OlgaVrt

Niste Basicute Pe Faringe

Postări Recomandate

OlgaVrt

Buna ziua!Ma numesc Olga,am 27 de ani,nefumatoare.Am si eu o problema cu care a confrunt de cateva luni.mai exact din mai.Atunci in urma unor episoade de voma(mai mult suc gastric) am inceput sa am senzatia ca as avea ceva in gat,fara sa ma doara sau sa ma deranjeze cand mananc sau inghit.Dupa care au urmat cateva zile in care mi-era dificill sa respir,adica de parca te apasa cineva pe piept.Am fost la orl ( in prezent locuiiesc in Rom) si mi s-a dat tratament pt Candida Albicans - ,insa am facut si un exudat faringian si nu mi s-a depistat nici candida nici stafilococ.Analizele sangvine bune,insa mi s-a gasit Helicobacter pilori.In ultima perioada parca ma simt mai bine,si senzatia aia de apasare in piept e mai rara,insa am observat ca niste basicute pe faringe,adica se vad cand te uiti cu o oglinda,ceea ce ma pune pe ganduri,mai exact ce ar putea fi.Sunt mici,rozalii ,nu ma deranjeaza si nu ma doare,dar faptul ca le-am vazut acolo nu imii da pace.Precizez ca nu am prea avut prob de sanatate pana acum,f rar racesc,doar acrime la stomac am in ultima perioada cam des.Va multumesc anticipat pt atentie.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Clinic din ceea ce descrieti pare a fi o faringita atrofica, dar nu pot pune o diagnoza precisa fara sa vad gatul.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum