koksi

Соногистерография И Гистероскопия В Repromede

Postări Recomandate

koksi

Соногистерографию или гистероскопию в Репромеде кто-нибудь делал? мне назначили для того чтобы проверить матку , а заодно и трубы, т.к. 2 года назад делала лапароскопию и были спайки в одной трубе , а Б до сих пор нет( сколько стоит ? как проходит? отпишитесь плиз

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Antonica

Соногистерографию или гистероскопию в Репромеде кто-нибудь делал? мне назначили для того чтобы проверить матку , а заодно и трубы, т.к. 2 года назад делала лапароскопию и были спайки в одной трубе , а Б до сих пор нет( сколько стоит ? как проходит? отпишитесь плиз

Partajează acest post

Link spre post
Antonica

Costa 2500 lei. Daca veniti cu ginduri pozitive, totul va decurge foarte usor:) Se face sub anestezie generala, deci in timpul interventiei nu ve-ti simti nimic. Mai stati culcata citeva ore, in dependenta de cum va simtiti si apoi puteti pleca acasa, dar nu inainte de a discuta cu medicul care foarte probabil va va prescrie anumite medicamente. Bafta!

Partajează acest post

Link spre post
koksi

спасибо за ответ!

Partajează acest post

Link spre post
Antonica

Nu scriu foarte des pe aici, si chiar nu as fi vrut sa scriu la astfel de teme, si as fi vrut sa fiu si eu una dintre cele fericite care nu mai stiu cind au ovulatia si care ramin insarcinate de la primul contact neprotejat. Pentru cei care stau la dubii in privinta histeroscopiei: sfatul meu este sa nu o evitati, mai ales in cazul in care planificati sa faceti procedura de FIV. Nu vreau sa zic ca experienta mea e obligatorie pentru fiecare, dar eu nu am avut indicatii pentru Histeroscopie nici de la medicii de aici nici de la cei de la Kiev, unde am mers la consultatie si eram in proces de pregatire a FIV-ului. Nimic nu indica ca ar exista probleme si ar trebui sa o fac, la fel consideram si eu, pina nu am avut o incercare de FIV in ciclu natural care a esuat in momentul implantarii, cu taote ca pina atunci totul a mers pur si simplu perfect. Dupa esec am hotarit totusi sa fac Histeroscopia, si aici a venit surpriza: sinehii in uter. Vreau sa va spun ca nu e o procedura atit de strasnica insa care iti mareste sansele de reusita. Chiar daca in urma histeroscopiei se va depista ca totul e in regula, mai bine sa o faceti si sa fiti sigure pentru voi! Mult succes tuturor celor ce se viseaza in fiecare zi cu burtica si cu un bebe in brate :)

Partajează acest post

Link spre post
kiwa2

Мне Рэчила сказала что у них гистеру плохо делают и отправила в Галаксию.

Partajează acest post

Link spre post
NATIKO

Sunt total de acord cu Antocica, histeroscopia este o procedura diagnostica care OBLIGATORIU TREBUIE efectuata inainte de FIV. dar chiar si la inseminatii.(eu am facut 4 la centrul mamei, 4 inseminatii la repromed, un FIV in ciclul natural si un FIV cu stimulare- toate fara rezultat) ca intr-un final sa ajung la Histeroscopie. Oare chiar nu se putea prescrie de facut asta de la bun inceput?????

Partajează acest post

Link spre post
Laura12

Histeroscopia - a făcut cineva la repromed? Ma refer în aceasta perioada

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum