acasa cu o dispozite de parca paznicul i-a mincat praznicul,si a mai luat hotarirea de a scrie cerere de demisie in prag de iarna,fara ca sa aiba o alta varianta sau un alt job.Ce ati si ce i-ati spune?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
solnysko

никакие деньги не стоят того,чтоыб ходить на работу как на каторгу.

знаичт не его это дело.

мозги есть?

руки есть?

значит найдет другую работу.

не переживайте

Partajează acest post

Link spre post
Kralya

нет гарантии,что в другом месте,которое еще надо найти,начальник будет лучше.

в нашей стране вообще мало хороших,настоящих начальников, большинство самодуры, от которых приходится терпеть все что угодно.

может быть не стоит рубить с плеча, попробовать поговорить с теми, кто его перевел? или разослать резюме в другии компании, чтобы было куда  уходить. в зиму без работы, конечно,не самый лучший вариант(

удачи вашему мужу.

Partajează acest post

Link spre post
mamusika

14 окт 2013 - 14:25 eu писал: snapback.png

Ce ati face voi,daca sotul vostru ar fi avansat in post,si ar avea conditii mult mai bune si un salariu dublu fata de cel anterior,doar ca ar mai avea si un sef foarte sever care e dur cu toata lumea.Seara de seara sotul vine acasa cu o dispozite de parca paznicul i-a mincat praznicul,si a mai luat hotarirea de a scrie cerere de demisie in prag de iarna,fara ca sa aiba o alta varianta sau un alt job.Ce ati si ce i-ati spune?
Sa nu ia totul aproape de inima. Asta e solutia. Afacerea e a lui? Nu. Pai atunci de ce ia totul aproape de inima?!Zice sefu', facem! El stie mai bine

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

Было неплохо найти что то другое по поводу работы а потом писать заявление об уходе. В зиму уходить с работы как то уж совсем не практично.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator eu

17 окт 2013 - 10:58 mersedes писал: snapback.png

Было неплохо найти что то другое по поводу работы а потом писать заявление об уходе. В зиму уходить с работы как то уж совсем не практично.
La fel si eu ii explic,doar ca pe el nu il intereseaza nimik decit propria persoana si confortul propriu.

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

17 окт 2013 - 14:10 eu писал: snapback.png

17 окт 2013 - 10:58 mersedes писал: snapback.png La fel si eu ii explic,doar ca pe el nu il intereseaza nimik decit propria persoana si confortul propriu. 
какие же мужчины егоисты...( Если он так настроен, думаю вы не сможете его переубедить. и придется смирится, так как это его решение. А вот на что жить дальше, вы это на него и повесьте. Пускай потом все и расхлебывает сам.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum