pobedda85

Oligoastenospermie Gradul Ii

Postări Recomandate

pobedda85

Buna,felelor! timp de doi ani asteptam si noi copilas si nici de cum nu vine :sorry: medicii ne spun ca problema e in sot! i-au pus diagnoza oligoastenospermie gradul II! spermograma a aratat doar 18 % spermatozoizi activi! a urmat un sir de tratamente dar in zadar,rezultatele nu s-au schimbat! citisem ca si cu 1 % fetele ramin gravide.A fost cineva in asa situatie,sau poate imi recomandati un medic urolog-androlog bun.Sint in disperare,vrem un bebe!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rossignol

Daca nu e secret, puteti sa-mi spuneti la ce medici s-a tratat sotul dumneavoastra?

Partajează acest post

Link spre post
medina

Buna,felelor! timp de doi ani asteptam si noi copilas si nici de cum nu vine :sorry: medicii ne spun ca problema e in sot! i-au pus diagnoza oligoastenospermie gradul II! spermograma a aratat doar 18 % spermatozoizi activi! a urmat un sir de tratamente dar in zadar,rezultatele nu s-au schimbat! citisem ca si cu 1 % fetele ramin gravide.A fost cineva in asa situatie,sau poate imi recomandati un medic urolog-androlog bun.Sint in disperare,vrem un bebe!

Salut Victoria!!!Am vrut sa te intreb daca ati gasit vre-un androlog bun?la noi tot sperm.activi putini,mobilitatea redusa....!Sotul a facut tratament la d-ul Dumbraveanu,si cam fara rezultat,mai exact spermograma a iesit mai rea decit a fost! :cry:Acuma nici nustiu la cine sa mai mergem?!Mi-a zis ginecologul meu poate sa incerc la d-nul Panatenco(asa paremi-se corect e numele de familie),dar nustiu...

Si acum am vazut msg postat de tine shi m-am gindit ca poate ati gasit pe cineva intr-adevar competent!

Partajează acest post

Link spre post
pobedda85

Buna...cu parere de rau nu am mai gasit pe nimeni. am schimbat o gramada de medici, pe care ii gaseam pe forum, toti cu recomendatii foarte bune, insa fara rezultat...o gramada de pastile si bani in vint, si kite emotii! doar cred ca singurica stii cum reactioneaza barbatii la asta! acum dac sincer am hotarit ca unica sansa e FIV! ne-am saturat sa schimbam medicii fara rezultate pozitive...voua succes, sa aveti kit mai curind un bebe.

Partajează acest post

Link spre post
ksenia1

salut,la noi fics aceia problema dar am fost si la fiv tot rezultate negative,intii ginditiva sa ridicati un pik spermograma si npeurma sa aiba de unde alege

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum