lola

Dermatolog / Дерматолог

Postări Recomandate

100ewa

А у кого были проблемы с экземой на руках, можете посоветовать врача хорошего.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
helada

Звонили сегодня на Колумну узнавали как к дерматологу Морков можно попасть, так нам сказали что сначала к ним надо к другим врачам ( их там несколько) и только если они направят уже к Морков, сложная процедура получается ( хотя посмотрим) , кто-то был недавно у него? Так оно как нам сказали?

Editat de helada

Partajează acest post

Link spre post
ROSSI

А у кого были проблемы с экземой на руках, можете посоветовать врача хорошего.

Eu am deja aceasta problema de 7 ani. Depinde care-i cauza.La mine din cauza chimicatelor (diferiti detergenti).Acuma de mult timp nu am,rareori cind iese,dar nu tratez si trece singura,folosesc manusi la spalatul hainelor,podelei.M-am tratat la o doamna in virsta de la spitalul derm.Codru,am sunat anul acesta acolo si mi s-a spus ca deja e la pensie.Am primit atunci ca tratament suprastin,unguent triderm si injectii calciu.

Partajează acest post

Link spre post
Lidusika

Девочки, помогите советом, у подруги беременной в первом триместре обсыпало лицо, чешится очень. Куда податься?

Partajează acest post

Link spre post
nisha

Звонили сегодня на Колумну узнавали как к дерматологу Морков можно попасть, так нам сказали что сначала к ним надо к другим врачам ( их там несколько) и только если они направят уже к Морков, сложная процедура получается ( хотя посмотрим) , кто-то был недавно у него? Так оно как нам сказали?

Helada, вы попали к Морков? Как он вам?

И дайте, плз, координаты точные где он принимает сейчас. Где именно на Колумне?

Partajează acest post

Link spre post
rijulisss

Мы были у Морков лет 5 назад. Назначил стандартное лечение - таблетки антигистаминные, мазь гормональную. Сказал ждать, должны перерасти. 

Другие дерматологи назначали аналогичное лечение.

Вывод )

Partajează acest post

Link spre post
honey.nani@mail.ru

Buna fetelor.Eu mereu merg la acelasi dermatolog, cred eu unul f priceput, m a scos din orice problema am avut, ink de cind eram copil merg la el. Lucreaza la polic.10 Ciocana, o policlinica simpla, consultatia dak nu ma gresesc e 20 lei dar face treaba buna el.

Partajează acest post

Link spre post
Inule4ka

am fost la ambii- Dnu Muset cred ca deja e prea invirsta plus la asta in cazul meu consultatia la dumnealui nu mia adus folos da Jacliina vorbeste frumos dar in cazul meu din pacate nu ma ajutat da numai mai rau mia facut. Am fost la Natalia Jardan care primeste si la galaxia si ce sa zic-din pacate din cite am inteles mai apoi nam fost diagnosticata corect si tratamentul prescris inca mai rau mio facut si asta dupa ce am fost de vreo 4 ori pe la consultare la galaxia, insa ca medic mi sa parut ca este competenta-poate ca asa ,,noroc,, eu am avut...Am fost si la Natalia care primeste la 31 august care mai e si triholog- femeie placuta si buna dar tratamentul prescris nu lam cumparat pe tot.Am fost si la Tcacenco Ecaterina tot de la galaxia- din pacate am ramas cu o impresie rea despre ea.. nici nam cuvinte am fost la ea cind am avut o arsura puternica dupa piling la fata iar ei ii venea a ride cind mie imi venea sa pling ... poate acum sa scimbat dar in cazul meu mam simtit la consultatia dumneaei nu ca un pacient cu problema reala dar ca un portofel cu bani..Am fost si la policlinica dermatovenerologica de pe columna la vreo 4 medici- miam facut concluzii ca nare rost- cel mai tare ma inerveaza cind nici nuti asculta ei problema pin la capat siti prescriu indata produsele lor isis pharma si altele..Am fost si la Gogu Vladislav de la costiujeni care din mare pacat s-a adeverit a fi un nerusinat - am stat 40 minute si cind la urma il intreb cit sa achit dumnealui imi zice avem 1 ora de cind stam asa ca 200 lei- eu am ramas patrata mai ales ca nici nu mio prescris nimic mio dat doar citeva testere de crema- deci pur si simplu am stat de vorba pentru 200 lei. Ultimul medic la care am fost recent a fost Boris Nedelciuc de la costiujeni care pe fonul la toti ceilalti se vede ca se precepe in domeniul acesta, este destept si mia placut felul in care trateaza pacientii. Si tratamentul dumnealui e singurul care imi inspira parca incredere desi nu totala. Asa ca faceti concluzii- demult doream sa scriu acest mesaj caci de 2 ani de cind umblu pe la dermatologi multe am inteles...

D-l Nedelciuc vs ajutat totul?

Unde primeste ?

Partajează acest post

Link spre post
nadiuwa

Подскажите плиз хорошего дерматолога! ? 

Partajează acest post

Link spre post
lapocica

buna fetelor, vreau sa va sfatui un triholog foarte bun care ma ajutat la o problema destul de complicata,la citi medici am fost si am primit tratament problema mea nu scadea dar progresa doar la d-na Ina de la sancos din prima luna  am vazut imbunatatiri,e drept ca am facut tot felul de analize din prima am platit 2500 de lei dar  prin aceste  analize a vazut  ce insuficiente are organizmul(toate analizele leam facut la laboratorul  care singura lam ales,ea nu mia indicat).in fine chiar si acum fac tratament din februarie si sunt foarte multumita.recomand-sanatate tuturor

Partajează acest post

Link spre post
123456789a

Buna ziua fetelor. Vreau sa va rog sa imi recomandati un medic dermatolog bun care a reusit sa va ajute in probleme ale tenului, de genul: ten gras si acnee. Eu am urmat un tratament la dna Jaclina (hormonale). Rezultatul a fost ok doar in perioada tratamentului. Dupa finisarea acestuia, tenul gras si acneea (pustule si puncte negre, un fel de acnee moderata in zona T si pe spate) a revenit ((( Am incercat diferite produse din farmacie pt ingrijirea tenului, insa cu rezultat minim. V-as ramine recunoscatoare daca m-ati ajuta.

Partajează acest post

Link spre post
afera

Помогите!!!! Кто добился долгой ремиссии экземы без гормональных мазей!!! Уже ничего не помогает(((((  у нас есть врачи с системным подходом?

Partajează acest post

Link spre post
fania
23 минуты назад, afera сказал:

Помогите!!!! Кто добился долгой ремиссии экземы без гормональных мазей!!! Уже ничего не помогает(((((  у нас есть врачи с системным подходом?

Of, la mine baiatul are exeme, voi din care cauza aveti? In toata ziua baie ,apa 32 grade cu ulei balneum hermal si crema emolienta (linola sau chiar ulei de cocos )si uns trebuie de 3×zi.  Umiditatea in casa trebuie tinuta la 60-70% , il duc des la bai termale cu sare; insa intotdeauna trebuie uns, citeodata obosesc si is satula si dc nul dau cu nimic atunci starea se inrautateste. Ii bine ca nul maninca, noi nui dam voie sa se scarpine ca iarasi starea se inrautateste 

Partajează acest post

Link spre post
afera
19 минут назад, fania сказал:

Of, la mine baiatul are exeme, voi din care cauza aveti? In toata ziua baie ,apa 32 grade cu ulei balneum hermal si crema emolienta (linola sau chiar ulei de cocos )si uns trebuie de 3×zi.  Umiditatea in casa trebuie tinuta la 60-70% , il duc des la bai termale cu sare; insa intotdeauna trebuie uns, citeodata obosesc si is satula si dc nul dau cu nimic atunci starea se inrautateste. Ii bine ca nul maninca, noi nui dam voie sa se scarpine ca iarasi starea se inrautateste 

Я уже 10 лет болею((( сейчас состояние ухудшилось,но я не лечю,тоже устала. Много читала,что диета помогает. Хочется найти врача,который может помочь. Тоже мажу жирным кремом,но очень скоро кожа перестает на него реагировать,меняю на другой. Но это не жизнь

Partajează acest post

Link spre post
fania

Tot schimb de fiece data ca altfel ii imposibil, incercati dieta , insa eu nici nustiu cu ce dieta sa tin copilul (El la mine ii foarte pofticios,ieri a mincat harbuz si iau aparut exeme multe); va inteleg cai greu insa alta iesire nui,eu imbrac manusi de unica folosinta si cremuirea merge mai usor. Folositi si bai uleioase,ajuta tot mult. Incercati sa observati de la ce poate fi agravarea pielii, sanatate voua si multa multa rabdare

В 14.9.2017 в 15:58, afera сказал:

Я уже 10 лет болею((( сейчас состояние ухудшилось,но я не лечю,тоже устала. Много читала,что диета помогает. Хочется найти врача,который может помочь. Тоже мажу жирным кремом,но очень скоро кожа перестает на него реагировать,меняю на другой. Но это не жизнь

Partajează acest post

Link spre post
Nikoletushka

Здравствуйте ! Тема немного заглохла,но хочу все -таки поинтересоваться кто может посоветовать дерматолога или миколога у нас в Кишиневе? У меня на ногте появилось пятно.Хочу исключить грибок. Куда и к кому лучше обратиться? 

Partajează acest post

Link spre post
Соня
12 часов назад, Nikoletushka сказал:

Здравствуйте ! Тема немного заглохла,но хочу все -таки поинтересоваться кто может посоветовать дерматолога или миколога у нас в Кишиневе? У меня на ногте появилось пятно.Хочу исключить грибок. Куда и к кому лучше обратиться? 

Я уже советовала в этой теме дерматолога Григорьева Михаила Трифоновича. Очень хороший доктор. Помогал нам и многим знакомым не раз. Работает в 5 поликлинике на Буюканах.

Partajează acest post

Link spre post
ElenaMD
В 01.04.2018 в 20:20, Nikoletushka сказал:

у меня было на ногте белое пятно и беспокоило, первое что сделала это сдала анализ на грибок(соскреб с ногтя). Несколько лет назад после ушиба пальца и его уплотнения врач отправила сначала сдать анализ, а потом лечение.

Partajează acest post

Link spre post
Nikoletushka
В 04.04.2018 в 15:07, ElenaMD сказал:

у меня было на ногте белое пятно и беспокоило, первое что сделала это сдала анализ на грибок(соскреб с ногтя). Несколько лет назад после ушиба пальца и его уплотнения врач отправила сначала сдать анализ, а потом лечение.

Спасибо..я была уже у врача. Все в порядке

Partajează acest post

Link spre post
yana_chinik

Посоветуйте, пожалуйста, дерматолога. Борюсь с акне. Заранее спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
Konfetka
В 02.04.2018 в 08:24, Соня сказал:

Я уже советовала в этой теме дерматолога Григорьева Михаила Трифоновича. Очень хороший доктор. Помогал нам и многим знакомым не раз. Работает в 5 поликлинике на Буюканах.

Интересно, а родинки он смотрит?

Partajează acest post

Link spre post
Соня
В 13.05.2019 в 17:32, Konfetka сказал:

Интересно, а родинки он смотрит?

Вот не знаю. С родинками не обращалась.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum